Wpis z mikrobloga

Jak myślicie czemu w szkołach na języku polskim omawiana jest mitologia grecka, egipska i żydowska a sumeryjska jest w zasadzie pomijana (w zasadzie na lekcjach historii też)?

Czyżby kościół katolicki bał się że dzieci dostrzegą iż niektóre fragmenty starego testamentu są przeróbkami tychże mitów?


@Dildago: na polskim miałem tylko grecką. Egipskiej w ogóle, na historii było o połączeniu Egiptu i trochę historii, może najważniejsi bogowie i tyle. Żydowska? Chyba na
  • Odpowiedz
@Dildago
Bo system jest taki że musisz się uczyć jak napisać maturę z historii zeby wbić się w klucz. Wiedza to tutaj jest 50% sukcesu co sie u mnie potwierdziło bo naprawdę dużo się uczyłam a miałam 48%. Niech się nie dziwią na takiej archeologii wykładowcy, jeśli im studenci przyszli na kierunek z 70%z historii i nie umieją nic na jej temat powiedzieć.
  • Odpowiedz
@Dildago odpowiedź jest oczywista. Otóż w późniejszej literaturze i sztuce europejskiej nie było odwołań do mitów sumeryjskich, a to właśnie ze względu na odwołania, archetypy, symbole itd. omawia się tak dokładnie mitologię grecką i Biblię.
  • Odpowiedz
Wy mi lepiej powiedzcie czemu okres 2 wojny światowej co roku w szkołach przypadał na maj/czerwiec przez co nikt #!$%@? nie zna historii z 20 wieku ale jakiś bogów egipskich czy greckich to zna na pamięć ( _)


@Darknes17: Za każdym #!$%@? razem. Przez te wszystkie lata edukacji NIGDY nie dotarłem do II wojny światowej.
  • Odpowiedz
@Darknes17: teraz to zmienili (w każdym razie u mnie tak było). Zamiast próbować zrobić całą historię w rok, a później to samo od nowa, program obejmował powiedzmy przez rok starożytność i średniowiecze, w następnym roku już nowożytność, a ostatni rok był poświęcony na XX wiek
  • Odpowiedz
Jak myślicie czemu w szkołach na języku polskim omawiana jest mitologia grecka, egipska i żydowska a sumeryjska jest w zasadzie pomijana (w zasadzie na lekcjach historii też)?


@Dildago: Primo - z tych mitologii poważnie omawiana jest tylko grecka, egipska jest ograniczona do omówienia większych bogów, żydowska jest w zasadzie pomijana. Secundo, mitologia sumeryjska nie nadaje się do omawiania w cyklu szkolnym gdyż jest zbyt skomplikowana, tak samo jak mitologia nordycka,
  • Odpowiedz
  • 0
@Darknes17 #!$%@? w drugą wojnę światową, która i tak jest klepana w większości szkół, i to zazwyczaj dwa razy - jak ja chodziłam do szkoły to w liceum w pierwszej klasie jako kontynuacja materiału z gimnazjum, a potem z racji tego ze miałam rozszerzenie z historii to również i w trzeciej. Problem polega na tym ze dochodzi się zazwyczaj tylko do max drugiej wojny światowej, nic później. Z wykształcenia jestem historykiem
  • Odpowiedz
  • 0
@poprostumort A to dlatego ze na języku polskim bezsensu omawiać by było mitologie chińską czy japońską, które nie miały takiego wpływu na język i kulturę polski jak kultura grecka/rzymska ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz