Wpis z mikrobloga

@Dildago mnie najbardziej irytuje zbyt duży nakład materiału o Polsce w którym nie ma istotnych rzeczy a są jakieś pierdoły, natomiast materiału o innych krajach w kontekście np. 2wś jest bardzo mało.
Przynajmniej tak to wyglądało u mnie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Dildago
To szczegół. W polskim systemie edukacji nie ma czasu na wspomnienie roli kultury sumeryjskiej. I dobrze, wystarczy kultura Łacińska i grecka do wykształcenia średniego
  • Odpowiedz
ja jakoś go sobie nie przypominam


@Dildago: może nie uważałeś na lekcjach albo ja kończyłem szkołę zbyt dawno temu ¯\_(ツ)_/¯ W każdym razie na bank był na j. polskim albo historii. Tylko nie pamiętam czy to było w szkole średniej czy wcześniej.
  • Odpowiedz
@milniexx: Z tym rozszerzeniem też chyba najlepiej nie jest, znajoma po archeo wspominała że profesorowie narzekają że studenci tak naprawdę na wyjściu mają zerową wiedzę na temat historii.
Ja zauważyłem to u siebie, moi rodzice w technikum rolniczym mieli na zoologii +/- 40% materiału który ja miałem dopiero na studiach a w średniej nie był wcale poruszany. Tak samo w technikum goście od przedmiotów zawodowych przerabiali z nami chyba całki
  • Odpowiedz
@Dildago: Mitologia grecka i rzymska są omawiane dokładnie, bo w naszej kulturze (literaturze, sztuce) ciągle do nich nawiązywano. Biblia w zasadzie podobnie, nawet jeśli jesteś niewierzący, nie zrozumiesz połowy polskiej czy europejskiej literatury nie znając Biblii. Mitologia egipska raczej po łebkach omawiana jest tylko na historii.
  • Odpowiedz
a czemu nie ma słowa o mitologi słowiańskiej?


@JessPinkman: bo to co nazywa się mitologią słowiańska to późniejsze bajki o tejże mitologii, to wszystko zostało zmyślone później xD Równie dobrze możesz zapytać o Wielką Lechię i kroniki średniowieczne o tamtym okresie :D
  • Odpowiedz
@machalsky: potop akurat wystepuje w prawie każdej mitologii niezależnie od lokalizacji. te historie są dość zbliżone. Być może kilkanaście tysięcy lat temu było jakieś globalne wydarzenie które zapisało się w pamięci ludzi i przerodziło w legendy. Uderzenie meteoru w pokrywę lodową w północnej ameryce jest kandydatem.
  • Odpowiedz
@zcaalock: do wydarzenie nazywało się końcem zlodowacenia przez co zalane zostały obszary przybrzeżne

jakie uderzenie w pokrywę lodową? nic o tym nie słyszałem
No i nie zmienia to faktu że tępy lud obcinaczy penisów raczej przepisał to od tych co ich ucywilizowali
  • Odpowiedz
@Dildago: @NibyTakAleNieDoKonca: @Darknes17:

Reforma edukacji wprowadzona przez PO, zaczynając od dla dzieci idących do gimnazjum w 2009 (rocznik 96), zmienila sposób prowadzenia historii - gimnazjum obejmowało historię do I wojny Światowej włącznie (czego niektórzy nauczyciele nie nadążali robić), a w szkole średniej cała pierwsza klasa to był XX wiek począwszy od Międzywojnia, do 1989 roku. Zatem ten materiał był naprawdę dokładnie przerabiany (dalej przy dwóch godzinach
  • Odpowiedz