Wpis z mikrobloga

@skizo jak cię mama za dzieciaka wpisała do Klubu Przyjaciół Kubusia Puchatka to też się już wypisałeś? :D Czy masz to w dupie, bo cię już nie dotyczy? Teraz może zrozumiesz czemu ludzie olewają KK zamiast się bawić w apostazję, która jest obrzędem katolickim. Jak ktoś nie wierzy, to po co ma to robić? Apostazja to nałożenie na siebie samego ekskomuniki, a po co mi oficjalna ekskomunika, skoro i tak w
  • Odpowiedz
@skizo przeczytaj co to jest apostazja i potem tutaj wróć ;) I nie, nie jest to możliwość wyjścia z Kościoła. Człowiek po apostazji dalej jest katolikiem i członkiem KK.
  • Odpowiedz
Albo robi się w co się wierzy na 100% albo jest się hipokryta

Koniec kropka.


@skizo: no można mieć też #!$%@? i się zajmować czymś pożytecznym, po za tym kościół w polsce umiera na całe szczęście
  • Odpowiedz
@skizo Wikipedia: "Zgodnie z doktryną katolicką apostata wciąż pozostaje członkiem Kościoła oraz katolikiem, gdyż decydujący o tym chrzest jest nieusuwalny (→ łaska uświęcająca, niezatarte znamię). Apostazja odnotowywana jest w księgach parafialnych, jednak informacja o chrzcie nie jest z nich usuwana" :)
  • Odpowiedz
@skizo nie wypiszę się, bo mam to w dupie. Nie będę marnować czasu na kościelne sakramenty, które nic mi nie dadzą, bo dalej jestem w kościelnych księgach, dalej jestem w statystykach i "należę" do tych katolików, których jest w Polsce podobno 95%. Kościół bardziej zaboli to, że ani ja, ani moja rodzina tam nie chodzi i nie zostawia pieniążków ( ͡° ͜ʖ ͡°) W sumie po co
  • Odpowiedz