Wpis z mikrobloga

This is why we can't have nice things.

W gorących wisi wpis niejakiego @4tek, w ktorym szkaluje Dawida Myśliwca z Naukowego Bełkotu. Zdobyl na ta chwile 158 plusow.

Ogladam ten kanal od paru lat. Zaangażowanie jego autora w rzetelne przedstawienie omawianych tematow, wiedza i ilosc pracy sa godne podziwu. Co więcej, zawsze przedstawiona jest tzw. Druga strona medalu - badanie o odmiennej konkluzji. Chocby ostatni material o 5G pokazuje, ze dkm chce przedstawić pelne spektrum badań naukowych. Malo jest takich tresci w polskim Internecie, ktore bez silenia sie na zarty, wyglupy czy zafiksowaniu idei pokazują i tlunacza w interesujący sposob otaczajacy nas świat albo biologie nas samych. W sposob zrozumiały! Oczywiscie sa np. czytamy naturę i pewnie inni, o ktorych nie wiem, ale Dawid pokazal tez, ze ma klasę.

Po swojej pomylce co do stanowiska PAN, usunął film, w ktorym namawial do wysylania emaili, ukorzyl sie i nagral sprostowanie. Powyzsze nie przeszkadza blisko 160 osobom w dyskredytowaniu calej twórczości UNB. I wlasnie dlatego nie mozemy miec ladnych rzeczy. Bo dzbany pokroju ziemkiewicza moga bezkarnie wylewac swoje poklady glupoty i nikt sie nawet nie zajaknie o jego kwalifikcjach. Ba, taki ziemkiewicz nigdy nie przeprosi, gdy ktos wytknie mu te bledy i nigdy sie do nich nie przyzna.

Natomiast rzetelny pasjonat przy jednej pomylce, ktora sprostowal SAM, jest juz dyskredytowany po calosci, a jeGo materialy tagowane sa #bekazlewactwa.

Niestety #bekaz4tek i 158 innych ludzi, ktorzy najwyraźniej nie rozumieją, ze takie tresci, za darmo na yt to dar naszych czasow niczym slynne filmy tvp z czubowna w latach dziewięćdziesiątych.

Tagi #klimat #4konserwy i od siebie #neuropa #bekazprawakow
  • 75
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

to gość, któremu się wydaje, że jeśli dana nauka jest interdyscyplinarna, to wnioski płynące z badań naukowych są jedynie opiniami naukowców


@cumulus: masz na myśli Dawida? W tej kwestii się z nim całkowicie zgadzam i uważam, że popisał się tutaj rigczem, którego brakuje wielu fanatycznym wykopkom
  • Odpowiedz
@cumulus: znamienne są te emocjonalne nuty w wypowiedziach klimatystów, którym spokojnie punktuje się absurdy tej ideologii i wątpliwą etykę metod przebierania niepewnych opinii w naukowe fatałaszki
  • Odpowiedz
@4tek:

znamienne są te emocjonalne nuty w wypowiedziach klimatystów, którym spokojnie punktuje się absurdy tej ideologii i wątpliwą etykę metod przebierania niepewnych opinii w naukowe fatałaszki


Znamienne jest raczej robienie z logiki kurtyzany i udawanie, że wnioski z wyników badań naukowych to jedynie opinia naukowców ;) Pasowałby tu raczej tag #bekaz4teka ;)
  • Odpowiedz
@4tek: ale wiesz typie że choćbyś się nie wiem jak napiął i ile plusów zdobył to nadal Dawid będzie osobą z rzetelnym dorobkiem naukowym ( @Tamerlan skupia się na kanale, a wydaje mi się że artykuły z IF są ważniejsze, mogę się mylić), a ty anonem Januszem ?

Obrzydliwe jest plucie na kogoś kto próbuje chociaz trochę, apolitycznie, ciągnąć ten Chlew do przodu, przez [stosowne określenie]. Autentycznie dla każdego
  • Odpowiedz
@Tamerlan: w żadnym wypadku - uważam niestety, że nauka się kompromituje przyjmując pod swoje skrzydła czysto ideologiczne kwestie. Moglibyśmy długo wymieniać bzdury, które miały swoje katedry uniwersyteckie. Fakt, że dopuszczasz możliwość nękania naukowców, którzy Twoim zdaniem plotą bzdury świadczy jednak dobitnie o niezrozumieniu roli, którą powinna odgrywać nauka.

