Wpis z mikrobloga

według mnie rowerzyści powinny mieć całkowity zakaz poruszania się taką samą drogą, co samochody (a w szczególności na środku drogi)


@2xTheTap__: A według mnie kierowcy nie powinni się poruszać obszarem drogi wyłączonym z ruchu, a nie czekaj, przecież nie mogą...
  • Odpowiedz
@2xTheTap__: przepisy określają kiedy rowerzysta nie może, nie musisz karać wszystkich ludzi na świecie bo płacisz akcyzę paliwową. W tym przypadku porusza się niezgodnie z przepisami ( powinien jechać pasem a poza tym pewnie nawet nie miał prawa wjechać na jezdnię).
  • Odpowiedz
@JakNicOko: możesz jeździć drogami z ograniczeniem 50+. Nie można jeździć po drodze szybkiego ruchu i autostradami. To czy jest bezpieczne by jeździć drogami krajowymi i wojewódzkimi to już inna sprawa. Ja bym unikał, takich bez asfaltowego pobocza i dużym ruchem.
  • Odpowiedz
To czy jest bezpieczne by jeździć drogami krajowymi i wojewódzkimi to już inna sprawa.


@kodi1911: IMO poboczem nowej ekspresówki (np. S7) jest bezpieczniej niż na wojewódzkich i wiejskich. Zasady jednak oczywiście nie ma, bo można zginąć wszędzie.
  • Odpowiedz