Wpis z mikrobloga

@some_ONE: rozumiem ludzi którzy czepiają się szafy o tą analizę no i spoko, takie ich prawo, w tym artykule było trochę merytorycznych argumentów ale nie można powiedzieć żeby autor był tak obiektywny na jakiego się kreuje chociażby poprzez jego stwierdzenie:

(...)To detal, że aerodynamika generuje tym większy docisk, im szybciej się jedzie. Oto okazało się, że po prostu trzeba jechać wolniej(...)


Nic to nie wnosi do dyskusji i w sumie
  • Odpowiedz
@Garw0n: Taki charakter ludzi i styl wypowiedzi, który powoduje że z początkowego zamiaru merytorycznego wypunktowania pokazują własną bute i jestectwo, rozumiem nonszalancje i pisania takim stylem - sam w sumie chyba taki mam, ale staram się nie robić nie niewnoszących nic w dyskusję upierdliwych przytyków, bo to był ten negatywny rodzaj.
@podobno_mialem_multikonta Współczuje że aż tak się dobie oberwało, ludzie chyba zapominają o całokształcie twojego kanału a skupili się
  • Odpowiedz
@jaxonxst: Jemu się obrywa bo chce się wypromować na influencera przy okazji wyróżniając się tym, że idzie pod prąd w temacie RK ale brakuje mu na to wiedzy merytorycznej co jest słusznie punktowane przez innych. Stara forma magazynu w formie streszczenia z zagranicznych serwisów z odrobiną info z "z maila" od znajomych była przyjmowana raczej dobrze.
  • Odpowiedz
@jaxonxst Chciałem być przeciwwagą dla tych wszystkich bzdurnych teorii, ale szybko się okazało, że kibice wcale nie potrzebują takiej przeciwwagi. Analiza nie jest idealna i dziś zrobiłbym ją inaczej (szczególnie w kontekście oceny Roberta), ale nadal uważam, że pokazuje ona gdzie leży problem (w zakrętach). Materiał miał pokazać, że Robert z weekendu na weekend może jeździć szybciej, a szybko zostało to skrócone do "Robert nie umi w gaz naciskać".

Tak, czy
  • Odpowiedz
Nic to nie wnosi do dyskusji i w sumie jest bez sensu, no bo wiadomo że jak nie masz docisku to próbujesz jechać szybciej przez zakręt żeby aerodynamika zrobiła swoje ta ? XD czepianie sie na siłę


@Garw0n: nie no wnosi. szafa probowal udowadniac, ze lepiej williamsem jechac wolniej.
a wiadomo, ze im jedziesz szybciej tym woz lepiej pracuje i docisk wiekszy

w ogle szafka wyciagal jakies bzdurne wnioski o
  • Odpowiedz
@erb0 Ty i Robert? Nadal nie jesteś w stanie odpowiedzieć, czy stwierdzenie było ogólne, dotyczące całej stawki, czy rywalizacji z Russellem. Przejrzyj prędkości w zakręcie numer jeden, potem zobacz stratę i pierwszym sektorze i na wszelki wypadek obejrzyj onboardy. Ja już mam to za sobą i w Q1 Russell całą przewagę zrobił w tym jednym zakręcie. Potem prędkości i na dole i na górze są prawie identyczne.
  • Odpowiedz
wiadomo, ze im jedziesz szybciej tym woz lepiej pracuje i docisk wiekszy


@stefan_banach: co z tego że docisk większy jak siła odsrodkowa zwiększa się jeszcze bardziej no i w efekcie masz przestrzelony zakręt.
Z tą prędkością ja rozumem szafę tak że, jeśli Robert traci na wyjściu z zakrętu to może powinien wejść w niego wolniej żeby potem mieć lepsze wyjście.
Dla mnie najmocniejszym punktem tej analizy jest to że widać
  • Odpowiedz
Cały czas tracę na prostych i nawet jak wyjdę szybciej z zakrętu to do następnego i tak dojeżdżam wolniej


@Gieekaa: mi się wydaje że to chodzi w stosunku do innych zespołów, bo Robert sam mówi że nie interesuje go raczej walka wewnętrzna
  • Odpowiedz
Ty i Robert? Nadal nie jesteś w stanie odpowiedzieć, czy stwierdzenie było ogólne, dotyczące całej stawki, czy rywalizacji z Russellem. Przejrzyj prędkości w zakręcie numer jeden, potem zobacz stratę i pierwszym sektorze i na wszelki wypadek obejrzyj onboardy. Ja już mam to za sobą i w Q1 Russell całą przewagę zrobił w tym jednym zakręcie. Potem prędkości i na dole i na górze są prawie identyczne.


@podobno_mialem_multikonta: Błagam, zanim zaczniesz
  • Odpowiedz
@Garw0n: Ale w stosunku do innych zespołów to tracą wszędzie, więc dlaczego Kubica nawiązywałby akurat do prostej, gdzie w porównaniu z zakrętami tracą stosunkowo niewiele?
  • Odpowiedz
mi się wydaje że to chodzi w stosunku do innych zespołów


@Garw0n: Czyli twierdzisz że RK powiedział że wychodzi z zakrętu szybciej niż Ferrari i Mercedes? xD
Czy jakie niby inne zespoły miał na myśli?

Są jakieś zespoły gdzie Williams może wyjść szybciej? xD
Chyba że chodziło mu o F2 xD
  • Odpowiedz
@some_ONE: @erb0: myśle że mógł się porównywać do force india czy innego Renault, no ale nie ważne, chodzi mi o to że RK który prze cały sezon do tej pory kręci nosem na walkę z Russellem nagle się zaczyna do niego porównywać, no po prostu mi to nie pasowało
  • Odpowiedz