Wpis z mikrobloga

Jako, że mieszkam w #krakow to wiele razy miałem kontakt z obcokrajowcami i ludźmi, którzy, że tak powiem ''wyróżniają się''. A to pakistańczyk w macu pytający co mu się bardziej opłaca brać (wysłałem go do kfc, bo dolewka za free, a cebula motzno XD), a to murzyn student, który przysiada się obok mnie w tramwaju, a to rodzina muzułmańska na #nowahuta prosząca o pokazanie zabytków (zarobiłem 50 dych za pokazanie im placu centralnego, czołgu, opowiedzenie historii krzyża na teatralnym i dlaczego ulice huty mają taki kształt), no i na koniec ukraińcy. Wczoraj jak szedłem na zakupy pewna ukraińska para mnie zaczepiła i zapytała o drogę do serenady. Ona miała na imię Karina, a on Roman, przeprowadzili się tutaj miesiąc temu, ogarniali roboty, mieszkania i teraz poznają miasto. No to mówię im jak dojść i idę do ruchana na zakupy. Stoję w kolejce i tak sobie myślę co by zrobili w tej sytuacji wykopowi obrońcy cywilizacji łacińskiej z piwnicy XDD Czy nieśmiało by rzucili jakiś pierd pod nosem i uciekli? A może by rozwinęli swoje husarskie skrzydła i ruszyli z szablami w obronie włoszczyzny? Albo najbardziej prawdopodobne to to, że by coś postękali pod nosem, a potem uciekli do domu pisać na wykopie jak to europa upada, albo, że w samolocie są małżeństwa mieszane czarna-biały-azjata XD Eh kolejki to jednak najlepsze miejsca na rozkminy () Obrazek daje, bo ładny ()
#neuropa #przemyslenia #polska
źródło: comment_eDo4UzKErvmtNzvYNZIvzUQwYhuOQ5M6.jpg
  • 94
@Wanzey: Cała afera o imigrację nie jest sporem o los jednostek. Para Ukraińców w skali narodu polskiego jest jak mrówka w skali bloku mieszkalnego. Myślę, że nawet najbardziej zawzięci nacjonaliści nie uznaliby ich w takiej sytuacji za zagrożenie czy coś czego trzeba się obawiać. Obawa o imigracje to obawa o gwałtowne zmiany demograficzne na przestrzeni lat, w których ludzie jednej grupy etnicznej przez utratę procentów w skali populacji tracą kontrolę nad
@HarvestinSeason: Skoro banda debili potrafiła pobić ukraińskiego aktora w wawie, bo ten rozmawiał przez telefon po ukraińsku to nie zdziwię się, jak im będzie przeszkadzać ukraińska para, która też rozmawia między sobą po ukraińsku (duuuh), a do mnie mówi polszczyzną z akcentem. Oczywiście usprawiedliwieniem napastników było to, że tu jest polska i masz po polsku gadać XD
@Wanzey: No co ja ci na to poradzę? Tacy ludzie się zdarzają. Co nie zmienia faktu, że nawet jeśli są takimi jełopami by coś takiego zrobić, nie będę mówił, że nie mają racji jak przeciwstawiają się wspomnianemu przeze mnie procesowi (i nie nie mówię o sytuacji z aktorem)
@Wanzey: jak ktoś grzecznie zapyta o pomoc na ulicy to wstyd odmówić jeśli ma się wolną chwilkę. niejednokrotnie obcokrajowca czy nawet osobę z innego miasta zaprowadziłem, a nawet podwiozlem autem. trzeba sobie pomagać, ja też za granicą nie raz prosiłem o wskazówki i pomagali mimo mojej słabej znajomosci języka. ;)
@GrindujTopy: No niby tak, ale analizując psychikę niektórych tutaj osób po ich komentarzach można dojść do wniosku, że oni na widok kogoś kto nie jest polakiem dostają białej gorączki. Jak jeszcze wygląda w miarę polsko i w jego polskim da się usłyszeć akcent to tylko popatrzą z obrzydzeniem, a jak ktoś nie wygląda jak polak to odpala im się agresor i rosną husarskie skrzydła XD I tu nie mówię już o
@staryhaliny: Czepiaj się szczegółów bo nie masz nic sensownego do powiedzenia. A na przykład to ma, że jest odniesieniem do dzisiejszego wpisu z gorących, oraz potwierdza bezzasadne urojenia, które wypisują wszędzie gdzie się da na wypoku. Serio ci to musiałem tłumaczyć, myślałem, że czytanie ze zrozumieniem przerabiają w podstawówce, no ale są wakacje, a ty może jeszcze tego nie przerabiałeś ¯\_(ツ)_/¯
@Wanzey: on przystojny ona piękna oboje w podobnym wieku i w dobrej formie props und uszanowanie, ale nie zawsze tak bywa
wykopki spierdoIinki tez pewnie sobie roja w glowie, ze kiedys jak juz zarobia te 15k to kupia sobie chinke czikurinke albo chociaz jakas uboga loszka z Ukrainy za nich wyjdzie ale taki hooy, one maja swoich zaradnych Matich albo wybieraja normalnych chlopakow z Polski bo nie sa takimi mentalnymi p0lkami
źródło: comment_BztcTHiZSDHqqXiazqbPT8j92wdHjnSO.jpg
@Wanzey: jestem na mikroblogu, przeglądam tag mojego miasta. Ktoś coś #!$%@? o parach mieszanych i ma do mnie pretensje, że nie znam treści wpisow z gorących!!

