Wpis z mikrobloga

Rynek zawsze dąży do monopolu


@smartfonik: 0.o podaj mi chociaż jeden przykład z historii poza De Beers (zresztą już od kilku lat nie dzierży tytułu monopolisty na rynku diamentów) który powstał bez udziału państwa. Może miałeś na myśli konsolidację?
  • Odpowiedz
Auto w leasingu, dom na kredyt xD No faktycznie to "masz".

35k fajne zarobki, ale przestan bujać w obłokach jaki z Ciebie milioner, bo te wszystkie wartościowe rzeczy to są banku, a nie Twoje ;) Wypożyczanie to coś innego niż posiadanie.
  • Odpowiedz
@Fallriv: Ty no nie wiem, kredytu mam na 2,25 mln łącznie, a obecna wartość 5mln. Samochód mógłbym sobie zwyczajnie kupić, tylko się po prostu nie opłaca. Szczególnie z leasingiem na 104,5% jaki dostałem od PKO. Z wpłatą własną 40%
  • Odpowiedz
@smartfonik: ale to prawie jak z BTC, póki nie spieniężysz to uja warte. Na ten moment masz 2mln kredytu i furę w leasingu. A nie nieruchomości i samochód za 300k ;) Ot taka subtelna różnica.

Jak wspomniałem, fajne zarabiasz i miło, że mamy w społeczeństwie zaradnych ludzi co żyją na poziomie, ale jak ktoś mówi, że ma furę w garażu za 300k i nieruchomości za 5mln, a potem okazuje się
  • Odpowiedz
@Fallriv: spoko, ale nawet jakbym miał te 5mln w gotówce, to tej mojej bety nigdy bym za gotówkę nie kupił. Najzwyczajniej w świecie się nie opłaca. Tak samo z mieszkaniami, ceny tak poszły do góry, że jakbym czekał aż nazbieram pozostałe 70% to bym i tak więcej zapłacił niż z odsetkami kredytu. Plus wynajem, bo 1 budynek to siedziba mojej firmy. Ty się możesz z tego śmiać, ja to mam
  • Odpowiedz
@lipski: większej głupoty dawno nie czytałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) gdyby tak było to by nie powstawały urzędy antymonopolowe, a UE nie nakladalaby sankcji na Fb czy Google. Zresztą one akurat sa pięknym przykładem jak rynek dąży do monopolu. Konkurencja w długiej perspektywie nie ma racji bytu. Jest zabójcza dla przedsiębiorstw
  • Odpowiedz
@smartfonik: chłopak, ja dobrze rozumiem że twierdzisz że masz 5mln i zarabiasz 35k miesięcznie ale od 8 godzin naciagasz typa żeby wysłał dla chorych dzieci 1000zl i chcesz po to jakieś filmy nagrywać i zdjęcia robić zamiast samemu to wpłacić jeśli twierdzisz że chcesz zrobić coś dla dzieci a dla ciebie taka kwota to jak splunac? xD
  • Odpowiedz
@Czachaaa: tak, mogę Ci wysłać jak wplacisz 1000. Nie naciagam, Ty wybierasz cel. Byle SiePomagam. Oni zaczęli o moim bólu tyłka, nie ja. Ja mam hajs, nie muszę nikomu nic udowadniać. Natomiast za hajs na dzieciaki chętnie to zrobię :) wplacasz, pokazujesz, mówisz co mam na kartce napisać i wysyłam w 1min,żeby nie było że Photoshop. Już jestem w domu, mam auto na dole w garażu.
  • Odpowiedz
Auto w garażu za 300k i 5mln w nieruchomościach - główne zainteresowanie? Bigbrother XD


@MelomanBTC: trochę załamię twój światopogląd, ale znałem typa z firmą 50 osób, nową audicą na parkingu, a wcale nie miał zainteresować typu sztuka nowoczesna czy teatr XD
Zresztą w rodzinie też mam nie najbiedniejszych, a połowa z nich ogląda złomiarzy na discovery channel albo słucha disco polo i ogląda kabarety.
  • Odpowiedz