Wpis z mikrobloga

  • 738
Jeżdżę pociagiem często z takim niewidomym panem. Jak jeździłam autobusem, to jeździłam z niewidomą pania. Dzisiaj widzę ich razem. Otoz oni są razem i mają dziecko. Nie zgadniecie jakie. Tak, niewidome.

:||||||| zastanawiam się po cholerę ludzie produkują kolejnych ludzi, o których wiadomo już przed poczęciem, że będą mieć ciężko.

#antynatalizm
  • 170
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@MrFisherman: nie chodzi o naśmiewanie się. Przekazywanie takich genów dalej jest po prostu cholernie egoistyczne.


@kraglapyrka: niby tak ale nie do końca - choroba, która dziś jest uciążliwa i nieuleczalna, już za kilka lat może nie być problemem. Być może w ciągu 10 lat będziemy mieli interfejs mózg-komputer i brak wzroku w ogóle nie będzie problemem bo będziesz mógł się podpiąć do smartfona i obserwować świat przez kamerę
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@janeeyrie: no to prawdziwi z nich łaskawcy i darczyńcy, skoro MOŻE wyrośnie na szczęśliwego człowieka ( ) a gdyby tak ciebie porzucić w sercu dziczy - jeżeli przeżyjesz, wrócisz silniejsza - jak nie, trudno (takie jest życie) - taka zabawa czyimś życiem jest twoim zdaniem w porządku?
  • Odpowiedz
@Kleki_Petra:

I jeszcze jedno. Dobry z Ciebie ziomek i z sensem piszesz, ale po prostu się zapiekliłeś i zdecydowałeś wciągnąć jakieś nieprawdziwe wnioski. Jeśli to w skutek mojego "szydzenia", to przepraszam. Nie miałem w intencji Cię urazić.
  • Odpowiedz
@Aiden7: ach, tylko na to czekałam, na retorykę "jeśli widzisz jakiś problem w osobach niepełnosprawnych, igrającymi ze zdrowiem własnego potomstwa to jesteś Hitlerem". Mamy to. Dziękuję. Można zamknąć wątek.
Co do adopcji, sama pisałam, że przykład ten nie tyczy się osób niewidomych. Właściwe to ta sprawa adopcji to tylko kolejna kropla w morzu tego, na jakie ograniczenia i bariery trafiają niewidomi. Nie wiem na co choruje para z posta, odłóżmy
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@nicari: a ja cie rozumiem i dziwię się tym którzy ich popierają, dla mnie to kompletny egoizm płodzić dziecko mając jakieś choroby genetyczne bo jest prawie pewne że dziecko je odziedziczy.

Obrzydliwe to że ludzie dla jakiś wyższych idei (tylko jakich?) chcą mieć dziecko chociaż sami są ciężarem dla innych a dodatkowo dają ból nowemu życiu.
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: Twój komentarz podoba mi się najbardziej ze wszystkich. Poruszyłeś argumenty, które od zawsze budzą we mnie wątpliwości. Bardzo je szanuję. To jest niewyobrażalnie przykra myśl - że ktoś chory, kto bardzo pragnął dziecka i byłby rodzicem dobrym i kochającym, z niego zrezygnował, myśląc o swojej chorobie, a kiedy będzie miał 50 lat i będzie już kilka lat za późno na zakładanie rodziny, dowie się, że jesteśmy w stanie tę
  • Odpowiedz
@nicari miałem kiedys szkolenie z założycielka firmy "Migam" i ona nam przekazała, że wolałaby zeby jej dzieci byly głuche tak jak ona. Jak od dziecka nie widzisz/nie słyszysz to inaczej odbierasz świat. Dla nich on jest tak normalny jak dla Ciebie.
  • Odpowiedz
Obrzydliwe to że ludzie dla jakiś wyższych idei (tylko jakich?) chcą mieć dziecko chociaż sami są ciężarem dla innych a dodatkowo dają ból nowemu życiu.


Skąd wiesz, że są dla kogoś ciężarem? Skąd wiesz czy sam nie jesteś dla kogoś ciężarem, z powodu np. nieurodziwej facjaty, albo koszmarnie wyglądających stóp?

@dildo-vaggins:
  • Odpowiedz
@kraglapyrka: a czy to sprawia, że nie mogę być szczęśliwy? Sam jestem po kilku operacjach, patrząc na rodzinę to jest to obciążenie genetyczne, żona również jest obciążona, ale nadal możemy powiedzieć, że jesteśmy szczęśliwi.

Dziwisz się porównaniem, ale sama próbujesz decydować kto ma mieć możliwość posiadania dzieci, a kto nie. W ogóle negujac fakt, że dzieci z domów dziecka są zwykle również narażone na takie obciążenia, a do tego kupę wyniszczajacego stresu, który jest najgorszym wrogiem. Dodaj do tego fakt, że znajoma, której rodzinę prowadza dom dla takich dzieci, nieraz opowiadała o agresji ze strony tych dzieci, a obecne polityka tylko wiąże ludziom ręce. W efekcie osoby obciazane genetycznie będą miały jeszcze ciężej, a dzieci jeszcze większe pole manewru do wywierania wpływu na ich decyzję.

Ogólnie dużo osób podczas wychowania dziecka potrzebuje pomocy, a z tego co rozumiem te niewidome osoby są samowystarczalne i na pewnie potrafią lepiej przygotować dziecko do takiego
  • Odpowiedz
@nicari: po 1 niewidoma osoba ma takie sama prawa jak ty
po 2 nikt nie mógł być pewien że wystąpią takie same powikłania jak u nich
Ludzie mają jedno życie a ty chciałbyś im odebrać podstawowe prawo jakim jest założenie rodziny i wydanie potomstwa. Eugenika już była i na szczęście została wytępiona z nauki.
  • Odpowiedz
jak czytam komentarze niektórych ludzi to chyba nie mają żadnej empatii
zastanówcie się, czy chcielibyście być niewidomi ze świadomością, że to nie był pechowy przypadek tylko była na to duża szansa
  • Odpowiedz