Wpis z mikrobloga

Vega to absolutnie nie moja bajka, ale bardzo wyraźnie widać, jak władza się boi jego zapowiadanego na wrzesień filmu.

Najpierw Kaczyński, kiedy nikt jeszcze o produkcji nie słyszał, nawiązał do niej na Zjazdach Gazety Polskiej. Vega twierdzi, że ktoś mu wykradł scenariusz, co wobec powyższego jest całkiem prawdopodobne. Teraz Misiewicz pozywa Vegę i chce zablokować emisję filmu.

Polecam śledzić uważnie tę sprawę. Wcale nie byłbym bardzo zdziwiony, gdyby rzeczywiście doszło do zablokowania filmu i mam nawet teorię spiskową, że Misiewicz jako osoba na cenzurowanym, nieidentyfikowana już z obozem władzy, jest tutaj nieoficjalnym wysłannikiem obozu rządzącego, by zablokować emisję przed wyborami.

Do jakiego sędziego trafi sprawa? Jaki będzie wyrok? To będzie wszystko bardzo ciekawe. Zdziwiłbym się, gdyby się szarpnęli na Vegę i zostawili sprawę w połowie. Z jednej strony niewyobrażalne, z drugiej - po coś w końcu zwiększali swoją władzę w sądach.

Swoją drogą ta sprawa jest niezłą demonstracją, że to wcale nie jest tak, że PiS sobie rządzi, a opozycja jest fajtłapowata, ale nieniepokojona, a Kaczyński to miły starszy pan z dowcipem i dystansem. Centralny Ośrodek Dyspozycji Politycznej baaardzo uważnie monitoruje wszystkie zagrożenia dla siebie na granicy działalności wywiadowczej. Polecam uwadze takie momenty, bo one wprost obnażają że wizerunek to jedno, a rzeczywistość - drugie.

Swoją drogą to znamienne, że akurat Vegi się boją bardziej niż oświadczeń wszystkich ciał prawniczych razem wziętych. Wiedzą gdzie jest i na co reaguje ich wyborca ( ͡° ͜ʖ ͡°).

#polityka #4konserwy #neuropa #vega #kino #dobrazmiana #bekazprawakow #bekazpisu
eoneon - Vega to absolutnie nie moja bajka, ale bardzo wyraźnie widać, jak władza się...

źródło: comment_6KsIIW2c5d4yXCL8rtUQifbVEAptHv10.jpg

Pobierz
  • 58
@eoneon: film ma uderzać ogólnie w polityków, nie tylko grupę obecnie trzymającą władzę. Oczywiście najbardziej może to boleć PiS, bo są ciągle na fali, ale pokazane były już kadry z m.in. Schetyną.
JK oczywiście trzyma rękę na pulsie. Polityka to przede wszystkim wizerunek. Armia ludzi w sztabie PiS (i innych partiach) ciągle monitoruje co się dzieje w mediach, na bieżąco wykorzystują szanse, gaszą pożary, analizują ile mogą - oczywiście nie zawsze
jak trafnie wskazuje poroniec, zablokują pewnie tak samo, jak w przypadku Kleru. A jak to sie skonczylo to wiemy...


@Tamerlan: No, w tym przypadku by go zablokowali centralnie z rozdzielnika, to co innego.

Mówię - niewyobrażalne, ale wcale nie niemożliwe. Mam nadzieję, że jednak celują w coś innego, ale nie do końca wiem, w co. W wycofanie się Vegi? To też by było głośne. Może po prostu chcą zrobić podkładkę mediom
@eoneon: dawno się tak nie uśmiałem. "Władza się boi filmu" i jako przykład podajesz Misiewicza który od dawna nie ma z władzą nic wspólnego. Powiem tak - skoro dokument Sekielskiego nic nie dał to tym bardziej ten film. Zacytuje klasyka, "Kaczyński się nie podniesie po tym filmie"
@GordonL: Na pewno nie gorsza niż teoria OPa, który twierdzi, że Misiewicz jest wysłannikiem obozu władzy xD Nie wiem jaką trzeba mieć wyobraźnię, żeby takie coś wymyślić. Zapewne bujną. Przecież Misiewicz od dawna nic nie znaczy dla PiS (i w PiS) od momentu odstawienia Macierewicza. Większe jest prawdopodobieństwo, że się na nich obraził niż że będzie cokolwiek dla nich robił.

Wrócimy do tematu w październiku po wyborach, dodaje ten wpis do