Wpis z mikrobloga

Mirasy, znowu potrzebuję pomocy Mój obecny pracodawca po dwóch latach współpracy i zapewnieniach że będę pracował dalej (czyt. Dostanę nową umowę) zrobił mnie w bambuko i stwierdził że po sezonie nie jestem potrzebny. Mam dostać umowę jedynie trzymiesięczną. Moje pytanie brzmi: Ile czasu trwa wypowiedzenie z takiej umowy? Czy dałoby się pominąć okres wypowiedzenia? Muszę przyjąć tą umowę, bo muszę zarabiać pieniądze zanim znajdę nową pracę, a gdy ją znajdę, średnio by było jakbym musiał bardzo długo czekać zanim bym przeszedł.

#praca #porada #umowaoprace #poradaprawna #poradaeksperta #pracodawcasmiec #pracbaza #prawo
  • 10
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Silimarillo: Zależy jaka to umowa. Czy zlecenie, czy o pracę. Bo po takim długim czasie pracy to jest wypowiedzenie miesięczne przy umowie o pracę. Nie pochwala tego, ale wiele razy ludzie w takiej sytuacji ida na L4, żeby spokojnie znaleźć pracę i przy okazji załatwić szefa.
Aż tak długo szukasz, że nie dasz rady? Ja bym przestał przychodzić do tej roboty z dnia na dzień skoro ten chłop to cwel