To jednak nic. Na wyższy poziom absurdu wchodzimy, gdy faktycznie przyjmiemy klimatystyczne przepowiednie za fakty i przysłuchamy się postulowanymi rozwiązaniom. Przechodzimy tutaj
  • Odpowiedz
@Kjedne: doceniam dorobek Dawida ale nie jestem w stosunku do niego bezkrytyczny ¯\_(ツ)_/¯ To odróżnia ludzi myślących od fanatyków
  • Odpowiedz
@4tek: ale GO nie jest ideologiczne. Kompromitujesz sie wypisujac takie farmazony.

Mam gdzies gospodarki, jezeli ich funkcjonowanie jest oparte o ignorowanie nauki i prowadzi do jednej z najwiekszych katastrof humanitarnych o zniszczeniu środowiska nie mowiac.
  • Odpowiedz
@4tek:

nauka się kompromituje przyjmując pod swoje skrzydła czysto ideologiczne kwestie


Przecież cały twój hejt na DM był czysto ideologiczny
  • Odpowiedz
@Kjedne: @Tamerlan: @cumulus: widzę, że nie potraficie chłopaki dyskutować w merytoryczny sposób - rzeczową argumentację zbywacie milczeniem, imputujecie mi kwestionowanie zmian klimatycznych (a ja jedynie śmiem poddawać w wątpliwość słuszność opinii na temat jego antropogenicznej genezy oraz krytykować postulowane rozwiązania, które są szkodliwe, oderwane od rzeczywistości i swej istocie antyekologiczne), hejtowanie dorobku Myśliwca (a ja jedynie zauważam, że nie jest autorytetem naukowym tylko youtubowym prezenterem zorientowanym
  • Odpowiedz
@4tek: tylko że właśnie jest autorytetem naukowym bo w przeciwieństwie do Ciebie i niestety jeszcze również do mnie posiada stopien naukowy i publikacje w czasopismach z Impact Factorem xd

On wywiera wplyw na nauke, ty co najwyżej na mirko

youtubowym prezenterem


XDDDD czy można się bardziej orac ?
  • Odpowiedz
@4tek:

chłopaki dyskutować w merytoryczny sposób - rzeczową argumentację zbywacie milczeniem


Jaką rzeczową argumentację? Tą rzeczową argumentację, w której wydawało Ci się, że jeśli dana nauka jest interdyscyplinarna, to wnioski płynące z badań naukowych są jedynie opiniami naukowców? Tą rzeczową argumentację, w której naukowe fakty wsadzasz w cudzysłów, ale nie potrafisz wymienić ani jednego z nich? Tą rzeczową dyskusję, w której za chwilę z opinii robisz
  • Odpowiedz
@Kjedne: bardzo fajnie, życzę Dawidowi samych sukcesów w dziedzinie, w której się specjalizuje ale w innych kwestiach pozostaje niestety wciąż tylko sympatycznym prezenterem, a nie naukowym autorytetem ¯\_(ツ)_/¯

No chyba, że wyjdziemy z absurdalnego założenia, że stopień naukowy emanuje na naukę jako taką. Wtedy jednak musielibyśmy przyjąć, że wszelkie niezgodności pomiędzy naszymi stanowiskami na temat klimatu, astrofizyki czy gender może rozstrzygać np. prof. Pawłowicz ( ͡º ͜ʖ͡
  • Odpowiedz
@4tek: biedny, pokrzywdzony... gdy dostajesz twarde zarzuty pod adresem twojej opinii, podwijasz ogon i uciekasz?

Dawid pisal artykuly i prace naukowe, wiec w przeciwieństwie do ciebie, ma wiedzę na temat tego jak dziala swiat nauki. To probowal też przedstawic w filmie o 5G - pokazując różne badania o odmiennych wynikach i prezentując ich wady i zalety.

Oczywiście, ze moze sie pomylic, jak kazdy, nawet autorytet naukowy. Tylko, ze moje autorytety
  • Odpowiedz
@Tamerlan: zabawne, że wciąż unikacie jak ognia sedna tej sprawy i kwestii, która jest tutaj totalnie bulwersująca. Słaby research, za który padły solidne przeprosiny jest oczywiście w pełni wybaczalny ALE

Dawid posunął się do nasłania armii tysięcy trolli na instytucję, której stanowisko było niezgodne z jego przekonaniami. Takie podejście do wypracowywania naukowych konsensusów jest absolutnie nieakceptowalne, skrajnie bulwersujące i doszczętnie kompromituje "naukowość" zgody w sprawie roli antropogenicznej natury zmian klimatycznych.
  • Odpowiedz