Wpis z mikrobloga

@KrolWlosowzNosa: nie za wczesno troche? U nas wygląda że do zbiorów jeszcze miesiąc. Ile łupin masz do ząbków? Wiąż w wiązki po 20szt i powieś do suszenia żeby go nie zaparzyło i nie pleśniał.
@dmde: Dzięki za rady. Tutaj totalna amatorka. Musiałem już rwać, bo zaczynał gnić. Odrzuciłem z 10% cebulek. Ziemia gliniasta i jak poleje, to robi się skorupa i poniżej trzyma wilgoć. Pomidory np to lubią z wszelkie cebule nie bardzo.
Do tego zaczęły się pokazywać takie czerwone żuczki, a w poprzednich latach załatwiały mi uprawę na amen.
@KrolWlosowzNosa gnić? Śmierdzi mocno? Ma korzenie? Może być niszczyk zjadliwy - pooglądaj na google jak wyglada i dość mocno śmierdzi. Czosnek trzeba zmianowac co 2-3 lata i nie sadzić po kapustnych i cebulowatych. Czosnek też lubi wodę, w tym roku nie ma potrzeby ale rok temu podlewanie kropelkowe na całym polu i podlewanie codzienne. Mamy uprawę 1ha. Żuczków nie kojarzę.
@whiteglove: nasz wymagał by zabiegów w narkozie, już jej to odpuszczamy, miała chyba 6. Jest narośl do usunięcia i inne sprawy, ale uznaliśmy, że już dość. Trzy razy jechaliśmy już ją uśpić, ze względu na spondyloze i zjabeiste ataki bólu i niedowładu w stawach. Za każdym razem się podnosiła (od 4 roku życia). Jest na lekach, biega, jest wesoła, ale nie mamy już serca na kolejne krojenie, pozostawienie... Jak to lato