Chłopie, jak chciałeś polemizować z jakimś wpisem z gorących, to może zalinkuj/zacytuj, żeby człowiek miał się w ogóle do czego odnosić.

I właściwie nie ma to nic wspólnego z Krakowem czy NH, co by uzasadniało użycie tych tagów
@Raberr: Głównie z otoczenia i braku zrozumienia, też miałem za sobą epizod turbo kuca, nacjololo, ale na szczęście z tego można wyrosnąć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Naturmensch: Z mojego doświadczenia wiem, że z ukrainkami lepiej mi się gada, ja ze swoją zanim zostaliśmy parą gadałem na początku jak z ziomkiem i czasem takie rzeczy, który polce nie powiesz, bo strzeli focha, a ona miała z tego
@Wanzey: Jestem oenerowcem. Pracowałem z Ukrainką kiedy dorabiałem w hotelu, mam sąsiadkę z Korei i czasami widzę małą mulatkę na placu zabaw koło bloku. Więcej grzechów nie pamiętam, możecie zadawać pytania.
@Wanzey: Sam mam żonę z zagranicy i gdy ostatnio byłem z nią w Polsce to zdziwiło mnie jak mało Polaków zna angielski w stopniu komunikatywnym. Sprzedawczynie w sklepach pisały nam ceny na kartce, bo nie umiały powiedzieć "dziesięć złotych" po angielsku, asystowałem lekarce przy pobieraniu krwi, bo ta nie wiedziała jak jest "wyprostuj rękę" po angielsku, a innym razem młode dziewczyny rozdające ulotki uciekły na drugą stronę ulicy rzucając tekstem "do
@Wanzey: jakoś z miesiąc temu pomogłem murzynowi na dworcu w Wwa jak zapytał z którego stanowiska odjeżdża bus do Krakowa, w Krakowie na dworcu jakoś się przyzwyczaiłem że ktoś zapyta mnie o drogę czy o odjazd mimo że sam jestem przejazdem XD
@Naturmensch:

wykopki spierdoIinki tez pewnie sobie roja w glowie, ze kiedys jak juz zarobia te 15k to kupia sobie chinke czikurinke albo chociaz jakas uboga loszka z Ukrainy za nich wyjdzie ale taki hooy, one maja swoich zaradnych Matich albo wybieraja normalnych chlopakow z Polski bo nie sa takimi mentalnymi p0lkami zeby zenic sie z jakims spierdonem tylko dlatego, ze ma wiecej kasy niz one


no wlasnie #!$%@? nie bardzo xD
nie zdziwię się, jak im będzie przeszkadzać ukraińska para


