Wpis z mikrobloga

Szkoda na rondzie. Babeczka skręcała w prawo z lewego pasa. Straty jak poniżej, rzeczoznawca wycenił na 3k (ford focus mk3 2016rok) jest obecny jakiś Mirek, który podpowie czy akceptować czy nie, dopiero o 8 będę mógł podjechać do lakiernika. ucierpiały drzwi, czesciowo błotnik i delikatnie zderzak.
#ubezpieczenieoc #ubezpieczenia #kolizja
Pobierz
źródło: comment_giFRMNak4hgSQliEAkSWyVoXwEuKipu9.jpg
  • 59
  • 0
@Miith Ja coś podobnego robiłem bez kosztowo i z autem zastępczym na dwa tygodnie wyszło 12tys zl (Ford Fiesta 2014) ale i tak polecam bez kosztowo
@Miith masz uszkodzone 3 elementy i 3k? XD
Jakiś czas temu ktoś mi wjechał w dupe lekko, uszkodzony tylko tylni zderzak. Szkoda całkowita, w moim przypadku 1,5k€
@Miith: Ogólnie to wycenę dostałeś, żebyś poszedł do Janusza co ci szpachlę nałoży i trochę młotkiem wystuka, a powinieneś walczyć o to by stać cie było na założenie nowych elementów, bo dlaczego masz jeździć obitym autem.
Nie lepiej, bo w Polsce większość patrzy żeby zrobić tanio u zbyszka w stodole i mieć jeszcze kasę w kieszeni.


@gamble22: Zauważ, że w przypadku kilku czy kilkunastoletniego samochodu wymiana na całkiem nowy element czasami nie jest w 100% uzasadniona. Czasami lepiej jest zgarnąć odszkodowanie na podstawie wysokiego kosztorysu i naprawić we własnym zakresie za ułamek ceny (na przykład wstawiając używane drzwi czy zderzak w kolorze). Nie ma co od razu
@Miith: Paanie, za mało. Miałem niedawno uszkodzone lusterko w A4 2014r. Zaproponowali ok 700zł na jego naprawę. Po odwołaniu i dosłaniu kilku zdjęć zapłacili 3000 na nowe. Kupiłem na allegro za 200 i wymieniłem w pół godz. ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Miith: tylko rozliczenie bezgotówkowe. Miałem stłuczkę jakiś czas temu, PZU chciało mi dać około pięciu-sześciu tysięcy złotych, cała naprawa kosztowała 28k (auto warte około 35k).
@Miith: po pierwsze - stawka za roboczogodzinę - średnio powinna być nie mniejsza niż 100-110 zł w przypadku naprawy w dowolnym warsztacie i 160-200 w przypadku ASO.
Zerknij na ceny części materiałów lakierniczych i ceny części zamiennych. Ubezpieczyciele zwykle dokonują potrąceń - wynika to z ich rabatów na części i materiał, ale jeżeli ubezpieczyciel nie organizuje bezpłatnego dostarczenia części po tej cenie, to dyskutuj.
Jeżeli chodzi o kosztorysy w Audatexie, to