Wpis z mikrobloga

@Dildago: @milniexx: Wy mi lepiej powiedzcie czemu okres 2 wojny światowej co roku w szkołach przypadał na maj/czerwiec przez co nikt #!$%@? nie zna historii z 20 wieku ale jakiś bogów egipskich czy greckich to zna na pamięć ( _)
  • Odpowiedz
@Darknes17
U mnie w gimnazjum bylo tak ze zdążyliśmy omówić czasy przed 1 w światowa. A w liceum CALY pierwszy rok na 20 wiek (bez względu na profil klasy). Mając rozszerzana historie , nauczycielka wróciła znowu do 20 wieku w trzeciej klasie
  • Odpowiedz
@milniexx: No właśnie mając rozszerzona. Nie wiem jak jest teraz ale jak ja chodziłem do szkoły (mam 24lata) to niczego kompletnie nie nauczyłem się o 2 wojnie światowej, nie ważne czy podstawówka, gimnazjum czy liceum. A za to ile się nasłuchałem o średniowieczu i starożytności to głowa mała. Głupi system edukacji.
  • Odpowiedz
  • 12
@Dildago bo mitologia sumeryjska w przeciwieństwie do greckiej (egipskiej też jest mało) jest pogmatlana jak sam s. Każdy kolejnych ludow dodawal cos od siebie i zmieniał i nie ma uniwersalnej książki, którą to zbiera.
  • Odpowiedz
@Darknes17: Jestem w tym samym wieku i w szkole spotkałem się z omawianiem różnych frontów podczas II Wojny Światowej, sporo o jej przyczynach, skutkach. Nie była traktowana po macoszemu. Na Sumer przypadła jedna lekcja, na Egipt góra dwie. Dopiero Grecja i Rzym to więcej materiału (i dobrze!), ale skręca mnie, jak słyszę, że o IIWŚ nic nie było. Może zamiast urywać się z lekcji bo maj i ciepło, to lepiej było
  • Odpowiedz
  • 25
@Wink najgorsze jest to, że praktycznie przez całą moją edukację, nic nie było o tym, co się działo w Polsce po 2 wojnie światowej
  • Odpowiedz
Potwierdzam @Darknes17: w pierwszej klasie liceum (nauczycielka typowa komuszka) nie mieliśmy tematów po II wś czyli polska PRL I zimna wojna ciekawe dlaczego
Stosunek ludzi do historii jest taki ze olewaja zazwyczaj, siedzą i maja wywalone
  • Odpowiedz
@Wink: Sory ale ja się nigdy nie urywałem z lekcji ¯_(ツ)_/¯
Widocznie wina nauczycieli ze nie wyrabiali się z tematami, a w czerwcu sami mieli #!$%@? na prowadzenie lekcji.
  • Odpowiedz
To nie jest wina nauczycieli, tylko programu. Moim wychowawca był historyk, prawdziwy pasjonat i on sam nie raz nam mówił jak źle jest program ułożony i starał się chociaż na wychowawczej przemycić trochę ciekawej historii.
To jest głupota, teraz podstawa programowa wygląda tak że po gimnazjum zaczynacie od nowa antyk....
Co znaczy że to co ukształtowało w największej mierze Polskę to co powinno być najważniejsze jest najsłabiej omawiane,
Na mówię tu tylko
  • Odpowiedz
@JessPinkman: Bo niewiele się tak naprawdę konkretnych rzeczy zachowało. Słowianie byli niepiśmienni, a misjonarze dążyli do zniszczenia dawnej wiary i najwyżej coś przeinaczali dlatego wiele świąt się pokrywa (Zielne świątki są chyba najmniej zmienione, tylko nocnych orgii brakuje)

@jamnig: ja jakoś go sobie nie przypominam

@milniexx: Sumeryjska też, bez niej nie było by chrześcijańska bo dopiero w czasie niewoli Babilońskiej Izraelici nauczyli się pisac itp.

@johnny_kwadronik: Potop, Mojżesz
  • Odpowiedz