Wpis z mikrobloga

@AloneShooter: W rzeczy samej i mniemam ze to pismo zostalo przekazane dopiero po wniosku do sadu?
Mozna jakos popchnac sprawe o brak reakcji ze strony MSWiA odnosnie informacji publicznej, czy to ze wyslali to zamyka nam "buzie"?
  • Odpowiedz
@AloneShooter @killerlemon: Czyli, zakładając, że sytuacja wygląda tak:
1. złożony wniosek
2. brak terminowej odpowiedzi
3. skarga na bezczynność
4. otrzymujecie odpowiedź, ale w Waszym mniemaniu niepełną

To teraz wypada napisać bezpośrednio do sądu pismo, które można nazwać jako ,,pismo procesowe skarżącej/go''. W piśmie trzeba powołać się na sygn. akt postępowania. W samej treści można wskazać:
- w imieniu własnym pragnę poinformować, że [data] doręczono mi odpowiedź na wniosek o udostępnienie
  • Odpowiedz
@AloneShooter: u mnie identycznie. Zastanawia mnie, czy w przypadku jak to pismo wysłała kobieta, jest chociażby zmiana w zwrocie na początku :)

@Watchdog_Polska: dzięki za wskazówki, teraz przynajmniej wiadomo, jak dalej działać. bo szczerze, wątpiłem, że po moim mailu z ponagleniem cokolwiek odpiszą. A tutaj taka niespodzianka, fiu fiu nawet sam dyrektor się podpisał.
  • Odpowiedz
@panpele: A widzisz, u Ciebie zwykłe ponaglenie podziałało. Ja złożyłem skargę do WSA przez MSWiA i nagle raczyli odpisać.
@Watchdog_Polska: Zakładam że dostałem odpowiedź właśnie z powodu złożenia skargi. W takim wypadku powinienem wycofać skargę z wnioskiem o stwierdzenie naruszenia prawa. Jak to ma się do konsekwencji? Co to oznacza dokladnie dla Urzędu ? A także, jeszcze nie otrzymałem informacji od sądu o rozpoczęciu postępowania, czy powinienem poczekać na takowe?
  • Odpowiedz
@killerlemon:
1. jeżeli nie dotarło jeszcze wezwanie do uiszczenia wpisu, to po jego doręczeniu można po prostu nie opłacić skargi. Wtedy zostanie wydane postanowienie o odrzuceniu skargi i sprawa zostanie zakończona.

2. można również napisać do sądu wniosek o cofnięcie skargi, z uzasadnieniem, że sprawa została załatwiona (odpowiedź dotarła). Wtedy sąd uwzględni cofnięcie i sprawa zostanie zakończona. Skutek będzie taki sam, jak w przypadku pkt 1.

3. można również napisać do
  • Odpowiedz
@AloneShooter @Watchdog_Polska odgrzewam starego kotleta ale chyba dla pełności sytuacji. Wybrałem opcję 3 oraz 4. Długo czekałem na finalne rozwiązanie sprawy i WSA nie uznał mojego wniosku o rażące zaniedbanie ale za to uznał też że bezczynność MSWiA miała miejsce i odpowiedź na zupełnie inne pytanie to nie odpowiedź.

Koniec końców odzyskałem moje 100 peelenów ( ͡° ͜ʖ ͡°) i jestem relatywnie zadowolony z całej sytuacji, choć wiadome
  • Odpowiedz