Wpis z mikrobloga

@pawlak szynka to podgrupa wein, może faktycznie szynka z indyka nie jest trafnym określeniem bo indyk nie ma udźca, ale wpasowuje się w kategorie wędlin pod względem przygotowania, natomiast potrawy wegetariańskie nie mogą być nazywane właśnie ze względu na sposób przyrządzania.
Wino, cydr i piwo też mają różne nazwy a wytwarza je się podobnie, nazywajmy rzeczy po imieniu.
potrawy wegetariańskie nie mogą być nazywane właśnie ze względu na sposób przyrządzania.


@ButtHurtAlert: ale kto o tym decyduje, ty :)? Czemu właśnie sposób przyrządzania miałby być najważniejszy? Bo tak sobie arbitralnie postanowiłeś z braku innych argumentów? Dlaczego nie zaufać w tej sprawie językoznawcy?
@Vilyen: ale to Twoj pierwszy wega pasztet? Ja uwielbiam po prostu z warzyw, bez kaszy, ale dużo marchewki i pieczarek... Jestem wege i kilka pasztetów już robiłam. Najlepszy jeszcze ciepły na dobrym pieczywie.. Mega :) powodzenia w dalszych próbach!

A ci dziwni ludzie xD pasztet nawet nie zawiera w swojej nazwie mięsnego słowa... Jak schabowy wege na przykład. O co ten ból dupska xDDD
@pawlak czemu nie zaufać komisji Europejskiej która wyraźnie wskazuje ostatnim rozporzadzeniem zakazuje nazw typu wege burger gdyż wprowadza w błąd?
Jak dla mnie to co przyrzadzila autorka to po prostu pasta gryczana