Wpis z mikrobloga

@skizo jak cię mama za dzieciaka wpisała do Klubu Przyjaciół Kubusia Puchatka to też się już wypisałeś? :D Czy masz to w dupie, bo cię już nie dotyczy? Teraz może zrozumiesz czemu ludzie olewają KK zamiast się bawić w apostazję, która jest obrzędem katolickim. Jak ktoś nie wierzy, to po co ma to robić? Apostazja to nałożenie na siebie samego ekskomuniki, a po co mi oficjalna ekskomunika, skoro i tak w ogóle
@skizo nie wypiszę się, bo mam to w dupie. Nie będę marnować czasu na kościelne sakramenty, które nic mi nie dadzą, bo dalej jestem w kościelnych księgach, dalej jestem w statystykach i "należę" do tych katolików, których jest w Polsce podobno 95%. Kościół bardziej zaboli to, że ani ja, ani moja rodzina tam nie chodzi i nie zostawia pieniążków ( ͡° ͜ʖ ͡°) W sumie po co rozmawiam
@whiteglove: jak się szczeka że Kościół oglupia a wiara to w sumie bajka to takie osoby które tak uważają powinni zrobić te minimum i w tym nie uczestniczyć. Dla własnego ego, wartości które się wyznaje. A tak jesteś hipokryta
@skizo okej, ty patrzysz na to z perspektywy człowieka wierzącego. Jak ktoś jest niewierzący, to nie ma potrzeby żeby robić jakiś nie wiem, "rytuał przejścia" czy coś i oficjalnie zerwać z poprzednią wiarą XD To się dzieje samo, po prostu pewnego dnia stwierdzasz, że nie wierzysz w te bajki i żyjesz sobie dalej. Nie robisz żadnych obrzędów w związku z tym, no bo po co? Nie ma jakiegoś "boga niewierzących" który nad
@whiteglove: źle zrozumiałaś ja wierzę w Boga ty powinnaś wierzyć w swoje przekonania. A tego nie robisz. Bo jak by mi kościół przeszkadzał dawno bym się "wypisal" właśnie dla świętego spokoju dla siebie. Ze w tym już nie uczestniczę. Już rozumiesz?
@skizo wytłumaczyłam ci już pięć razy. NIE MOŻNA WYPISAĆ SIĘ Z KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO. Nie ma takiej możliwości. Możesz sam sobie odebrać prawa do sakramentów, ale CAŁY CZAS JESTEŚ CZŁONKIEM KK, twój chrzest jest ważny i jesteś wpisany w księgi jako katolik, który sam siebie ekskomunikował i w każdej chwili możesz wrócić do Kościoła. Ja #!$%@? XD
@whiteglove: ale ty tępa jesteś... Wystarczyło by nawet te odebranie sakramentów. Bo jak bym nie wierzył to nie chciał bym być pochowany w tej "sekciarski" sposób no i przecież rodzina będzie musiała zapłacić za pogrzeb... Tu chodzi o przekonania albo jest się 100% w czymś albo jest się byle jakim. Jak ty
@whiteglove: @skizo: apostazja jest bez sensu, aczkolwiek jeśli chcesz mieć pewność, że bogobojna rodzina nie pochowa cię z korzyścią dla księdza (czyli po katolicku) to taki prztyczek w nos kościołowi można sprawić :)
Sam jeszcze jej nie mam, ale mam ślub jednostronny jako niewierzący. I powiedz mi skizo jaki mam teraz status kościelny i czy potrzebna mi do tego apostazja?
@skizo: sam znam przykłady apostatów pochowanych katolickim pogrzebem. W internecie znajdziesz setki przykładów na to, że jak rodzina poprosi to nie ma z tym problemu.
@skizo:

ale według twoich przekonań już by cię tam nie było. Nie rób kur.. Z logiki swojej...


Dobrze że ty lepiej wiesz co jest zgodne z jej przekonaniami a co nie. Tym bardziej że jasno ci tłumaczy, co jest zgodne z jej przekonaniami a co nie. Ale ty i tak wiesz lepiej XD