Wpis z mikrobloga

Inteligencja jest silnie skorelowana z pięknem Więcej tutaj w moim filmie: Jak działa wygląd?
National Child Development Study, w skrócie NCDS - śledzi życie ponad 17 000 osób urodzonych w Anglii, Szkocji i Walii w ciągu jednego tygodnia 1958 r.

62% respondentów NCDS jest zakodowanych jako atrakcyjnych. Ich inteligencję mierzy się za pomocą 11 różnych poznawczych testów w trzech różnych grupach wiekowych 7, 11 i 16 lat.

Atrakcyjni respondenci są znacznie bardziej inteligentni niż nieatrakcyjni. Atrakcyjni mają średnie IQ około 104 [104,23], podczas gdy nieatrakcyjni mają średni IQ na poziomie około 92 [91,81]. [Różnica między nimi wynosi 12,42.] Ta średnia różnica implikuje współczynnik korelacji r = 0,381.
Jak pokazują dwa poniższe wykresy, związek między atrakcyjnością fizyczną a inteligencją jest silniejszy wśród mężczyzn niż wśród kobiet. W próbce NCDS atrakcyjne kobiety mają średnie IQ około 104 [103,64], a nieatrakcyjne kobiety mają średnie IQ około 92 [92,25]. [Różnica między nimi wynosi 11,39.] Ta średnia różnica implikuje współczynnik korelacji r = 0,351.

Natomiast atrakcyjni mężczyźni w próbie NCDS mają średnie IQ na poziomie 105,00, a nieatrakcyjni mężczyźni mają średni IQ na poziomie około 91 [91,39]. [Różnica między nimi wynosi 13,6.] Ta średnia różnica implikuje współczynnik korelacji r = 0,414, to jest BARDZO DUŻA korelacja.

Może to wynikać z kilku powodów.
Po pierwsze bardziej inteligentni i wyżsi mężczyźni o większych zasobach żenią się z piękniejszymi kobietami, przez co ich dzieci w następnym pokoleniu będą atrakcyjniejsze.
Po drugie, ze względu na naszą jakość genetyczna, gdyż ludzie o zdrowszej genetyce są jednocześnie piękniejsi i też bardziej inteligentni.
Trzeci powodem może być uwaga, oczywiście inteligencja jest dziedziczna, ale dzieci, które posiadają dużo uwagi są w stanie lepiej rozwinąć swój potencjał.
Niezależnie od przyczyny, nowe dowody sugerują, że związek między atrakcyjnością fizyczną a ogólną inteligencją może być znacznie silniejszy niż wcześniej sądziliśmy.

Pobierz ArseneWengerTheAnimatedSeries - Inteligencja jest silnie skorelowana z pięknem Więcej...
źródło: comment_k0I9v9LYn2hZZipO0HnnMHvWrkgFLLeZ.jpg
  • 33
@NoNameNoIdeaNoLife: człowiek inteligentny nie potrzebuje testu by wiedzieć że jest inteligentny. Poza tym ludziom najczęściej wystarcza porównanie do innych ludzi w jego środowisku a z tymi najczęściej wystarczy trochę pogadać by wysnuć pewne wnioski
@walczenyKon:

człowiek inteligentny nie potrzebuje testu by wiedzieć że jest inteligentny.


Przede wszystkim człowiek inteligentny wie, że bycie inteligentnym nie jest zerojedynkowe i choćby z ciekawości może chcieć wiedzieć, gdzie stoi na drabinie.

Poza tym ludziom najczęściej wystarcza porównanie do innych ludzi w jego środowisku a z tymi najczęściej wystarczy trochę pogadać by wysnuć pewne wnioski


Tytuł króla w krainie ślepców nie oznacza, że dobrze widzisz.
50 osób dało plusa Twojemu komentarzowi, nie wiem, usuń go bo wprowadza trochę w błąd xD


@ArseneWengerTheAnimatedSeries: No chyba nie. Kolega niżej wyjaśnij. Silną korelację przyjmuje się powyżej 0.5. Ty natomiast mówisz o bardzo silnej, więc wypadałoby żeby ten współczynnik był jeszcze większy. W przypadku 0.414 możemy mówić o umiarkowanej korelacji. Ale na pewno nie o BARDZO SILNEJ. Poniżej wykres dla ujemnej korelacji o współczynniku -0.4. Zależność jest widoczna, ale korelacja
Pobierz Iperyt - > 50 osób dało plusa Twojemu komentarzowi, nie wiem, usuń go bo wprowadza tr...
źródło: comment_hZQH56mlbVNi054zceAXznnYZFqNF2aS.jpg
to 0,4 wskazuje raczej na SŁABĄ KORELACJĘ


@Iperyt: Tak samo, jak doczepiasz się do mojego "bardzo", tak samo ja mogę powiedzieć, że to nie jest słaba korelacja. Myślisz, że ile osób z tych 50 wie o czym piszesz a ile zapamiętało że .4 to słaba korelacja? Nie będę usuwał komentarza, ale uważam, że wprowadzasz w błąd osobę, która nie jest w sprawie.
@walczenyKon: no chyba najważniejszy plus takich testów jest oczywisty - zamiast porównywać się tylko ze swoim środowiskiem to możesz sprawdzić się przeciw ludziom spoza swojego kręgu. Taka ciekawość jest bardzo często skorelowana z chęcią poznania siebie, a to jest często właśnie przypisywane inteligentnym ludziom.

Ty natomiast napisałeś, że "najczęściej ludziom wystarcza" - tak, jakby to miało cokolwiek do bycia inteligentnym.
A jest dokładnie odwrotnie. Ludzi określa się mianem inteligentnych wtedy, gdy
Tak samo, jak doczepiasz się do mojego "bardzo", tak samo ja mogę powiedzieć, że to nie jest słaba korelacja.


@ArseneWengerTheAnimatedSeries: A ja mogę powiedzieć, że symbolem tlenu jest S a nie O. I co? Nie jest ważne co możesz powiedzieć, a to jakie jest stanowisko większości osób. Znajdź mi proszę jakieś źródło, które jednoznacznie stwierdza, że przy 0.4 możemy mówić o silnej korelacji.
@angor86: właśnie heurystyka poznawcza zakłada ignorowanie danych na jak najwyższym poziomie - nie porownujesz swojej inteligencji do Japończyka Hashimoto z IQ 200 bo nigdy nie będziesz tego potrzebował np. przy rywalizacji o pracę kierownika lokalnej sieci spedycyjnej.

Tu jednak przyznam Ci rację tworzysz siebie poprzez środowisko w którym żyjesz a poznajesz siebie często poprzez kontrast z nim tudzież porównanie z kimś spoza środowiska.

Poznanie poprzez kontrast jest zatem możliwe ale nieużyteczne
@walczenyKon:

właśnie heurystyka poznawcza zakłada ignorowanie danych na jak najwyższym poziomie - nie porownujesz swojej inteligencji do Japończyka Hashimoto z IQ 200


Przecież o tym napisałem, że porównywanie siebie do ograniczonej grupy osób (w twoim przykładzie skrajnie ograniczonej bo składającej się z jednej osoby) jest głupim błędem. Natomiast porównywanie siebie do szerokiej grupy osób ma jak najbardziej sens bo dzięki temu dowiadujesz się, gdzie de facto jesteś.