Wpis z mikrobloga

@vomalio: niezależnie czy mięśnie czy tłuszcz, za duża waga to za duża waga, poza tym jak masz mięśnie ( jak ćwiczysz prawidłowo ) to masz wagę tylko lekko powyżej normy, nie mówię tu o przeciętnym świniaku z siłki co żre w więcej podczas treningu niż spala w miesiąc
  • Odpowiedz
@Sztandarsky: wydaje mi się że każda dieta daje efekty kiedy masz ujemny bilans kaloryczny :) Aczkolwiek dieta keto jest jedyną na jakiej byłem (a było ich sporo) która jest smaczna + nie chodzę głodny gdyż mocno wszystko zapycha po przejściu w stan ketozy.

Tak nawiasem mówiąc to jestem z tych ludzi którzy wolą ujemny bilans robić jeżdżąc na rowerze czy ćwicząc na siłce niż mniej jeść ale przy 1.8k - 2k
  • Odpowiedz
@MrGalosh: powiem Ci tak, ja to mam już swoje lata powyżej 40, nie ruszają mnie młodzi z kaloryferem, bo miałem takich kolegów, większość z nich to obecnie miśki, wiesz czemu? bo jak #!$%@? sobie żołądek za młodu + rozciągniesz skórę to później nawyki żarcia zostają, tylko nieliczni ciągną siłkę w średnim wieku
  • Odpowiedz
@Sztandarsky: Oczywiście, że keto będzie działać też bez siłowni, ale o ile nie jesteś chory, to ruch (a najlepiej ćwiczenia siłowe) jest więcej niż wskazany. W skrócie chodzi o dopalenie glikogenu, który pochodzi z węgli.
Oprócz tego:
- ćwiczenia są przyjemne (dopamina)
- będziesz mógł więcej jeść i dalej chudnąć, bo ćwicząc palisz kalorie.
- ćwicząc cokolwiek zwiększysz (choć odrobinę) masę mięśniową, co przełoży się na zwiększone spoczynkowe zapotrzebowanie kaloryczne
-
  • Odpowiedz