Wpis z mikrobloga

Na co wydajecie pieniądze? Zarabiam 3800 netto i moje miesięczne wydatki to:

- mieszkanie 1500 zł
- jedzenie 600
- chemia i kosmetyki 100 zł
- abonament i serwisy vod 50 zł
- inne 400-600 zł

Łącznie wychodzi mi średnio ok. 2700 zł, przeciętnie 1000 zł miesięcznie odkładam, ale nie wiem na co, bo wszystko co jest mi potrzebne to mam albo kupuję na bieżąco (kat. "inne).

#polska #gospodarka #pieniadze #zycie #kiciochpyta #praca #pracbaza #zarobki
  • 67
@zemsta_przegrywa:

Zarabiam od 6k do 7,5k pln netto miesięcznie zależnie od premii i nadgodzin, wydatki miesięczne w przybliżeniu:
- mieszkanie: 300zł czynsz, 150zł liczniki;
- miejsce garażowe: 100zł;
- internet, telefon, netflix, hbogo, ps+, spotify: 300zł;
- jedzenie: sam nie gotuję, jem w barach mlecznych i tanich restauracjach: 1200zł;
- samochód: tankowanie 300zł, ubezpieczenie miesięcznie wychodzi około 250zł;
- kosmetyki i chemia 150zł;
- ubrania: 100zł;
- fryzjer: 60zł.

Ostatnio też
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@zemsta_przegrywa:

Czynsz i rachunki 800zl
Jedzenie dla 2 osób 1500zl
Jedzenie dla kotow/psa, zwirek koci, woreczki na odchody, szampony dla zwierzat - 250zl
Hbo/netflix/spotify/cinemacity unlimited 100zl
Telefon i karta miejska 80zl
Chemia gospodarcza i podstawowe srodki czystosci osobistej (pasta do zebow, nici dentystyczne, szampon, odzywka, tabletki do zmywarki itd) 150zl
Kosmetyki- tu roznie, zalezy co mi sie skonczy, co bym chciala dokupic 200-400zl
Ubrania uśredniając to ok 150-200zl miesiecznie
Gry na
-Mieszkanie 750€
-Jedzenie 400€
-Ubezpieczenie zdrowotne 120€
-Bilet miesięczny 250€
-Pierdoły typu wyjścia na miasto 400€
-Ubrania średnio 300€,nie kupuję co miesiąc
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zemsta_przegrywa: zarabiam 500 zł mniej niż op, ale mieszkanie kosztuje mnie 500 zł mniej, więc sytuacja podobna. Też bez problemu 1000,miesiecznie odkładam nie żyjąc jak robak i w sumie nie żałując sobie niczego.
@zemsta_przegrywa: i chcesz powiedzieć, że w Polsce jest super czy jak ?
ja zarabiam niestety tylko 3500 i nie umiem z tego odkładać, szukam pracy za powyżej 5000 netto,

Warszawa
- internet, telefon razem 100,
- parking płatny 200 , tańszych nie mam w okolicy,
- benzyna zejdzie z 300-400 miesięcznie
- czynsz 500
- prąd 100
- OC/AC w wysokości 2500 rozłożone na 12 miesięcy daje 200 zeta miesięcznie,
to
nie wiem jak można odłożyć 1000 złotych miesięcznie zarabiajac 3800, ja nie potrafię odłożyć nic i się #!$%@?,

a jeszcze czasem buty lub kurtkę trzeba kupić,

zwykłe buty to 600 złotych, kurtka oddychająca gortex to z 1200 złotych


@vilas: jeśli to prawda a nie troll:
nigdy nic nie odłożysz, za wysoki poziom życia masz, na auto wydajesz 1/4 tego co zarabiasz (a może i 1/3), przy 5000 zł i tak #!$%@?łbyś
@KeepCalm: ceny butów z kosmosu ? jaja se robisz, normalne trekkingowe w góry tyle kosztują, kurtka goretex tyle kosztuje a tych gorszych membranach się cały spocę i potem zapalenie płuc czy oskrzeli, membrana musi być dobra, buty trekkingowe też żeby kostki w górach nie skręcić, idź do go-sport i zobacz ile kosztuje kurtka z oddychalnością membrany na poziomie 20 tysięcy mm3 ,
ceny butów 600 z kosmosu ? człowieku, buty np.
@vilas: no mam działalność, benzyna i całe auto leci w koszty i przy podobnych wydatkach i tak widze dużo miejsca na oszczędności i mam ochote tam przyciąć i przesiąść się na tańszy samochód (coś w gazie gdzie oc+ac nie kosztuje 2700 zł).
20000 km rocznie robie pierwszym samochodem, drugi nawet nie wiem, pewnie poniżej 10000 km (dziewczyna nim jeździ).

Musisz mieć sensowne auto z drogim ubezpieczeniem, musisz mieć dobre buty i