Wpis z mikrobloga

Ej, #wroclaw, jak się u was jeździ #rower po mieście?
Widzę, że macie sporo ścieżek, przejazdy porobione elegancko, śluzy przed światłami.
Głównie chodzi o to czy można to uznać za sprawny środek komunikacji, czy jest tak jak w innych miastach, że droga rowerowa się nagle zaczyna i nagle się kończy, trzeba biegać z rowerem po schodach, zeskakiwać na przejściach dla pieszych, zjeżdżać z DR na drogę samochodową itd.
  • 17
@dupa-z-tylu: a i polecam czasami zerknąć sobie na street view jak nie jesteś pewny, duża część zdjęć jest zdezaktualizowana, ale można się domyślić mniej więcej jaki przypał będzie na skrzyżowaniu czy coś
W większości przypadków jest ok, ale są takie miejsca, że nie wiadomo co zrobić. Np. są dwie równoległe ulice z fajnymi, długimi ścieżkami rowerowymi: Ślężna i Borowska. Ale nie ma pomiędzy nimi żadnego połączenia, więc trzeba się tarabanić przez przejścia dla pieszych i jechać wąskim chodnikiem. Nie ma tragedii, ale mogłoby być lepiej.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dupa-z-tylu: w wielu częściach miasta jest całkiem ok. Dla przykładu - miejsce pracy zmieniałem już 3 razy i do każdego z nich przez 80-90% dystansu jechałem po ścieżkach lub wydzielonych pasach, reszta drogą z samochodami. A do centrum mam 8 km. Sporo kostki jest nadal na niektórych DDRach no i tak jak już wspomnieli wyżej - są miejsca gdzie jest po prostu tragicznie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Reepo: Na milenijnym oznakowanie jest niekompletne i de facto obie te ścieżki są dwukierunkowe, generalnie tam jest trochę źle zaprojektowane to wszystko.
@dupa-z-tylu: Wrocław jest jednym z najlepszych miast do jazdy rowerem. I nie mówię tego jako Wrocławiak, bo jeździłem dużo po Krakowie, Warszawie, Poznaniu i kilku pomniejszych. U nas infrastruktura jest naprawdę spoko.
@dupa-z-tylu:

wracaj uwagę na to gdzie masz jednokierunkową ścieżkę, inaczej będziesz jak debil jechał na czołówkę z innymi rowerzystami.


Kolega @Reepo: nieco zbyt nadgorliwy, znam tylko jedną ścieżkę, gdzie spokojnie nie wyminą się na niej dwa rowery (kawałek na Hallera przy pętli tramwajowej). Poza tym śmiało jedź jednokierunkowymi, nikt na to nie zwraca uwagi z wyjątkiem jakichś szeryfów.

Natomiast to co powiedziałem, nie dotyczy zupełnie pasów ruchów dla rowerów wytyczonych
utopjec - @dupa-z-tylu: 

 wracaj uwagę na to gdzie masz jednokierunkową ścieżkę, in...

źródło: comment_oHuQiC8wwqM5x4MPpn28E0MSCh5FiCBm.jpg

Pobierz
Hubska


@mroz3: Ale na hubskiej mogli by juz zrobić w 2 strony, po 2 stronach. A nie jadąc Puławskiego muszę na 3 światła czekać żeby potem i tak wjechać na cześć wspólną na Bardziej ¯\_(ツ)_/¯
@whiteglove: Nadkladalbym ponad kilometr, te ulice się zwężają w stronę centrum. Póki co najlepsze co wymyśliłem to przy autobusowym przejechać na drugą stronę Borowskiej, znowu przejściem na drugą stronę Swobodnej, wtarabanić się na chodnik, przejechać tym chodnikiem pod wiaduktem i w lewo na Bogusławskiego. Trzeba albo przejechać wąskim chodnikiem albo nadłożyć kilometr, albo jechać ruchliwą ulicą - ja wybieram chodnik. Wiem, trochę marudzę, ale pytanie było jak się jeździ po Wrocławiu,