Wpis z mikrobloga

Oto na naszych oczach umiera w Polsce chrześcijaństwo. I nie jest to wynik propagandy libertyńskiej, zabiegów kół masońskich czy międzynarodowych spisków. Chrześcijaństwo wykorzeniamy my sami, duchowni i najgorliwsi członkowie Kościoła, własnymi rękami i na własne życzenie.

Coraz więcej osób przestaje identyfikować się z Kościołem. Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego odnotował ostatnio najwyższy od kilku lat spadek uczęszczających do kościoła. W 2016 r. liczba ta spadła w porównaniu z rokiem 2015 o ponad 3 proc. i wynosi 36,7 proc – najmniej w powojennej historii Polski.

Cóż się takiego stało? Wprowadziliśmy w naszą religijność element, który ją rozsadza: wrogość. Jesteśmy nią nie tylko zarażeni, ale przyzwyczailiśmy się do niej: stała się do pewnego stopnia wręcz naszym znakiem rozpoznawczym. A gdzie jest wrogość, tam prawo obywatelstwa ma nienawiść – wroga przecież należy zniszczyć. Można więc pluć, drwić i deptać ludzi, można bezpodstawnie oskarżać ich o niegodziwości, a nawet zbrodnie, i równocześnie powoływać się na Ewangelię, stroić się w piórka obrońcy chrześcijańskich wartości i Kościoła, odbywać pielgrzymki na Jasną Górę, składać świątobliwie ręce do modlitwy i ukazywać w mediach rozmodloną twarz.

Przecież to już nie jest chrześcijaństwo, tylko jego parodia.
Antykatecheza o uchodźcach

Ilustracją tego, jak bardzo wrogość wsączyła się w nasze myślenie, jest stosunek do uchodźców i migrantów. Jeszcze dziesięć lat temu 70 proc. Polaków było zdania, że skoro nas, gdy sami byliśmy uchodźcami, przyjmowano godnie w innych krajach, to i my winniśmy okazać gościnność uciekającym przed okrucieństwem wojny. Dziś wszystko się odwróciło: 63 proc. Polaków jest przeciw przyjmowaniu uchodźców. Oto namacalny rezultat agresywnej antykatechezy którą uprawiają politycy, wspierani niestety przez wielu duchownych.

Nikt nie mówi, że goszczenie przybyszów, zwłaszcza należących do innej kultury i religii, jest proste. Jednak każdy człowiek skrzywdzony i zraniony, także uchodźca, ma – jak przypomina papież Franciszek – „twarz Chrystusa”. Zwolennicy zamknięcia granic przed obcymi głoszą, że bronią cywilizacji chrześcijańskiej, kultury religijnej, ba – Ewangelii i samego Chrystusa. „Człowiek jest drogą Kościoła” – uczył jednak nasz święty papież. Mamy służyć człowiekowi. Każdemu. To podanie ręki drugiemu, zwłaszcza obcemu, jest najlepszą obroną Chrystusa i Kościoła.

Aż się wierzyć nie chce, jak bardzo wrogość zagościła w głowach polskich katolików. Kilkanaście dni temu jeden z bliskich mi i zasłużonych kapłanów powiedział: „na szczęście nasz rząd nie wpuścił tej dziczy do Polski… To nie są ludzie, ale DZICZ…”.
Reszta pod linkiem
https://www.tygodnikpowszechny.pl/oskarzam-151647#.XNELEk00CGo.twitter
#katolicyzm #chrzescijanstwo #polska #neuropa #ciekawostki #religia
Pobierz
źródło: comment_2tdQgct6YF0DVzupq768Mn90xu54GEW0.jpg
  • 73
@johny-kalesonny: http://www.radiomaryja.pl/informacje/caritas-polska-dofinansowaniem-ministerstwa-spraw-zagranicznych/

Dzięki dofinansowaniu ze środków publicznych Caritas Polska kontynuować będzie świadczenie pomocy najbardziej potrzebującym, w tym uchodźcom i uchodźcom wewnętrznym, w regionach dotkniętych skutkami wojen i konfliktów. Wszystkie trzy projekty rozpoczną się w sierpniu 2017 i będą realizowane również w roku 2018.


