Wpis z mikrobloga

Zabrałem się w końcu za zrobienie jakiegoś projektu w django i wykorzystuję rzeczy poznane w różnych tutorialach. Chcę zrobić stronę w stylu wykopu i dodać trochę asynchronicznych funkcji. Szczerze to pogubiłem się w tym ajax + jQuery i kod wydaje mi się "nieczysty" w porównaniu z samym html + django templates. Ten kod np. w funkcji "formatTweet" powinien tak wyglądać? Jeżeli ktoś od frontendu miałby się zabrać za "upiększanie" takiej strony, to nie byłoby to wszystko nieczytelne? #naukaprogramowania #python #django
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Griffith: strasznie dużo tam tego js, nie wiem, czy nie lepiej by było użyć jakiegoś prostego frameworka js, który gadałby z backendem po api restowym.

A jeśli chcesz robić, jak robisz, to może lepiej podzielić te jsy na templatki, templatki sobie jakoś oddzielnie zorganizować i includować tam, gdzie są potrzebne.

Ten kod np. w funkcji "formatTweet" powinien tak wyglądać?


a to trzeba pytać tagu #js raczej
  • Odpowiedz
@DILERIUM: to nie jest mój projekt, a link do githuba gościa, którego tutorial oglądałem. Mógłbyś coś więcej powiedzieć o tym "prostym frameworku js"? Czego miałbym wyszukać w google/yt? Wolałbym to zrobić jakoś inaczej, bo nie podoba mi się to rozwiązanie (już nawet nie mówie, że nie znam js).
  • Odpowiedz
@Griffith: staaaary, to się nie ucz na tutorialach typa, co pisze taki kod.

Mógłbyś coś więcej powiedzieć o tym "prostym frameworku js"?


jeśli chcesz napisać aplikację, która robi dużo dynamicznych rzeczy po stronie frontu, to powinieneś zainteresować się frameworkami js. Z popularniejszych to np:
  • Odpowiedz
@DILERIUM: Tu nie chodzi o to, że nie chcę, ale chciałbym wejść w tę branżę i potrzebuję jakiegoś sensownego projektu do portfolio. W takim tempie, to nigdy pierwszej pracy nie znajdę, bo ciągle nowe rzeczy pojawiają się na horyzoncie i tylko liznę po trochu wszystkiego. Wolałbym się skupić na back-endzie, ale bez fronta i asynchroniczności to jakoś biednie to wygląda. Mógłbyś podpowiedzieć za co powinienem się zabrać, skoro można się
  • Odpowiedz
@Griffith: załóżmy, że robisz średniej wielkości projekt w django i olewasz js. Możesz np:
- zrobić cachowanie
- użyć kolejek np celery czy rq (redis queue)
- napisać dobre i szybkie testy jednostkowe z dobrym code coverage, użyciem mocków, biblioteki responses
- użyć jakiejś fajnej bazy, np mongodb do przechowywania części danych (ogarnij, jakie są jej zalety i odpowiednio wykorzystaj)
- postawić projekt
  • Odpowiedz