Wpis z mikrobloga

11 Listopada 2019 Jarosław Kaczyński stwierdza że III RP nie działa i należy znieść instytucje jaką jest państwo oraz wprowadzić anarchokapitalizm. Jak powinien zostać rozdany majątek publiczny? Pierwszą przychodzącą na myśl opcją jest rozdzielenie wszystkich dóbr państwowych pomiędzy wszystkich obywateli likwidowanego państwa, według moich obliczeń każdy obywatel otrzymałby wtedy między innymi 6 gramów złota, 110 metrów drogi, 0,2 ha lasu oraz... 1/200 dowolnej broni palnej posiadanej przez Wojsko Polskie i 1/10000 dowolnego posiadanego przez WP pojazdu bojowego. Z jednej strony jest to najbardziej sprawiedliwe rozwiązanie ale liczby które wychodzą po podzieleniu przez ilość obywateli Polski są czasem mikroskopijne. Czy powinno się stosować wyjątki i np. czołgi i broń sprzedać za złoto które następnie razem z rezerwami złota NBP zostanie rozdzielone pomiędzy obywatelami? Zapraszam do dyskusji. #heheszki #polityka #akap #nocnerozkminy #gwnowpis
RamzanKadyrow - 11 Listopada 2019 Jarosław Kaczyński stwierdza że III RP nie działa i...

źródło: comment_9P5fKZXqIZfRS76iZrSY5qsQhZn5AljP.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
@Drakii: w ogóle to zawsze śmieszą anarchokapitaliści, którzy skonfrontowani z problemem zawsze dają odpowiedź "państwo", jak Ty z tym podziałem majątku.

Jak podzielić majątek? Ustalić jakieś arbitralne zasady z dupy, najlepiej je uchwalić jako ustawę w sejmie i powołać odpowiedni urząd do spraw podziału majątku w celu założenia państwa anarchokapitalistycznego xDDDDDD

Albo OP: każdemu po równo, bo tak jest sprawiedliwie xDDDDDDDDDD

Doskonali jesteście
  • Odpowiedz
jak masz lepszy pomysł to się podziel


@Drakii: uważam tak samo jak Ty, że najlepszym pomysłem na organizację życia społecznego jest państwo. Tylko ja nie udaję anarchokapitalisty
  • Odpowiedz