Wpis z mikrobloga

@piowit:

video jak video kompresuje się tak samo :)


No nie bardzo zgodzę się z ta tezą. Nie jestem ekspertem od kodeków wideo ale zgaduje że większość z nich działa na zasadzie porównywania obrazu między kolejnymi klatkami, więc dla w miarę statycznych nagrań, tak jak w przypadku CCTV powinno się to dość dobrze kompresować .
@yuim: ale ja mówię o urządzeniu a nie o zawartości obrazka, po drugie cctv w domu na ogródek może i ma statyczne kadry, ale już cctv w mieście przy ruchliwej ulicy niekonieniecznie
@tellet: 404. HIK jest spoko o ile jest to orginał. Jak masz VLC to zobacz jak wygląda obraz z taniego HIKa DS2CD2020 (vlc, CTRL+n wklej tam rtsp://41.dktr.pl:32192 ) To jest strumień 6Mbit 1080p 30fps.
@tellet: Tu też 6mbit 1080p i coś się rusza czasami ;)
rtsp://41.dktr.pl:32191
Zamiast tej jednej obrotówki powiesisz 3 sztuki ds2cd1001, przecież nie będzie nikt tym kręcił cały czas, a zaprogramowana trasa znając prawa murphyego ominie to co trzeba podczas zdarzenia.
@tellet: Przepraszam, ze odpowiadam dopiero teraz ale to jest zastosowane w rejestratorach hikvision z 'i' na poczatku tych kanalow mozna uzyc max 4 i naprawdę fajnie to dziala jak uda mi sie ogarnac to dzis wrzuce film jak rozpoznawanie obiektow wyglada.