Wpis z mikrobloga

Bardzo mnie to bawi, gdy środowiska prawicowe triumfują, że Sekielskiemu chodziło tylko o to, by pomóc opozycji, bo on przecież SPECJALNIE TYDZIEŃ PRZED WYBORAMI ten film puścił, jemu wcale nie zależy na tych ofiarach księży.

No ale moment, bo nie rozumiem czegoś - czy Kościół Katolicki bierze udział w wyborach w Polsce? XDDDDDDDD

Czy prawaki bez wstydu się przyznają, że partia rządząca ma romans z Kościołem i w Polsce KK=PiS? :DDDD

#bekazkatoli #tylkoniemownikomu #pedofilewiary #4konserwy #neuropa #religia #wiara #kosciol
  • 30
@whiteglove: ogólnie bardzo mnie cieszy cały film który sekielski wyprodukował, mam tylko jedno ale. Wszyscy księża którzy tam byli, byli pedofilami w latach kiedy rządziła komuna. Mam ostatnio rozkmine na ile jego praca która włożył w te śledztwo była jego pracą, a na ile informacje które miał zostały pozyskane z teczek tych ludzi. Zauważ że tam nie było żadnego świeżego tematu.
@laki_dlu po premierze tego filmu do Sekielskiego zgłosiły się kolejne ofiary, więc zobaczymy co będzie w następnej części ;) Bycie ofiarą molestowania jako dziecko to BARDZO trudny temat i wcale mnie nie dziwi, że ludzie zaczynają o tym mówić po 30 latach. I to jeszcze w kraju, gdzie jak jesteś dzieckiem i powiesz, że ksiądz cię dotykał, to ty stajesz się katem, bo jak możesz mówić takie rzeczy o księdzu, przecież ksiądz
@whiteglove: Nie nie nie. Dokumenty na tych księży były w ich teczkach. Sekielski po prostu skorzystał z możliwości i dogadali się z ofiarami. Zobaczymy co będzie dalej, bardzo spoko że powiedział o tym głośno i mam nadzieję że wyjdą nowe sytuację. Aczkolwiek jeszcze raz powtórzę, to co tam było nie było niczym nowym. Dlatego jest wrzask że to polityczna sprawa. Moim prywatnym zdaniem nie ma tu żadnej polityki i bardzo dobrze
@whiteglove: no mi sie wydawalo ze wypuscil w okresie letnim, zeby tshirty o pedofilii sie lepiej sprzedawaly( ͡° ͜ʖ ͡°)

Potwierdzeniem mojej tezy moze byc ten sam zabieg marketingowy w okolicach bozego narodzenia - ma wtedy wyjsc wersja DVD limited edition z materialami "making of" i "behind the scenes". Do tego ma byc wypuszczona kolekcja figurek bohaterow i gra planszowa( ͡° ͜ʖ ͡°)
@whiteglove: musialbym tutaj przytoczyć wiedze ze szkoly podstawowej na temat czesci wspolnej dwóch zbiorów, ale chyba wystarczy jak napiszę, że sporo wyborców pis jest wierzące - czy to oznacza mariaż kosciola z państwem? nie wiem. ale nawet jesli, to mi on nie przeszkadza. wole to niż usilną sekularyzację.
@whiteglove: jak organizacja, która przez 2000 lat kreowała wręcz cały kontynent, ustanawiała prawo od najwyższych władz włącznie z nadawaniem tej władzy, przez organizacje codziennego życia na każdym poziomie społecznym... nagle ma te władze po prostu oddać? :D i czemu? i po co? przez dlugi czas sie sprawdzało to rozwiązanie, ba, ewoluowało i dostosowywało się do czasów. moim zdaniem powinien kościół mieć swoje miejsce w świecie, nie zepchnięty na margines, ale też