Wpis z mikrobloga

Art. 190. Groźba karalna

§ 1. Kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona,

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.


@Banicjusz: nie rozumiem do końca jak interpretujesz ten przepis w kontekście takich komentarzy, bo wprost jest wskazane w przepisie na początku Kto grozi... czyli zasadniczo wobec komentarza Mam nadzieję, że
  • Odpowiedz
Niektórzy to mają nasrane we łbach. O ile wiem to życzenie komuś śmierci jest karalne. Ja nie mówię, że temu człowiekowi nie należy się kara, ale od tego jest proces i sąd oraz kara zgodna z prawem. Nie żyjemy w średniowieczu, lecz niektórzy chyba o tym zapominają.


@Banicjusz: Przecież to samo jest tu na portalu ze śmiesznymi obrazkami i to dosłownie za każdym razem gdy pojawi się jakieś znalezisko o
  • Odpowiedz
  • 0
Jestem za ochroną życia od poczęcia do naturalnej śmierci, z tym ze dla mordercy naturalną śmiercią jest smierć na szubienicy.
  • Odpowiedz
@Banicjusz a bo to coś nowego? Wściekły tłum zawsze jest żądny krwi i igrzysk. Na szczęście plebs może sobie głośno szczekać w internecie i gówno to zmieni. A jak ktoś jednak #!$%@? samosąd to też trafi do ciupy na długi czas.

Zbrodnia jak każda inna, tyle że rozdmuchana przez media do strasznych rozmiarów. Były gorsze i niestety będą gorsze. Niech się skończy na tej 1 ofierze, bo jak przybędzie niewinnych ofiar
  • Odpowiedz
@Banicjusz: nie żyjemy w średniowieczu, dlatego taki andrzej brewiarz za masowy mord sobie siedzi w przytulnym więzieniu z konsolą xD Co to za cywilizacja, gdzie morderców, terrorystów i pedofilów trzyma się w więzieniu na koszt ofiar i ich rodzin? Tam gdzie nie ma cienia wątpliwości, że osoba jest winna morderstwa z premedytacją, pedofilii itp. Powinien być proces publiczny, transmitowany w TVP i w necie, a potem kara śmierci. Bo po
  • Odpowiedz