Wpis z mikrobloga

Głupota naszej klasy politycznej na przykładzie posła Solidarnej Polski Tadeusza Cymańskiego
Rozmowa o klapsach zaczynająca się od tego że redaktor mówi że 'to był tylko klaps' może być linią obrony rodziców którzy zabili swoje 9 miesięczne dziecko. Na co pan poseł Cymański:

Wnoszę sprzeciw! To bezczelność! Mówienie, że ktoś, kto broni klapsa,ja bronie klapsa, jest za biciem dzieci. Cymański - okrutnik zwyrodnialec?! Na Boga, puknijcie się w głowie! Bicie, katowanie, znęcanie - za to jest więzienie! To paranoja! Woda na młyn! A dla tych którzy dają klapsa kiedym im od czasu do czasu nerwy puszczą ale nie biją nie katują to jest prosze pana ja. Kiedyś przewijałem dziecko, wierzgało, nerwy puściły, dałem klapsa…


I teraz bardzo ważne co powiedział dalej Cymański

Bo rodzić który kocha dziecko nie zrobi mu krzywdy


Jak można gadać takie głupoty publicznie w mediach i jeszcze się tym szczycić?

Co od klapsów istnieje masa badań naukowych, również takich długoletnich metaanaliz przeprowadzonych na dużej liczbie dzieci.

Parents who use spanking, practitioners who recommend it, and policymakers who allow it might reconsider doing so given that there is no evidence that spanking does any good for children and all evidence points to the risk of it doing harm.


i dalej autorka badania

My jako społeczeństwo mamy tendencję do myślenia, że klapsy i przemoc fizyczna to dwie różne rzeczy, tymczasem nasze badania pokazują, że dawanie klapsów jest związane z takimi samymi negatywnymi konsekwencjami jak przemoc fizyczna, tylko w nieco mniejszym stopniu. Mam nadzieję, że uzyskane przez nas wyniki pomogą rodzicom zrozumieć potencjalne szkody jakie mogą płynąć z wymierzania klapsów i skłonią ich do sięgania po bardziej pozytywne formy dyscyplinowania.


I to nie jest jeśli chodzi o naukę nic szokującego, to jest rzecz którą wiadomo od dawna. Przypominam również że w Polsce klapsy są traktowane jako przestępstwo od 2010 roku (prawie 10 lat!). A dalej przemocowiec jeden z drugim wbrew wszelkiej dostępnej wiedzy będzie gadał głupoty i swoje ludowe mądrości trzy po trzy. Już nie mówiąc że chwaląc się że bije dziecko przy zmianie pieluchy bo 'wierzgało nogami a on sie zdenerwował' pokazuje że klaps nie ma dla niego funkcji wychowawczej (której mieć nie może, co udowodniono) tylko służy jemu samemu do rozładowania negatywnych emocji. Klasyczna przemoc, ciekawe czy Cymańśki bije żone bo zupa za słona, nie zdziwiłoby mnie to.

I dalej Cymańśki powiela najgorszą polska głupotę przez którą dzieci regularnie giną w pato rodzinach czyli Rodzic jak kocha to nie zrobi mu krzywdy co jest głupotą. Rodzice biją swoje dzieci 'bo chcą je wychować' robiąc im krzywdę, rodzice wożą swoje dzieci do znachorów zamiast na chemioterapie bo chcą dla nich dobrze, rodzice stosują przemoc fizyczną, ograniczają podstawowe prawa dzieci bo chcą dla nich dobrze. Czas skończyć z chorym przekonaniem że rodzice jak chcą dobrze to wszystko jest ok i u dziecka będzie dobrze. Czas skończyć z fetyszyzacją więzów krwi która doprowadza do tego że dzieci wracają raz po raz do patologicznych rodzin gdzie znów rodzice je biją i mają je gdzieś, ale deklaracja miłości zapewnia im w sądzie immunitet.

