Wpis z mikrobloga

Hej miraski!
Zaczynam właśnie naukę hiszpańskiego we własnym zakresie, polecicie jakieś dobre platformy, sposoby nauki, ew. podręczniki czy kursy w #warszawa?
Jeśli chodzi o platformy/kursy online, mogą być też po angielsku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Korzystam na razie z #busuu, ale wydaje mi się, że to trochę za mało żeby nauczyć się języka od podstaw do poziomu komunikatywnego. Z drugiej strony wydaje mi się że kurs od poziomu zero jest całkiem bez sensu i trochę marnowaniem pieniędzy.
Help!
#naukajezykow #jezykiobce #angielski #hiszpanski
  • 20
@cristopher: W zeszłym roku w trzy miesiące przerobiłam od zera jakieś 85% oficjalnego kursu Memrise i na urlopie byłam w stanie dogadać się z miejscowymi po hiszpańsku. Zdecydowanie polecam, tym bardziej, jeśli nie masz jeszcze zupełnie żadnej styczności z tym językiem, bo od razu nauczysz się wielu przydatnych zwrotów i zdań. Do tego próbowałam robić kurs na duolingo angielski-hiszpański, ale szczerze mówiąc, nie siadło mi to.

Kurs na Memrise powinien dalej
@uczalka: W jaki sposób się tego uczyłaś? Tylko online, czy do tego jeszcze jakiś podręcznik, czy chociaż notatki? Może to głupie pytanie, ale innych języków zaczynałem się uczyć w szkole, albo z nativeami lokalnie, i teraz zastanawiam się jak to zorganizować :D

@Lorenzo_von_Matterhorn
Dla osób polskojęzycznych najłatwiejsze w nauce na pewno będą wszystkie języki słowiańskie, jeśli o to Ci chodzi ;)
@Lorenzo_von_Matterhorn: bardzo fajny język i łatwy do nauki przy znajomości np. angielskiego, prosta wymowa, mniej gramatyki niż w niemieckim, ogólnie polecam. Hiszpańskiego uczyłam się przez trzy miesiące w zeszłym roku przed urlopem i byłam się później w stanie dogadać z miejscowymi po hiszpańsku. :)
@cristopher: Angielskiego zaczęłam się uczyć z Cartoon Network, w podstawówce miałam tylko 1,5 roku prywatnych zajęć po 1,5 godz. w tygodniu (w szkole mieliśmy niemiecki). Później wybrałam w liceum klasę z rozszerzonym angielskim, ale na tym etapie już zaczęłam czytać książki po angielsku i oglądać filmy z napisami, grać w gry po angielsku itp. Myślę, że na etapie B2+ to już daje najwięcej.
Niemiecki przymusowy od 4. klasy podstawówki do 3.
@cristopher: a, no to normalnie, średnio tak po 30 nowych słówek/zdań dziennie i regularne powtórki, tego już pilnuje san program, żeby ćwiczyć konkretne rzeczy w odpowiednich momentach. Pół godziny dziennie.

Bez podręczników.

Próbowałam też z duolingo, ale nie porwało mnie. No i trochę też, tak samo od zera, przerabiałam z Rosette Stone.