Wpis z mikrobloga

Kurcze przypał. Zatankowałem 95 do diesla, mazdy 3, 1.6D z 2007r. Wlałem około 9,5 litra, ale zorientowałem się natychmiast po odłożeniu dystrybutora. Samochodu nie odpaliłem tylko od razu zadzwoniłem do znajomego mechanika i powiedział mi żebym zatankował do pełna diesla. Tak też zrobiłem, wlałem go około 37 litrów. Niestety podczas jazdy raz mi na chwile przerwał (stracił moc na 0.5sec, szarpnięcie) i jechał dalej, przejechałem tak zatankowanym około 50 kilometrów. Co polecacie zrobić, uda się pojeździć tak dolewając co kilkadziesiąt kilometrów diesla do pełna żeby rozcieńczyć zawartość 95 w dieslu?

#pomocy #motoryzacja #samochody #przegryw #paliwo #mechanikasamochodowa
  • 24
  • Odpowiedz
@jguten2:
Nie wiem czy nie wolałbym mixolu do paliwa
Dieslowi nie zaszkodzi benzynę trochę ugladzi
(w aucie z 2007 Raczej nic nie powinno się wydarzyć jeśli wlales około 10 litrów Pb a potem dolales on
  • Odpowiedz
@jempierozki: To radzisz jednak wypompować paliwo? Czy TAKĄ pompką dam rade to zrobić? I czy sam będę mógł to zrobić? Chyba żadnej filozofii tam nie ma? I czy te przejechane 50km nie stanowi problemu?
  • Odpowiedz
@jguten2: lepiej wypompować pompką za 18 złotych, niż później regenerować wtryski, nie wiem natomiast czy tam nie ma jakiegoś zabezpieczenia przeciwko wypompowaniu, w focusie wydaje mi się jest taka siatka i tam już słabo
  • Odpowiedz