Wpis z mikrobloga

@Kapitan_Wie_Wszystko: na mnie kiedyś tak naskoczyło pół autobusu i staruszka, którą kierowca zabrał z litości "na stojąco"/ Bilety na tę trasę kupowałam tydzień wcześniej, bo wiedziałam, że w dniu odjazdu autobusu nie będą dostępne. Byłam najmłodsza i podróżująca w pojedynkę (jakieś 16-17 lat)
Ps. nie ustąpiłam
  • Odpowiedz
@Kapitan_Wie_Wszystko: standard, ja wiele razy spotykam na swoim miejscu jakąś starą babę proszącą czy nie zamienimy się miejscami. Po to rezerwuję wcześniej i wybieram, że chcę siedzieć przy oknie żeby przez te 6h podróży mieć zajęcie i oglądać mijane wiochy. Co mnie interesuje, że chcesz siedzieć niedaleko swojego męża/że torbę masz tutaj bo nie było miejsca. Najgorzej jak takie babska bez rezerwacji proszą jakiegoś mężczyznę czy mogą usiąść na chwilkę bo
  • Odpowiedz
@lastro: A czy ja napisałam gdziekolwiek, że chodzi mi o ustępowanie miejsca kobietom? Mówię o ogólnym przypadku ustępowania miejsca KOMUKOLWIEK, kiedy nie ma wolnych miejsc, a ktoś np. źle się czuje. Chociaż raz mi facet ustąpił miejsca, kiedy miałam ręce pełne zakupów, a on wysiadał na następnym przystanku. @niggerinthebox: @n1c3:
  • Odpowiedz
A czy ja napisałam gdziekolwiek, że chodzi mi o ustępowanie miejsca kobietom? Mówię o ogólnym przypadku ustępowania miejsca KOMUKOLWIEK, kiedy nie ma wolnych miejsc, a ktoś np. źle się czuje.


@Efilnikufesin: Przeciez nikt tutaj nie mowi o złym czuciu, a jesli sie ktos zle czuje, to warto tez ustąpic nawet jak kupisz to miejsce
  • Odpowiedz
A co powiecie na to - w sytuacji kiedy siedzimy na swoim, zarezerwowanym miejscu i ktoś się pyta czy nie zamienimy się/nie ustąpimy miejsca, po prostu siedzimy cicho, w ogóle się nie odzywając, patrząc (lub nie) na tę osobę która pytała - przecież siłą nas nie przeniosą? A dyskusja nie będzie miała sensu.
  • Odpowiedz
@lastro: Ja przecież podałam przykład, że są takie osoby, które ustępują miejsca słabszym / starszym / schorowanym lub po prostu bez powodu, bo chcą być uprzejme i tyle, dlatego "rozumiem ustępowanie miejsca na krótkich trasach" i nie tylko kobietom
  • Odpowiedz
  • 1
@Shishu to trzymaj porządek z gapowiczami bo z tym różnie bywa. Też mnie #!$%@? jak cwaniaki są puszczane bezkarnie. Przez ostatnie 5 lat już widziałem konduktorów jak puszczali gapowiczów jak np. dwóch 30 letnich niemcow bez biletów którym konduktor próbował sprzedać bilety a ci udawali że nie wiedzą o co chodzi. Co do czego poszedł i się nie pokazał a ci się śmieli że za darmo jadą. Albo typ co mówił że
  • Odpowiedz
  • 0
@Shishu hehe. Ale to chyba konduktor nie może robić takich przysług? Że zapłaci za swoje a weźmie euro? Bylo by dobre dla niektórych. W kolejach czeskich w lokalnym pociągu jak się pytałem czy da radę za złotówki to że korony lub euro oficjalnie.
  • Odpowiedz