Wpis z mikrobloga

Mirki mam pytanie, sorry za spam tagami ale potrzebuję pomysłów.
Dla niebieskiego paska szukam prezentu, najlepiej jakieś #lego czy coś podobnego.
Niebieski jest into #programowanie więc chciałabym kupić jakiś zestaw lego albo czegoś podobnego, który może zostać podpięty do #arduino lub #raspberrypi i coś fajnego robi. Proszę o pomysły, rzeczy typu arduino czy raspberrypi niebieski ma, ale do tej pory robił proste rzeczy typu zapalanie lampek/światła przez wifi czy pomiary temeratury, timelapse, i inne tego typu. Teraz bym chciała, aby mógł coś zbudować z klocków, na przykład (kurczę nie mam nawet pojęcia co).
Co trzeba kupić aby jakiś sensowny projekt zrobić?
Halp
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gorzka: Robotyka z Lego jest dość droga, może lepiej zacząć od jakiegoś zwykłego Lego Technic z elektryką?
Niebieski ma dostęp do drukarki 3D? Wtedy by mógł sobie podrukować "przejściówki" i inne elementy by łączyć Lego ze standardową elektroniką.
  • Odpowiedz
Może kupić jakieś tylko elementy typu czujki a reszta z normalnego zestawu?


@gorzka: Ciężko będzie w tym budżecie. Jest Lego BOOST umożliwiający programowanie i posiadający kilka czujników. Skierowany głównie do młodszych dzieci, ale troszkę można się nim pobawić. Ma swoje ograniczenia.
Jest Sbrick. Klocek umożliwia sterowanie po bluetooth. Trzeba mieć jeszcze silniczki, ale już czujniki mogą być z arduino.
No i możesz poszukać jakichś innych nieoficjalnych połączeń Lego-Arduino/Raspberry
  • Odpowiedz
@gorzka: Jeżeli niebieski ma już trochę lego technic z power functions, to możesz kupić dla niego SBrick+ i do tego czujniki od Wedo 1.0.

SBrick umożliwia sterowanie silnikami power functions z komputera lub smartfona. Początkowo miało to być tylko do zdalnego sterowania ale można to też programować w pythonie lub w Scratchu (łatwe dla dzieciaków). Wersja + ma możliwość odczytu danych z czujników z zestawów WeDo 1.0 (wersja 2.0 ma
  • Odpowiedz
@gorzka: twoja decyzja, ale pamiętaj, że samo lego technic nawet bez silników to prawie jak programowanie tylko bardziej fizyczne. Spróbuj kiedyś, zbudowanie swojej własnej konstrukcji jest jednak o wiele bardziej skomplikowane niż się wydaje.
  • Odpowiedz
@gorzka: https://botland.com.pl/pl/jimu-roboty-edukacyjne/11229-jimu-karbot-1tjm002-zestaw-do-budowy-robota-6931705004212.html to chyba się łączy z lego O_O ale zawołam @Swilk: @Qullion: @Polanin: celem weryfikacji. ogólnie wygląda jakby study miały te same wymiary co te z lego. bo ogólnie jak już niebieski ma jakieś lego, no to fajnie by było, jakby się całość integrowała tip-top. wiadomo, kolorki pewnie trzymają patenty, ale już same rozmiarówki nie muszą
  • Odpowiedz
@rhqq: @Qullion: @Polanin: dzięki, już kupiłam to:
https://botland.com.pl/pl/alphabot/8357-alphabot-pi-acce-pack-2-kolowa-platforma-robota-z-czujnikami-i-napedem-dc-oraz-kamera-dla-raspberry-pi-5903351240321.html
Problem w tym, że niebieski nie ma lego, więc musiałabym kupować wszystko od nowa. A tak może sam się pobawić dodając jakieś czujniki itp.
Ten tankbot z botlandu też fajny, ale już za późno. Nie chodziło mi koniecznie o lego, po prostu to był pierwszy pomysł na który wpadłam, bo nawet nie wiedziałam, że jest taka strona jak
  • Odpowiedz
@gorzka: nie bardzo rozumiem co znaczy kupować wszystko od nowa. Po prostu kupiłby kilka modeli i już mógłby sobie coś konstruować podobnie jak robi to masa programistów. Ludzie nie potrzebują silników i czujników na początek bo zrobienie czegoś fajnego to jest coś. Sporo osób pozostaje przy modelach lego i nic więcej nie układa, ewentualnie robią coś z instrukcji, które ktoś zrobił.
Podpytaj go czy następnym razem czy nie chce lego,
  • Odpowiedz