Wpis z mikrobloga

@some_ONE: rozumiem ludzi którzy czepiają się szafy o tą analizę no i spoko, takie ich prawo, w tym artykule było trochę merytorycznych argumentów ale nie można powiedzieć żeby autor był tak obiektywny na jakiego się kreuje chociażby poprzez jego stwierdzenie:

(...)To detal, że aerodynamika generuje tym większy docisk, im szybciej się jedzie. Oto okazało się, że po prostu trzeba jechać wolniej(...)


Nic to nie wnosi do dyskusji i w sumie jest
@Garw0n: Taki charakter ludzi i styl wypowiedzi, który powoduje że z początkowego zamiaru merytorycznego wypunktowania pokazują własną bute i jestectwo, rozumiem nonszalancje i pisania takim stylem - sam w sumie chyba taki mam, ale staram się nie robić nie niewnoszących nic w dyskusję upierdliwych przytyków, bo to był ten negatywny rodzaj.
@podobno_mialem_multikonta Współczuje że aż tak się dobie oberwało, ludzie chyba zapominają o całokształcie twojego kanału a skupili się tylko na
@jaxonxst: Jemu się obrywa bo chce się wypromować na influencera przy okazji wyróżniając się tym, że idzie pod prąd w temacie RK ale brakuje mu na to wiedzy merytorycznej co jest słusznie punktowane przez innych. Stara forma magazynu w formie streszczenia z zagranicznych serwisów z odrobiną info z "z maila" od znajomych była przyjmowana raczej dobrze.
@jaxonxst Chciałem być przeciwwagą dla tych wszystkich bzdurnych teorii, ale szybko się okazało, że kibice wcale nie potrzebują takiej przeciwwagi. Analiza nie jest idealna i dziś zrobiłbym ją inaczej (szczególnie w kontekście oceny Roberta), ale nadal uważam, że pokazuje ona gdzie leży problem (w zakrętach). Materiał miał pokazać, że Robert z weekendu na weekend może jeździć szybciej, a szybko zostało to skrócone do "Robert nie umi w gaz naciskać".

Tak, czy inaczej
Nic to nie wnosi do dyskusji i w sumie jest bez sensu, no bo wiadomo że jak nie masz docisku to próbujesz jechać szybciej przez zakręt żeby aerodynamika zrobiła swoje ta ? XD czepianie sie na siłę


@Garw0n: nie no wnosi. szafa probowal udowadniac, ze lepiej williamsem jechac wolniej.
a wiadomo, ze im jedziesz szybciej tym woz lepiej pracuje i docisk wiekszy

w ogle szafka wyciagal jakies bzdurne wnioski o stylu
@erb0 Ty i Robert? Nadal nie jesteś w stanie odpowiedzieć, czy stwierdzenie było ogólne, dotyczące całej stawki, czy rywalizacji z Russellem. Przejrzyj prędkości w zakręcie numer jeden, potem zobacz stratę i pierwszym sektorze i na wszelki wypadek obejrzyj onboardy. Ja już mam to za sobą i w Q1 Russell całą przewagę zrobił w tym jednym zakręcie. Potem prędkości i na dole i na górze są prawie identyczne.
wiadomo, ze im jedziesz szybciej tym woz lepiej pracuje i docisk wiekszy


@stefan_banach: co z tego że docisk większy jak siła odsrodkowa zwiększa się jeszcze bardziej no i w efekcie masz przestrzelony zakręt.
Z tą prędkością ja rozumem szafę tak że, jeśli Robert traci na wyjściu z zakrętu to może powinien wejść w niego wolniej żeby potem mieć lepsze wyjście.
Dla mnie najmocniejszym punktem tej analizy jest to że widać że
Cały czas tracę na prostych i nawet jak wyjdę szybciej z zakrętu to do następnego i tak dojeżdżam wolniej


@Gieekaa: mi się wydaje że to chodzi w stosunku do innych zespołów, bo Robert sam mówi że nie interesuje go raczej walka wewnętrzna
Ty i Robert? Nadal nie jesteś w stanie odpowiedzieć, czy stwierdzenie było ogólne, dotyczące całej stawki, czy rywalizacji z Russellem. Przejrzyj prędkości w zakręcie numer jeden, potem zobacz stratę i pierwszym sektorze i na wszelki wypadek obejrzyj onboardy. Ja już mam to za sobą i w Q1 Russell całą przewagę zrobił w tym jednym zakręcie. Potem prędkości i na dole i na górze są prawie identyczne.


