Wpis z mikrobloga

Vega to absolutnie nie moja bajka, ale bardzo wyraźnie widać, jak władza się boi jego zapowiadanego na wrzesień filmu.

Najpierw Kaczyński, kiedy nikt jeszcze o produkcji nie słyszał, nawiązał do niej na Zjazdach Gazety Polskiej. Vega twierdzi, że ktoś mu wykradł scenariusz, co wobec powyższego jest całkiem prawdopodobne. Teraz Misiewicz pozywa Vegę i chce zablokować emisję filmu.

Polecam śledzić uważnie tę sprawę. Wcale nie byłbym bardzo zdziwiony, gdyby rzeczywiście doszło do zablokowania filmu i mam nawet teorię spiskową, że Misiewicz jako osoba na cenzurowanym, nieidentyfikowana już z obozem władzy, jest tutaj nieoficjalnym wysłannikiem obozu rządzącego, by zablokować emisję przed wyborami.

Do jakiego sędziego trafi sprawa? Jaki będzie wyrok? To będzie wszystko bardzo ciekawe. Zdziwiłbym się, gdyby się szarpnęli na Vegę i zostawili sprawę w połowie. Z jednej strony niewyobrażalne, z drugiej - po coś w końcu zwiększali swoją władzę w sądach.

Swoją drogą ta sprawa jest niezłą demonstracją, że to wcale nie jest tak, że PiS sobie rządzi, a opozycja jest fajtłapowata, ale nieniepokojona, a Kaczyński to miły starszy pan z dowcipem i dystansem. Centralny Ośrodek Dyspozycji Politycznej baaardzo uważnie monitoruje wszystkie zagrożenia dla siebie na granicy działalności wywiadowczej. Polecam uwadze takie momenty, bo one wprost obnażają że wizerunek to jedno, a rzeczywistość - drugie.

Swoją drogą to znamienne, że akurat Vegi się boją bardziej niż oświadczeń wszystkich ciał prawniczych razem wziętych. Wiedzą gdzie jest i na co reaguje ich wyborca ( ͡° ͜ʖ ͡°).

#polityka #4konserwy #neuropa #vega #kino #dobrazmiana #bekazprawakow #bekazpisu
eoneon - Vega to absolutnie nie moja bajka, ale bardzo wyraźnie widać, jak władza się...

źródło: comment_6KsIIW2c5d4yXCL8rtUQifbVEAptHv10.jpg

Pobierz
  • 58
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Większe jest prawdopodobieństwo, że się na nich obraził niż że będzie cokolwiek dla nich robił.


@Nirin: Wypuścili go, więc ma dług wdzięczności.

ja głosuję na Konfederację, nie na PiS, tak dla informacji
  • Odpowiedz
@GordonL: Nie ma idealnej partii kolego. Zawsze jest tak, że coś nie pasuje. Przecież nie będę rezygnował z partii bliskiej mojemu sercu tylko dlatego, że kilku ludzi delikatnie odstaje. Konfederacja miała mocnych ludzi na listach do PE (Sośnierz, Wilk, Liroy, Bosak) i choćby z tego względu warto było na nich głosować. Osobiście głosowałem na Sośnierza (choć miałem dylemat bo Wilk też był w moim okręgu)

No wypuścili, ale najpierw siedział
  • Odpowiedz
@eoneon: Niby głupi film dla januszy i grażyn, ale jednak karakany trochę karakanów piecze. Nie nie ego, im raczej wisi, że ktoś z nich tyra bekę, ale raczej piecze ich to, że wiedzą, że większość ludzi w polsce to ignoranci, którzy przez taki film mogą na nich nie zagłosować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
I oczywiscie OP dalej nie uzasadnia tego:

"mam nawet teorię spiskową, że Misiewicz jako osoba na cenzurowanym, nieidentyfikowana już z obozem władzy, jest tutaj nieoficjalnym wysłannikiem obozu rządzącego, by zablokować emisję przed wyborami."

Teoria wzięta zupełnie nie wiadomo skąd, a przedtem pisał, że władza boi się filmu i jako przykłady Kaczyński i Misiewicz. Norma
  • Odpowiedz
@GordonL: Liroy należał do kilku najlepszych posłów w tym parlamencie. Przede wszystkim bardzo często chciał coś zmienić w ogóle nie patrząc na przynależność partyjną, co w dzisiejszej polityce jest niespotykane. Przeciwnik szczepnionek to minus ale jego zalety zdecydowanie przewyższają wady.

Bosak to przyszłość polityki polityki. Po śmierci albo chorobie Kaczyńskiego PiS się rozleci (może nie od razu) i wejdzie nowa partia konserwatywna, poparcie się rozłoży - część pewnie na PiS,
  • Odpowiedz
8. Nirin się cieszy, bo "Miś nie ma nic wspólnego z PiS".


@GordonL: kolego, ja się nie ciesze. Serio. Ja nie lubię PiS, a pierwsze co bym zrobił gdybym rządził Polską to wycofanie 500+ i wszystkich podobnych programów tego typu
  • Odpowiedz
@eoneon: ja to mam jakieś dziwne wrażenie że takie wielkie halo o ten film, i że niby zniszczy PIS. Kurde, dopiero Papryk Vege się podlizywał do PiS i Kościoła, coś tu nie gra
  • Odpowiedz
ja to mam jakieś dziwne wrażenie że takie wielkie halo o ten film, i że niby zniszczy PIS. Kurde, dopiero Papryk Vege się podlizywał do PiS i Kościoła, coś tu nie gra


@mirkobiniu: Szachy nie 3D, a 4D? :)

Nie
  • Odpowiedz
@eoneon: Mam nadzieję, że Papryk będzie pokazywał patologię całej sceny politycznej, a nie tylko PiS. Może przynajmniej jakiś promil społeczeństwa zrozumie czym kończy się głosowanie na spadkobierców komunizmu, tylko podzielonych na dwa obozy.
  • Odpowiedz