Wpis z mikrobloga

Mireczki, planuję krótki #urlop we Wrześniu w #norwegia i szukam podpowiedzi co warto zobaczyć na obszarze między Stavanger a Bergen, bo do jednego z tych miast będę lecieć. W trzydniowym pobycie narazie w planie jest Preikestolen, a Trolltunga z obawy o różowego i czas odpada :( macie jakieś miejsca godne zobaczenia? #podroze
  • 15
@cns: ja jutro lecę do Stavanger na kilka dni: Preikestolen, Florli 4444, Kjerag. Stamtąd do Trolltungi to będzie trzeba 1 dzień poświęcić. Byłem w tamtym roku. Osobiście bym odpuścił i zaliczył Kjerag oraz połaził po Stavanger.
@cns: W Bergen fishe market oraz całe nabrzeże oraz wyjście lub wyjazd kolejką (jest tylko jedna) na górę za miastem, widać całe miasto bardzo ładnie i fiord. Jechałem z bergen autem ichniejsza "autostradą" na poludnie Norwegii, ale nie pamiętam miasta dokładnie (prom do Danii tam pływa), po drodze było wiele wodospadów, wioska z mchem/trawą na dachu i śnieg (z tym że to był lipiec i 10 lat temu :) ).
Co czytałeś o Języku Trolla? ( ͡° ʖ̯ ͡°) Trasa jakaś trudna czy co?


@Zashi: trasa jest łatwa, ale dosyć uciążliwa, około 10 km i prawie 900 metrów przewyższenia. Oczywiście widoki są tego warte, ale w jeden dzień to jest nie lada wysiłek. No chyba że biwakujemy na górze, wiele osób tak robi i wówczas schodzi się następnego dnia.
@utopjec: jak Ci @PMV_Norway napisał - jest Gladmat do soboty. Jak podejdziesz do stoiska beans on wheels (na podlinkowanej mapce jako 68) i podasz hasło tylkomirko to poproszę, żeby coś dorzucili od serca ( ͡° ͜ʖ ͡°) zrobiłem im ten bar i ogródek w niecałe półtorej godziny w nocy przed samym gladmatem. Na pewno się odwdzięczą kawusią dla mireczka (sami raczej niemirkujący są). Z ciekawostek masz jeszcze
@PMV_Norway: Jak to mówią - małe Stavanger :) chociaż wiem, że siedzisz nieco niżej. Ja nie znam ich mega dobrze, Krzyśka poznałem jeszcze przed otwarciem bo po remoncie w lokalu coś tam potrzebowałem, co właściciel miał w piwnicy, zaszedłem i tak od słowa do zapiekanki :D