Wpis z mikrobloga

KONIEC OBOWIĄZKOWEJ MATEMATYKI W LICEUM

Ogólnie tak myślałem sobie nad tym po co obowiązkowa matematyka w szkole średniej.
Matematyka, która jakoś przydaje się w życiu kończy się w 6 -7 klasie.

Czy komukolwiek kto nie szedł na inżynierskie studia przydały się kutangensy, delty, funkcje?

Uważam, że uczeń idący do liceum/technikum powinien mieć wybór - matematyka rozszerzona przygotowująca do matury oraz studiów ścisłych lub ekonomia/przedsiębiorczość/logika, gdzie byłby większy nacisk na praktyczne aspekty i mniej liczb.

Co o tym myślicie kochani?
#szkola #edukacja #licbaza #techbaza #pytanie #ankieta
rales - KONIEC OBOWIĄZKOWEJ MATEMATYKI W LICEUM

Ogólnie tak myślałem sobie nad tym...

źródło: comment_k72BaC3Hb8odeAY3bMvH5pHm4OaDrWbF.jpg

Pobierz

Matma dla chętnych, dla pozostałych ekonomia/przedsb./logika

  • Jestem za 21.0% (797)
  • Jestem przeciw 79.0% (3000)

Oddanych głosów: 3797

  • 93
  • Odpowiedz
Ogólnie tak myślałem sobie nad tym po co obowiązkowa matematyka w szkole średniej.

Matematyka, która jakoś przydaje się w życiu kończy się w 6 -7 klasie.

Czy komukolwiek kto nie szedł na inżynierskie studia przydały się kutangensy, delty, funkcje?


@rales: liceum OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
  • Odpowiedz
@rales:
A po co polski? Przydadzą się komuś lektury?
A po co historia? Przydadzą się komuś daty?
A po co fizyka/chemia/biologia? Przydadzą się komuś te śmieszne wzorki?
A po co ...
  • Odpowiedz
@wqdqweff: a nie jest tak?
Gadałem z 3 amerykancami co przyjechali do polski na studia
Kumpel w wieku 14 lat wyjechal na stale do ameryki - mowil ze do 18 mial taki poziom nauczania w ameryce jak w gimnazjum.
  • Odpowiedz
@rales: Nawet mój szwagier, który z bólem skończył technikum potrzebuje podstawowej wiedzy z matematyki. W domu często trzeba policzyć jakieś pola, ile potrzeba środka chemicznego na dany areał itd.

Bez podstawowej matematyki ludzie będą intelektualnie niepełnosprawni. W LO jest trochę więcej matmy niż w średniej i niech tak zostanie.

Płacz 'nie każdy ma łeb do matematyki', 'jestem humanem' wynika z zaniedbań nauczycieli albo lat zaniedbań uczniów, którzy bez podstaw nie są
  • Odpowiedz
@samuraj24: racja, jest tak, ponieważ próbka 3 osób z 300 milionowego kraju jest miarodajna.

I te wszystkie mądrości można pisać używając praktycznie wyłącznie osiągnięć tegoż właśnie 'narodu debili'.
  • Odpowiedz
@rales: i dzięki takim inicjatywom wyrośnie nam potem pokolenie kredytowych samobójców, i ekonomicznych imbecyli. Może i rzeczywiście program nie jest idealny, ale moim zdaniem bardziej brakuje jakiejś edukacji ekonomicznej, która pozwalała by młodym ludziom uniknąć pułapek w dorosłym życiu typu spirala zadłużenia, czy jakies gówno-lokaty.
  • Odpowiedz
zięki takim inicjatywom wyrośnie nam potem pokolenie kredytowych samobójców, i ekonomicznych imbecyli


@golden87: matematyka jest obowiązkowa od 1000 lat a ludzie i tak nabierają się na Amber Gold, albo są kredytowymi samobójcami, matematyka w szkole nie uczy myślenia czy brać kredyt czy nie brać kredytu, tylko ile jest równa liczba log3 1/27

bądź co bądź nawet jako #!$%@? muszę powiedzieć, że to wujowy pomysł
  • Odpowiedz
@wqdqweff: dobra to inny przykład. Kumpel ze studiów pracuje zdalnie dla jakiegoś oddziału activision, jest ich 12 osobowy zespół, centrum tej firmy w Kaliforni - zajmują się fizyką w grach. W 12 zespole programistów itp. niema ani jednego programisty, grafika, eksperta dot fizyki z USA - jak dobrze pamiętam 2 polaków, 4 hindusów, kilku japońców i 2 typów z francji. I tak wiem mój argument, że opowiadania tylko - ale tam
  • Odpowiedz
@rales: nie matematyka jest problemem tylko to jak jest nauczana. Cały nasz system edukacji jest opłakany. Uczą tylko jak być posłusznym robotnikiem. Jak rozwiążesz zadanie inaczej niż w kluczu albo po wizji nauczycielki to masz zjebę
  • Odpowiedz
@samuraj24: Activision to firma, uwaga, z USA. Jej założycielami i obecnym CEO są, uwaga, amerykanie. To drugi największy producent gier na świecie, pierwszy jest, uwaga, też amerykański. Dlaczego ci polacy, hindusi, francuzi, etc. nie odnoszą podobnych sukcesów? Dlaczego Polska jest nic nie znaczącym krajem, a USA potęgą?
  • Odpowiedz
@wqdqweff: ale rozumiesz że my rozmawiamy o ludziach a nie o markach..

To tak jak byś powiedział dlaczego Mariusz Nowak jako mechanik z własnym warsztatem nie jest milionerem w polsce a w stanach by był. Teraz sobie zobaczy ile specjalistów/inżynierów siedzi w activision nawet przy takim wowie i zobacz ile ludzi to amerykance...
  • Odpowiedz
@samuraj24: ale marki tworzą ludzie. Dlaczego oświeceni polacy nie potrafią tego zrobić, a idioci amerykanie tak?

#!$%@? mnie, że ludzie, którzy urodzili się w jednej z największych dziur w Europie, tak często psioczą na jeden z niewielu krajów, gdzie można normalnie i godnie żyć.
  • Odpowiedz
@wqdqweff: sam sobie odpowiedziałeś przecież na to pytanie.
Bo urodzili się w polsce, gdzie jest coś takiego trudniej osiągnąć ?? Co nie zmienia faktu, że dalej spora większość specjalistów w tych wielkich firmach nigdy nie miało nić wspólnego z USA.
  • Odpowiedz
Bo urodzili się w polsce, gdzie jest coś takiego trudniej osiągnąć ??


@samuraj24: otóż to, a dlaczego jest trudniej? Bo przeciętny polak to idiota, który wybiera na swojego pana podobnych sobie idiotów. Dlatego właśnie jesteśmy dziurą na globalnej mapie. Amerykanin jest idiotą, bo nie uczy się o florze i faunie delty Nilu, ale bolag jest lepszy, bo wie, jak rozmnaża się pantofelek, i postuluje obłożenie wszystkich na około 70% podatkami. Makes
  • Odpowiedz
@rales: Idąc do szkoły średniej to ty już wiesz co chcesz robić przez resztę życia? Czasy szkolne do matury to jest sama podstawa. Dopiero na studiach uczysz się specjalizacji w danym kierunku.
  • Odpowiedz