@podobno_mialem_multikonta: Błagam, zanim zaczniesz pisać,
@Garw0n: Ale w stosunku do innych zespołów to tracą wszędzie, więc dlaczego Kubica nawiązywałby akurat do prostej, gdzie w porównaniu z zakrętami tracą stosunkowo niewiele?
mi się wydaje że to chodzi w stosunku do innych zespołów


@Garw0n: Czyli twierdzisz że RK powiedział że wychodzi z zakrętu szybciej niż Ferrari i Mercedes? xD
Czy jakie niby inne zespoły miał na myśli?

Są jakieś zespoły gdzie Williams może wyjść szybciej? xD
Chyba że chodziło mu o F2 xD
@some_ONE: @erb0: myśle że mógł się porównywać do force india czy innego Renault, no ale nie ważne, chodzi mi o to że RK który prze cały sezon do tej pory kręci nosem na walkę z Russellem nagle się zaczyna do niego porównywać, no po prostu mi to nie pasowało
@erb0: to może zamiast dawać znaki nie coś z tym zrobi, nie wiem protest jakis, nie wyjdzie z bolidu do póki nie dostanie nowych części czy coś xD. Wynik idzie w świat, za rok nikt nie będzie pamiętał jakie znaki Kubica dawaj w wywiadach, wszyscy będą tylko pamiętać tylko wynik. Coś mówi o tych nierównych bolidach ciągle ale to nic nie daje. Jak on czegoś z tym nie zrobi to kto
@some_ONE: nie no wiem że to głupio brzmi z tymi strajkami ale jak Kubica daje znaku że bolid be, to powinien próbować coś z tym zrobić, bo co ma do stracenia ? Bardzo możliwe że za rok już go tu nie będzie, a jeśli będzie to kolejny sezon w taczkowozie, bo Klara chce pieniądze. Musi coś zrobić żeby nie być zapamiętanym jako paydriver

@podobno_mialem_multikonta: Zwalczanie dziwacznych teorii tworzeniem innych dziwacznych widocznie nie jest tym czego oczekują widzowie. Napisałeś, że kibice nie potrzebują przeciwwagi bzdurnych teorii, które ty chciałeś skontrować tym materiałem, ale to nie jest powód tego, że materiał został przyjęty krytycznie. Problemem jest to, że materiał był pełen błędów. Możecie się klepać po plecach z Roksaną, Karolem i Wronieckim i wzajemnie przekonywać, że to wy jesteście oświeceni a cała reszta, która śmie was
Popularna była teoria innego podwozia - upadła. Potem podłogi - upadła. Teraz jest silnik i to też upadnie.


@podobno_mialem_multikonta: Nic nie upadło, poza chyba tobą na głowę.

Przydałaby się jeszcze analiza mowy ciała. Mnie się zdaje, że mrugnął dwa razy lewym okiem.


@podobno_mialem_multikonta: Ojojoj, ale jesteś śmieszny. A odniesiesz się merytorycznie na temat orki twoich głupot o chwilowej prędkości w zakrętach. Człowieku 3dni robileś analize wykresu którego nie rozumiesz!!

Sam
@podobno_mialem_multikonta: @erb0: @crespo: @some_ONE: @Garw0n:
O rany, ale że z powodu jednego materiału wyrosła niesamowicie długa dyskusja która się przewleka przez kolejne dni? erb0 już kompletnie stracił kulturę do swojego rozmówcy. I tu wątki zamiast się zamykać ciągle są otwarte a dyskusji końca nie widać, rozkładanie nawet mimiki Roberta na atomy, a telemetrie i zachowania kierowców i wgl całej fizyki F1 rozbita na nanometry. Już mnie głowa
źródło: comment_M3KVJm2vComdDimPz2BYgwWCP3vKxEdg.jpg
rozkładanie nawet mimiki Roberta na atomy


@jaxonxst: I to jest klasyczny przykład manipulacji i bycia dzbanem.

Robert już od Kanady, prawie otwartym tekstem wali że ma problemy na prostych,
a debile tego nie widzą i pier... o mimice.
Bolidem w całości pewnie nie, ale monokok i podłogę zamieniono, żeby uciąć plotki.


@podobno_mialem_multikonta: No i teraz znowu będzie "hejt", bo prawda jest taka, że gówno wiesz co zmieniono i gówno wiesz gdzie był problem. Ale powtarzasz te bzdury tak jak zawsze powtarzałeś jakieś PRowe głupoty które dział PR rozsyła do takich dzbannikarzy.