cała ta pomoc to jest przykrywka, dla interesów jakie robi rydzyk i spółka. mają dofinasowanie z pieniędzy publicznych. Ładują te pieniądze w łagodzenie skutków wojen wywołanych z przyczyn
@johny-kalesonny: ale z drugiej strony jest jeszcze sens lub jego brak działań dobroczynnych: czy to, że przyjmują wprawdzie porody jest takim wielkim ratunkiem dla przeludnionej Afryki jak byłaby edukacja (nie taka że uczymy murzynki z wioski pieśni religijnych i podstaw kilku przedmiotów które będą znały i to wszystko) i antykoncepcja? Źle przeprowadzana pomoc humanitarna to studnia bez dna, bo kontynent coraz bardziej zaludniony a jedzenia które trzeba dosłownie dawać potrzeba coraz
Nikt nie mówi, że goszczenie przybyszów, zwłaszcza należących do innej kultury i religii, jest proste. Jednak każdy człowiek skrzywdzony i zraniony, także uchodźca, ma – jak przypomina papież Franciszek – „twarz Chrystusa”. Zwolennicy zamknięcia granic przed obcymi głoszą, że bronią cywilizacji chrześcijańskiej, kultury religijnej, ba – Ewangelii i samego Chrystusa. „Człowiek jest drogą Kościoła” – uczył jednak nasz święty papież. Mamy służyć człowiekowi. Każdemu. To podanie ręki drugiemu, zwłaszcza obcemu, jest najlepszą
Ale jednocześnie KK jest największą organizacją dobroczynną na świecie. Tak, zbierają kasę od wiernych. Tak, zbierają dotację. Jednak nie należy im odbierać tego, co robią dobrze. Świat nie jest czarno-biały


@johny-kalesonny: Pewnie dane na podstawie kościelnych wiadomości - w sensie ze jest dużo kościołów to największe, bo poniżej masz największe fundacje pod względem majątków przeznaczonych na te cele

Bill & Melinda Gates Foundation, United States - 40,3 miliarda $
Stichting INGKA
@robert5502: Mógłbym się podjąć krytyki owej wypowiedzi, ale jej wystarczającą już krytyką jest sam fakt iż przytaczana ona jest z radością przez fanatycznego antyklerykała i z nie mniejszą satysfakcją odbierana jest przez jemu podobnych.
@mam_klucz_do_sracza: ocena ogółu na podstawie przykładu nie jest zbyt roztropna :l
Pisząc w ten sposób sprawiasz że mozna pomyśleć iz najchętniej siła zabronilibys kultywowania wszystkich religii. Dlaczego? Bo Ty tak "uwazasz". Otoz zaskocze Cie, nie kazdy widzi w człowieku wyznajacym odmienna religie (poglądy) wroga bądź przeciwnika.
Twoje stanowcze słowa przybieraja forme autorytarna nie mającą szacunku dla innych ludzi (różniących sie od Ciebie) myslacych inaczej niz Ty
Mówiąc w ten sposób dajesz
@johny-kalesonny: Ja osobiscie już nie bardzo identyfikuje się z kk, ale w przyszłosci gdyby moja wybranka była wierząca to nie miałbym problemów wziąć slub koscielny, tak samo nie miałbym problemów aby później guwniaka wysłać na religię. Zawsze to jakies wartosci (no bo jednak kochaj bliźniego swego jak siebie samego to piękne słowa cnie?) a w wieku tych 15-16 lat mógł by sobie wybrać swoją własną scieżkę
@robert5502: Tygodnik Powszechny to prawdziwy chrześcijański rigcz. Zazwyczaj przechodziłem obok niego obojętnie i się nie interesowałem. Po spontanicznym zakupieniu czasopisma (ze względu na ulubioną artystkę na okładce) zauważyłem, że to pismo katolickie. Z ciekawości od razu przeszedłem do artykułu o Notre Dame (to było tuż po pożarze) i wtedy się zauroczyłem, bo autor artykułu dobitnie dementował histeryczne teorie spiskowe o muzułmanach, czy symbolach "upadającej europy", subtelnie powołując się na znany cytat
@robert5502: no i dobrze. pora kończyć z tą sektą. praktykowanie religii powinno spotykać się z lekką formą ostracyzmu. Religie to zło w najczystszej postaci.


@mam_klucz_do_sracza
A podobno to wierzący emanują nienawiścią do ludzi. Najpierw spójrz na to co piszesz i nie tylko Ty. Wpisów obrażających wiarę, a w szczególności chrześcijaństwo, jest tu multum i wasze kółko wzajemnej adoracji plusuje je w gorące. Porównaj sobie ilość wpisów obrażających ateistów i wyciągnij wnioski,