Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 44
A dziś drodzy Mircy wybraliśmy się na cześć trasy rowerowej BlueVelo. Zrobiliśmy odcinek Godków - Siekierki do samego, nieczynnego mostu kolejowego, który też ma zostać przerobiony na drogę rowerową.

Jestem zachwycony tą trasą! Nowiutki asfalt, wszystko oznaczone, mapki po drodze, piękne widoki dookoła i, póki co, cisza i spokój bo niemal nikt tamtędy nie jechał.

Szlak jest poprowadzony w miejscu byłej linii kolejowej. Po drodze mijamy piękne budynki, które kiedyś pełniły funkcje dworców, dziś są po prostu zamieszkałe.

Zdecydowanie warto się wybrać, nieco ponad godzina drogi od Szczecina i kolejne fajne miejsca. :)

Poniżej kilka fot z trasy.
#szczecin #rower #rowerowyszczecin #podroze #podrozujzwykopem
źródło: comment_ajwKjSsRuvsNwkZ9sUzOQHN6cFqQOZjX.jpg
  • 27
@Krupier: A...a..ale jak to? To da się zgodnie z prawem zrobić takie skrzyżowanie DDR z ulicą żeby rowerzyści nie musieli schodzić z roweru?!? Niemożliwe, w Toruniu mówili, że się nie da i na prawie każdym takim przecięciu 30km drogi z Torunia do Unisławia jest namalowane przejście dla pieszych i postawiony znak "koniec drogi dla rowerów" xD
w Toruniu mówili, że się nie da i na prawie każdym takim przecięciu 30km drogi z Torunia do Unisławia jest namalowane przejście dla pieszych i postawiony znak "koniec drogi dla rowerów" xD


@WaveCreator: ()

Nawet nie wiem co napisać. :P
@Krupier: powiedz mi, jesteś rowerrzystą, jak ogarnąć siodełko tak by dupa i kręgosłup po 30 minutach jazdy nie był sztywny? Ja lubie jeźdizć na rowerze, ale #!$%@?. Tak dupa drętwieje i wpina się w zad, /.//././
@WaveCreator: wtf, przecież to przeczy jakimkolwiek zasadom logiki. XD Jeszcze jakby tam był ciąg pieszo rowerowy to bym zrozumiał, ale widzę, że jest tylko ddr.

Czyli zrobili ddr i na jej trasie wytyczyli przejście dla pieszych, których tam pewnie ze świecą szukać. XD
@Krupier: Dodali później tu i tam tabliczki warunkowo dopuszczające ruch pieszych i cyk, mają wymówkę :p

Polecam pierwszą minutę tego materiału - ówczesny marszałek województwa i starosta powiatu pytają policję o pasy xD
Dodali później tu i tam tabliczki warunkowo dopuszczające ruch pieszych i cyk, mają wymówkę :p


@WaveCreator: nie musieli, piesi mogą się po ddr poruszać jeśli nie ma obok wytyczonego chodnika. ;)

Co do filmu - #!$%@?, jakbym Bareję oglądał. XDDDDD
@Krupier To jest super trasa! Jechałem nią w maju (od Szczecina). Około 10 km od Siekierek są Gozdowice, gdzie jest prom na Odrze (co godzinę) i za kilka złotych można się dostać do Niemiec. Alternatywa mosty, który jeszcze nie jest przejezdny.
@Krupier W sumie to ta przeprawa nie jest jakaś super, tzn ot atrakcja, 5 minut promem :) ale mozna sobie podjechac do baru po niemieckiej stronie i wrocic godzine lub dwie później promem :) ja po tym promie miałem niedosyt, ze tak krótko sie płynie :)
Często śmigam od Gryfina ;) trasa rewelacja. Są niestety odcinki gdzie przyoszczędzono lub wykonawca dał dupy i już się zaczyna sypać.