Wpis z mikrobloga

Na co wydajecie pieniądze? Zarabiam 3800 netto i moje miesięczne wydatki to:

- mieszkanie 1500 zł
- jedzenie 600
- chemia i kosmetyki 100 zł
- abonament i serwisy vod 50 zł
- inne 400-600 zł

Łącznie wychodzi mi średnio ok. 2700 zł, przeciętnie 1000 zł miesięcznie odkładam, ale nie wiem na co, bo wszystko co jest mi potrzebne to mam albo kupuję na bieżąco (kat. "inne).

#polska #gospodarka #pieniadze #zycie #kiciochpyta #praca #pracbaza #zarobki
  • 67
  • Odpowiedz
@KeepCalm:
no więc nie gadaj durnot

ja nie odpiszę benzyny, jestem na etacie, nie mam ulg
OC AC w Warszawie tyle kosztuje, mam mały samochód KIA , prawo jazdy mam od pół roku dopiero , zero ulg, kupiłem najtańszą KIA segmentu B jaką trafiłem, AC to mus w okolicy dresiarskiej gdzie czasem zdarzają się demolowania aut (3 auta spalono na mojej ulicy 2 lata temu, dresiarze-ćpuny)
te ulgi to powini zlikwidować, powinien być jeden podatek bez ulg, bo tak biznesmani nawet nie zdają sobie sprawy jakie są koszty życia i pieprzą że ludzie chcą za dużo zarabiać, podczas gdy takie są realne
  • Odpowiedz
@vilas: ale kij do tego ma działalność i wrzucanie beznyny w koszty. Myślisz, że benzyne mam za darmo. W idealnym przypadku oszczędzałbym na niej jakoś 1/4 tego co za nią płace, a tyle nie oszczędzam bo prywatnego wyjazdu do teściów przez pół Polski w koszty wrzucić nie moge. To wrzucanie benzyny w koszty to jest oszczędność 50-100 zł miesięcznie i to jest w całej tej dyskusji pomijalne. Ja i tak uważam, że wydaje na auto za dużo. I o tym cały czas pisze.

Nie mam zielonego pojęcia jakie ulgi masz na myśli, żadnej ulgi nie mam, nie korzystam.

Mówisz, że niby biznesmeni (żadnym biznesmenem nie jestem) nie zdają sobie sprawy z kosztów życia, a ja koszty życia mam niższe od Ciebie bo OSZCZĘDZAM. Bo pieniędzy NIE WYDAJE, a NIE DLATEGO, że je wydaje a potem wrzucam to w koszty (i tak nic poza benzyną wrzucić nie
  • Odpowiedz
@KeepCalm: ulgi są powyżej 2 lat posiadania prawa jazdy, ja prawo jazdy zrobiłem dopiero pół roku temu, wcześniej kasę zbierałem na to

w Warszawie OC AC jest najwyższe

o tych ulgach mówiłem
samochód najtańsza KIA VENGA , kupiłem najtańszą podstawową wersję VENGI (bo RIO za mały bagażnik miała) nawet Ceeda nie kupiłem, bo był za drogi , więc prawie najtańszy wóz kupiłem , gdybym zarabiał normalnie jak europejczyk to bym brał Stonic
  • Odpowiedz
@joffie: ładnie i zgrabnie napisałeś. Ja odpuściłem dyskutowanie dalej, bo innym językiem rozmawiamy i nie ma sensu dyskutować o kwotach i pensjach, skoro ważniejsze rzeczy nie trybią.

Też przez pare lat kasę #!$%@?łem na lewo i prawo, bo się przyzwyczaiłem "żyć na poziomie" i jak przestaniesz gotować i zaczniesz jeść na mieście to gotowanie może przypominać jakiś downgrade pozycji społecznej.

Na szczęście wywalone mam na takie rzeczy i potrafie dobrze oddzielić co faktycznie jest niezbędne, a w którym momencie płacę ekstra za wygodę i realizuje inne potrzeby (samochód za 10 tys vs za 50
  • Odpowiedz