@Wanzey: przydajesz niezdefiniowanej grupie jakieś ogólne kwantyfikatory (zwłaszcza ksenofobów) i generalizujesz i ekstrapolujesz na wszystkich Polaków, którzy uważają się za konserwatystów czy patriotów.
To #fucklogic który na wykopie jest ostatnio masowy.
@Wanzey: Łenzi, Twoje argumenty są z dupy. W Twojej skali jestem zapewne hiperprawakiem, a robiłem już na terenie Wrocławia podobne rzeczy do tych które opisałeś. Z resztą, nie chce mi się tłumaczyć, mam za dobry humor dzisiaj żeby się w dyskusje wdawać.
@NoGo24: No jakoś w Krakowie multikulti jest od zawsze i gett nie ma (są tylko ruiny tego krakowskiego co było za wojny) ¯\_(ツ)_/¯

@temekx: Nie wiedziałem, że rozkminy w kolejce to piekące dupsko XDD
@Wanzey: też jestem z #krakow i obcokrajowcy to już tutaj nic dziwnego. Mieszkam niedaleko rynku i normalną rzeczą jest, że w centrum częściej słyszy się obcy język turysty niż miejscowego krakusa. Miejscowi się już przyzwyczaili, słoiki także. Ale czasem faktycznie można spotkać Janusza z Grażyną co przyjechali pozwiedzać i wielkie zdziwienie- Ty popatrz mudżyn! bo w pierdziszewie dolnym afroamerykanina to widac tylko u sąsiada co ma jeden we wsi telewizor. A
No bo architekt wzorował się na amerykańskich miasteczkach taka ironia. Pierwsze socjalistyczne miasto wzorowane na amerykańskich


@Wanzey: co za bzdury. Huta ma promienisty układ komunikacyjny odwołujący się do koncepcji Haussmana, francuskiego urbanisty odpowiedzialnego za przebudowę Paryża. analogię widać gdy popatrzysz na rozłożenie arterii z lotu ptaka.

Napoleon III Bonaparte chciał przekształcić Paryż, mający jeszcze plan urbanistyczny typowy dla miast średniowiecznych, w nowoczesną metropolię. Nie obyło się to bez znacznego uszczerbku dla
@temekx: I np studenci uczyć się, ukraińcy mieszkać i pracować, to nie lata 90-00, że przyjeżdżają tutaj tylko turyści chlać i rzygać, ale żeby to zauważyć trzeba wyjść z piwnicy więc po części rozumiem, że nie ogarniasz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@NoGo24: Taa, zasmakujemy dobroci, a szwecja upada 10 lat i już jest blisko już to słyszałem, jak ukraińcy mieli przyjechać to mieli nas mordować, robić
@NoGo24: Proszem pana niemce upadajo, francyja upada, dania upada, skandynawia upada... od 10 lat, za 10 lat będą blisko upadku, a za kolejne 10 to już upadek na 100% XD Polecam wyjście z piwnicy i ściągnięcie czapeczki z foli
@Wanzey: a kto mowil o jakims upadku? Rownolegle spoleczenstwa i ewentualne problemy z nimi to jest po prostu fakt. ALE spoko, sprowadz sobie kontener z krajow muzulmanskich czy Afryki - najlepszy material na integracje i przychody do budzetu. Hur dur bla bla ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@CzarneChmury: Ale oni chcieli do serenady, zresztą mają zajebiste kible ( ͡ ͜ʖ ͡)
@temekx: Zgaduję, że nie masz argumentów i klasycznie zaczynasz atakować niczym rozeźlone dziecko kiedy pani w przedszkolu mówi, że czas spać not working buddy ¯\_(ツ)_/¯