No i skoro Cymański jest za dawaniem 'klapsów' dzieciom oczywiście powinien być za dawaniem klapsów starym ludziom. Często podobny poziom ogarniania świata jak dzieci, też słabsi fizycznie i też często się nie słuchają jak ktoś chce dla nich 'dobrze'. Żywię szczerą nadzieje że dzieci Cymańskiego mu strzelą na starość klapsy jak nie będzie chciał jeść/ iść do lekarza/ inaczej się ubrać. Wszak klaps to według niego doskonały środek wychowawczy a dzieci kochają rodziców.

#neuropa #bekazprawakow #klapsy #pisowcybijadzieci #pisowcyprzemocowcy

Gratuluję moderacji za usunięcie mojego poprzedniego wpisu o tej treści za całe nic, a #4konserwy zgłaszające wpis gratuluję przedstawiciela w sejmie, stoi na waszym poziomie mentalnym. #bekazmoderacji #polityka
  • 46
  • Odpowiedz
@Zgagulec: jeśli są procedury picia wódki w czyjejś obecności, to na pewno są też jakieś procedury rozróżniania bicia dziecka od rozpędzenia swojej dłoni wprost na ciało dziecka w celach wychowawczych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Wtrącę swoje trzy grosze bo mam synów nastoletnich to chyba mogę. Żadnego z nich nigdy nie uderzyłem, nawet głosu nie podniosłem, jednak gdy ktoś mi tu wyleci z bezstresowym wychowaniem to mi żyłka pęknie. Kary dostają i to srogie, dostosowane do każdego z nich. Starszemu szlaban na wyjścia = armageddon, jestem pewny, że wolałby dostać po dupie. Młodszemu zabranie PS4, albo nawet samo niewykupienie psplusa = armageddon, też pewnie wolałby szybkie lanie
  • Odpowiedz
@Zgagulec gówniany ten abstract tej metaanaluzy, żadnych konkretów, tylko hurr źle, nue rób. Co do "wychowywania emerytów" to brzmi to jak brak rozróżnienia pomiędzy rozwojem, a spadkiem ( dzieci będą kiedyś prawdopodobnie inteligentniejsze - emeryci prawie na pewno nie, stąd żadne klapsy nie są nawet rozważane). co więcej co to znaczy tekst pochylonypotencjalne szkody ? bo czy nie po to się kara dzieci, żeby w określonych okolicznościach wywoływać u nich potencjalnie
  • Odpowiedz
@piwniczny_prawiczek:

gówniany ten abstract tej metaanaluzy, żadnych konkretów, tylko hurr źle, nue rób.


Widze mamy tutaj eksperta od psychologii dziecięcej. Polecam zajrzeć do całego artykułu, poczytać podręczniki czy porozmawiać z psychologami dziecięcymi.

co więcej co to znaczy tekst pochylonypotencjalne szkody


agresja, problemy ze zdrowiem psychicznym, trudności poznawcze i zachowania aspołeczne. Dorośli, którzy dostawali klapsy w dzieciństwie częściej też mieli problem z chorobami natury psychicznej.

bo czy nie po to się kara
  • Odpowiedz
@skizo: tak, własnie go założyłam, bo pisowcy biją dzieci i bicie dzieci popierają. Będę tam wrzucać każde przemundre myśli polityków partii rządzącej (może i z opozycji sie ktoś znajdzie kto wie) nt bicia dzieci. Bicie dzieci na prawicy jak widac cieszy sie popularnością i jest powodem do dumy.
  • Odpowiedz
@Zgagulec gdzie znajdę cał pracę?
wyjaśnienie tych potencjalnych szkód już lepsze niż na pkczątku ale dalej zbyt niekonkretne, żebym był się w stanie odnieść

ps napisz jeszcze 3 razy, że psychologia toNAUKA to napewno UWIERZĘ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@skizo: ziomek, masz metaanalize w linku na podstawie badań z 50 lat i ponad 160 tysięcy dzieci. Klapsy są złe, nie dają żadnych efektów wychowawczych i szkodzą dzieciom podobnie jak bicie. Może twój chłopski rozum podpowiada ci że klaps to nic złego, podobnie jak wielu ludziom podpowiada że Ziemia jest płaska a szczepionki szkodzą ale nie, fakty są inne i powie ci to praktycznie każdy psycholog dziecięcy.

Szef też cie bije
  • Odpowiedz