Wpis z mikrobloga

MI RA SY. SIE MA NO!
Jak tam kiedyś pisałem albo i nie mam już tego swojego forda, same szimanochy ogółem zadowolony. Ale mnie męczy wór i boli pewien szkopuł mianowicie - all black wszystko czarne emblematy boczne etc szyby w planach tez ale tylne lampy mam z polifta takie ładne clear jasne przezroczyste białe. Mówiąc językiem młodzieżowym - nie fituje mi to do reszty. I tutaj do was prośba o opinię - jaką folie wybrać do przyciemniania? Z A testami raczej nie ma co szukać bo jak są to tylko kwit na niemce i kosztują milion pesos. Oczywiście nie przyciemnic ich do poziomu czerni leśnej sciółki, tak tylko chce przełamać lekko to srebrne na biel. Jaką firmę polecacie? Oracall, 3M? Te z allegro są git? Mając jakieś tam zdolności manualne i kumpla tapeciarza dam sobie radę sam?
Wsi nie będzie więc proszę nie krzyczeć ( _)
#ford #tuning #mechanikasamochodowa #porada #folia #oklejanie #performance
  • 17
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@niebenben: dobre pytanie, taktycznie się podłączam, tyle że chcę czerwoną folię. Btw. Orientuje się ktoś jak wtedy wyglądają kierunkowskazy i światła cofania?
@niebenben: Mam wśród znajomych ludzi, którzy wpadli na takie genialne pomysły i w najlepszym wypadku musieli drapać lampy, w gorszym mieli zabierane dowody. Jeden idiota, którego spotkałem na drodze, miał tak przyciemnione lampy w swoim wieśwagenie, że światła stopu z paru metrów świeciły słabiej, niż gdyby tam siedziały żarówki 2W. Migacze było widać dopiero z jakichś dwóch metrów, a i tak trzeba się było skupić, żeby przyuważyć moment świecenia.
Lampy się
@NyanNyan jestem tego samego zdania kolego! Dlatego pisałem że bardziej chodzi mi o przełamanie koloru i uzyskanie efektu lekkiego przydymienia pozostawiając widoczność na możliwie jak najwyższym poziomie bo akurat tez nie mam ochoty pucować się przy każdej kontroli a mocne przyciemnianie o jakim mówisz wyżej traktuje jako brak wyobraźni w samochodzie przystosowany do jazdy po drogach publicznych. W skrócie efekt jak po lakierze tylko ze przy użyciu folii ponieważ przemawia do mnie
@niebenben: Tyle, że folię widać, bo zasłania znaki homologacyjne i kontroli policyjnej to nie przejdzie. Przeglądu też nie.
Jak nie masz drogiego auta, to kup drugi komplet lamp i się baw.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@niebenben: @NyanNyan: ale tutaj nikt nie mówi o foliowaniu na głucho, nie pytamy też o legalność- poza tym kto miał kiedykolwiek tak wnikliwą kontrolę nawet na skp. Już nie mówię o patrolu na ulicy.

Pytamy osoby z doświadczeniem o dobór folii tylko i wyłącznie ;)
@NyanNyan może faktycznie myslisz o złej folii bo mowa tu o transparentnej która pokazuje ciągle wszystko :)
@pntks wyprobowalem na sobie wczoraj folie ORACAL 8300 - jakościowo polecam, wybrałem jasniejsza i efekt był lekko zauważalny. Ale co do mojego wykonania... ( ͡° ʖ̯ ͡°) powiem tak - jestem bogatszy w nowe doświadczenia i kolejnym razem spróbuję z Plastidip do lamp ¯_(ツ)_/¯
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@niebenben: ale plastidip się łuszczy niestety po chwili, robiliśmy kiedyś blackout na Touaregu, szybko z każdego chwomowanego elementu zszedł.

Protestuję tą folię ale sam nie wiem kiedy czas znajdę żeby przy gruzie podłubać teraz ;/
może faktycznie myslisz o złej folii bo mowa tu o transparentnej która pokazuje ciągle wszystko :)


@niebenben: OP: > jaką folie wybrać do przyciemniania?

Więc chyba nie o przezroczystą tu się rozchodzi.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@niebenben: przecież nie zmatowisz lampy, możesz tylko odtłuścić. Nam niestety nie wyszło, fanem wszystkich plastidipow i zamienników nie jestem
@pntks To właśnie fundamentalne pytanie. Zastanawiam się i już chyba wolał bym oddać do oklejania razem z szybami niż robić niepotrzebna robote dwa razy. Daj znać jak poszło jakbyś sprawdzał tego oracala