Wpis z mikrobloga

358855,86 - 8,23 = 358847,63

Nie wiem czy to dłuższe przerwy w treningach stricte biegowych mają na mnie pozytywny wpływ, czy to quidditch rozwija mi mięśnie o których nie wiedziałam a które pomagają przy bieganiu, ale fakt faktem, że ostatnie wyniki napawają mnie sporym optymizmem przed październikowym półmaratonem :3

Statystyki:

Dystans: 8.23 km
Wertykalnie: 0m(↑0m/↓0m)
Czas: ◷00:42:51
Średnie tempo: 5:12 min/km
Średnia prędkość: 11,52 km/h
Kalorie: 503 kcal

#sztafeta #ruszkrakow
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pestis: dziena! Do repki się będę pchać dopiero za półtora tygodnia, na razie bilet mam tylko kupiony do Poznania XD
@tomekkp: najzupełniej poważnie! treningi 2 razy w tygodniu, polska liga quidditchowa, turnieje, nawet o repkę spróbuję powalczyć. Też byłam w szoku że ten sport ma tak fajnie rozwiniętą organizację. A co do Bułgarii to niestety, nawet ich na ostatnich Mistrzostwach Europy nie było :/
@finezja: ez,
  • Odpowiedz
@baang: jest sporo lepszych planów niż ten z endo, 2 h jak biegasz już w takich tempach zrobisz bez problemu. Chodzi o to bardziej by zrobić to na luzie i pod kontrolą. Jak nie masz czasu możesz biegać 3 na 4 treningi tygodniowo.
  • Odpowiedz
@tomekkp: W sumie jest 7-8 drużyn w Polsce, oczywiście tworzą się w większych miastach. Ahahahahaha, sprawdzaj sprawdzaj, ostrzegam że znicz może Cię trochę zaskoczyć. Polecam filmiki na YT, dają lepszy obraz jak to wygląda
@finezja: a polecasz jakiś konkretny plan może? :3 właśnie te 3-4 to mój cel, chociaż niestety ostatnio kończy się na 1-2 :c W piątek spróbuję zrobić jakiś dłuższy trening i chociaż z 15k pocisnąć
  • Odpowiedz
@baang: W domu na spokojnie sobie zobaczę, ze 3 filmiki zobaczyłem polskiego podwórka i finał światowy - chciałbym to na żywo zobaczyć.
A i faktycznie miotła potrzebna z tego co doczytałem (100stron pdf więc tylko "przeleciałem" pobieżnie co i jak. Znicz faktycznie najlepszy, tutaj przyda się umiejętność szybkiego biegania xD
  • Odpowiedz
@tomekkp: szybkie bieganie na pewno, ale też jest sporo zapasów przy łapaniu znicza XD ale super że się zainteresowałeś ()
  • Odpowiedz
@baang: Kiedyś byłem fanem HP, i słyszałem wtedy,że wymyślili ten rodzaj sportu, oczywiście sam chciałem spróbować itp. jednak u mnie nic takiego nie było (a i wiadomo jak było z informacjami wtedy). Nie sądziłem,że po całym boom taka liga istnieje i tak chyba całkiem prężnie. Fajnie, lubię nowe dyscypliny sportu (na eurosport czasem puszczali coś "Nowego") a tutaj z sentymentu na pewno zobaczę na czym to polega! A i wiem,
  • Odpowiedz
@finezja: Ejej, ale tak mała ilość treningów to jest wyjątkowa sytuacja :x wcześniej przez 2 lata biegałam zwykle po około 30-40 km tygodniowo i mimo tego na poprzednich półmaratonach miałam 2:01 i 2:09. Teraz mam sporo wyjazdów i treningi quidditchowe, biegam mniej a czasy coraz lepsze dlatego mnie dziwi skąd się to wzięło XD
  • Odpowiedz
@baang może brak Ci ćwiczeń takich ogólnorozwojowych? Samo bieganie to nie wszystko. Ilość km nie do końca ma znaczenie. Czyli coś wcześniej robiłaś nie tak ;)
  • Odpowiedz
@finezja: też biegam z tego planu, tyle że zacząłem na 2h, zaraz kończę i będę się brał za 1:45. powinienem go przerobić całego, nie wiem tylko czy nie zmienić trochę tempa, bo jednak dopiero zaczynam. z ciekawości, coś modyfikowałeś że nabiegałeś 1:35? i jaki staż?
  • Odpowiedz
@timeless: cała tajemnica tego planu jest taka aby zmieniać tempa wg siebie, nie trzymać się go sztywno, zmieniać dni, nie czujesz się na tempo rób wybieg itd. Jeśli chcesz szybciej to dodaj do tego ćwiczenia, rozgrzewka dynamiczna przed treningiem i rozciąganie po ( delikatne po ciężkim biegu ), dodatkowo rób ze 3 razy w tygodniu ćwiczenia typu core. Nabiegałem wg tego planu 1.32 dokładnie, potem niestety przy łamaniu 1.30 złapałem
  • Odpowiedz