Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki mam spory zgryz odnośnie #pracbaza w #it i liczę na waszą opinię. Jestem dość mocnym regular Java devem z 7l doświadczenia i pracuję w jednym z #korpo w dużym mieście (ale nie Warszawa). Od dłuższego czasu z mojego zespołu uciekają ludzie bo projekt jest mało ciekawy, ale ja ciągle zostaję bo dla mnie nie ma tragedii, firma jest super, lokalizacja mega super no i, nie ukrywam, im bardziej wykrusza się zespół tym więcej ciekawych możliwości dostaję ja - np obecnie mam pełną decyzyjność jeśli chodzi o technologię, rekrutuję ludzi itp

Sytuacja wygląda tak, że za miesiąc odchodzi mój team leader co oznacza, że dostanę jego pozycję (to jest pewne), zaś sam projekt dostał nowy budżet na przyszły rok, więc będę miał okazję zbudować zespół praktycznie od nowa

Obecnie zarabiam, jak dla mnie, wystarczająco - 11k brutto na UOP, ale w moim mieście nie miałbym większych problemów ze znalezieniem takiej za ~14k lub nawet trochę lepszej jeśli zdecydowałbym się na B2B (czego nie chce robić bo taką mam aktualną sytuację w życiu). Nie ma się jednak co oszukiwać - jestem niezły, ale nikt nie przyjmie mnie na decyzyjne, managerskie stanowisko, gdzie będę sobie wybierał kogo przyjąć a kogo nie itp itd

No i teraz mam zgryz - mimo, że projekt jest pewny i nie upadnie, to nie uśmiecha mi się bycie jedną z ostatnich osób na pokładzie, mam też świadomość, że mógłbym zarabiać nieco lepiej. Z drugiej strony tutaj mam możliwości jakich nie będę miał w innym miejscu, a taki wpis w CV też będzie kiedyś super wyglądał. Co zrobilibyście na moim miejscu?

#pytanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: marcel_pijak
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie

Co zrobilibyście na moim miejscu?

  • Zmiana pracy i lepsze zarobki 19.8% (16)
  • Pozostanie i lepsze stanowisko 35.8% (29)
  • Pozostanie na jakiś czas i ucieczka za rok 44.4% (36)

Oddanych głosów: 81

  • 14
@AnonimoweMirkoWyznania: prawda jest taka ze wiele zalezy od miasta jesli to jest jedno z duzych miast w PL taki w IT dobrze umocowanych - Wawa (pisales ze nie), krakow, wroclaw, poznan, to pamietaj ze im wiecej obowiazkow dostales a Twoja pensja nie idzie w gore to Psujesz rynek, sobie i innym, bo pracodawca przzwyczai sie ze przeciez sa ludize ktorzy beda robic za 11 na uop i mimo dokladania im obowiazkow
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zichenbaum: na UOP, w javie, w korpo? Nie wydaje mi się ( ͡° ͜ʖ ͡°) 11k brzmi jak dolna połowa średnich widełek ale to raczej normalna wypłata

@AnonimoweMirkoWyznania: nic nie szkodzi się porozglądać i poszukać sensownej oferty - jeśli faktycznie jesteś dobry to przy 7 latach doświadczenia powinieneś spokojnie moc uderzać na pozycję seniora a tam już zazwyczaj sporo decyzyjności i rekrutacji, a i zarobki będą
CharyzmatycznaŁania: @technocratus @radxiuxd to w ogóle nie jest moja sytuacja - dostałem w tej firmie dwa razy podwyżkę 20% i kilka razy bonusy w okolicach 1k, właśnie z uwagi na obowiązki - firma jest ok, nikt mnie nie chce wyruchać tylko zwyczajnie zarobki w niej są ze średniej półki - mógłbym zarabiać więcej gdzie indziej - wiem o tym i stąd mam problem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@AnonimoweMirkoWyznania: rozumie, to musisz sobie odpowiedziec czy chcesz isc dalej w developerske czy moze zarzadzanie, jesli to drugie to zostan w firmie, zbierz doswiadczenie jako team-leader - bedzie Ci latwiej pozniej aplikowac na stanowisko team leadera w innej firmie, jesli natomiast nie spodoba Ci sie nowa rola i bedziesz chcial wrocic do deweloperki to poprostu w cv pominiesz fakt bycia team-leaderam na korzysc deva. Wszystko zalezy od tego czy szukasz szans
@powaznyczlowiek: Kraków here. 18k brutto + nadgodziny, z których tak średnio 500-1500zł miesięcznie wpada. Dodatkowo roczna premia (spokojnie 1k na rękę średnio wyjdzie). 11k brutto na gónwianym support (2nd line) kolega dostał w... 2016 roku 3 biurka obok mnie.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zichenbaum: typie ani nie wiem kim jesteś, ani jakie masz doświadczenie, ani jak dostałeś te pracę - może masz tatę w zarządzie, a może trafiłeś los na loterii xD gratuluję dobrej posady, ale albo pokaż, że to norma na rynku albo przestań się wymądrzać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@powaznyczlowiek: powiedziałem tylko, że 11k brutto to malutko. No ja akurat nie jestem z pierwszej łapanki... 12 lat doświadczenia jakoś teraz mi leci. Obracałem się w dużych środowiskach IT, do tego python i jakieś popierdółki typu golang itp.