Wpis z mikrobloga

@smartfonik: Libra jest taką samą konkurencją dla btc jak mastercard czy paypal (właściwie to dużo mniejszą). W jaki sposób stablecoin pegowany do dowolnej waluty fiat ma zniszczyć zdecentralizowaną, deflacyjną kryptowalutę?
  • Odpowiedz
@Retoryk: zgadzam się, że konkurencja jest większa dla mastercars czy paypal. Ale to samo w sobie świadczy, że tak naprawdę bitcoina oprócz spekulacji nikt nie używa. Skończy się spekulacja i cena poleci. A naganiacze "ulicy" stracą swój jeden z nielicznych oręży, żeby zachęcać kolejnych kupujących bitcoina. Już nie będą mogli mówić, że bitcoin stanie się globalną walutą, bo takową będzie libra.
  • Odpowiedz
@tigerek82: no ale odpowiedz sobie sam na pytanie. Czy spekulanci będą chcieli spekulować na czymś, w co nikt oprócz nich nie będzie wierzyć/używać? Nie. Przerzucą się na coś innego, w co ulica znowu uwierzy.
  • Odpowiedz
@Janusz_Rekina: to chyba mało poznałeś doktorów/profesorów ( ͡° ͜ʖ ͡°) moja promotor, profesor zwyczajna, mówiła mi kiedyś, że uwielbia udzielać się w komentarzach na Onecie xD

tak jak pisałem, nie muszę nikomu nic udowadniać. Nie mam willi, dom w którym mieszkam kosztuje 800k. Jeżeli chcesz żebym Ci coś udowodnił, to z pożytkiem dla dzieciaków. Więc tak jak pisałem, fota w bmce za 1k. I tyle. Dodam,
  • Odpowiedz
@Chcesz_Pomarancze: plusem DuckDuck, Protonmaila czy Tora też jest anonimowość. Ale jednak ludzie wolą Google, Gmaila i clearnet. Wygoda>anonimowość dla 99,9999% społeczeństwa. Dlatego ta waluta osiągnie sukces, nie bitcoin.
  • Odpowiedz
@smartfonik zupełnie nie rozumiesz ideii btc, tu właśnie chodzi o to, żeby uniezależnić się od wielkich firm, i stworzyć zdecentralizowany system finansowy. Libra będzie centralnie sterowana, blockchain będzie tu jedynie wykorzystywany do zapisywania transakcji. Zresztą zawołam cię do tego posta za rok
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@smartfonik: z jednym się niestety zgodzę. BTC to śmieć jeżeli chodzi o płatności, a do tego miał się przede wszystkim nadawać.
  • Odpowiedz