Wpis z mikrobloga

1. Andrew Robertson 54%
2. Jordi Alba 19%
3. Ferland Mendy 8%
4. Lucas Hernandez 6%
5. Lucas Digne 3,5%
5. Achraf Hakimi 3,5%
5. Jose Gaya 3,5%
8. Cote 1,5%
9. Jerome Roussillon 1%

Najlepszym lewym obrońcą sezonu 2018/19 zostaje Andrew Robertson. Osobiście uważam, że Alba w tym sezonie zjadł wszystkich ale Robertson też był świetny, szczególnie w drugiej części sezonu. W 11 mamy 4/5 zawodników Liverpoolu oraz De Ligta. Myślę, że kluczowe są tutaj rozgrywki LM i to, że Premier League ma najwięcej obserwujących. Jeżeli chodzi o wiedzę na temat innych drużyn to jest ona bardzo często przeterminowana. Niech świadczy o tym dyskusja o Pique pod wynikami półprawego stopera. Pique został wybrany do 11 sezonu La Liga przez większość (wszystkich?) ekspertów, portale piłkarskie i statystyczne a tutaj przychodzi mirek i mówi, że jego w ogóle obecność w ankiecie jest absurdalna, bo on tak twierdzi. Wprawdzie potem przyznaje, że pomyliło mu się z poprzednimi sezonami (co sugeruje, że widział w całym sezonie pewnie ze dwa mecze Pique w LM) ale nieważne, jest tak jak on twierdzi. Podobnie było w zeszłym sezonie jak nie raz byłem wyzywany gdy pisałem, że Ter Stegen czy Oblak dawno zluzowali De Gee i Courtouis w top bramkarzy. Już za chwilę wrzucam ankietę z pomocnikami. Ciekawy jestem jak się potoczy bez zawodników Liverpoolu.

#pilkanozna #premierleague #laliga #seriea #bundesliga #ligue1 #mirkofootballxi
Pobierz
źródło: comment_2XSmNGirtygdJQ3pqPnkvlU4RXBIn7lP.jpg
  • 14
W 11 mamy 4/5 zawodników Liverpoolu oraz De Ligta. Myślę, że kluczowe są tutaj rozgrywki LM i to, że Premier League ma najwięcej obserwujących. Jeżeli chodzi o wiedzę na temat innych drużyn to jest ona bardzo często przeterminowana


@wiktorek_pl: Po prostu byli najlepsi, a z tym Albą lepszym od Robertsona to już całkiem odleciałeś XD
@wiktorek_pl: no to w czym niby Alba jest lepszy od Robertsona? W obronie jest dużo gorszy, w ataku statystyki lepsze ma Robertson grający do tego w bardziej wymagającej lidze, pojedynek bezpośredni też lepiej wypadl Robertson, w starciu z Liverpoolem pokazali ci twoi "gwiazdorzy" Barcy ile są warci
no to w czym niby Alba jest lepszy od Robertsona? W obronie jest dużo gorszy, w ataku statystyki lepsze ma Robertson grający do tego w bardziej wymagającej lidze, pojedynek bezpośredni też lepiej wypadl Robertson, w starciu z Liverpoolem pokazali ci twoi "gwiazdorzy" Barcy ile są warci


@OddajButa123: Ja już tutaj wypowiadałem się o suchych statystykach przy okazji porównania Alissona i Oblaka. Dyskutowałem też przy okazji Pique z wami. Sorry ale po
@wiktorek_pl: Robertson to jest dla mnie kozak, #!$%@? i tym podobne! Myślałem, że Mendy wciągnie nosem całą PL na tej pozycji a tu wyskoczył gościu znikąd i #!$%@? całe towarzystwo. Chyba od Ashleya Cola nie było w lidze takiego obrońcy.