Wpis z mikrobloga

@Banicjusz: A niech sobie obowiązuje co chce. Sprawiedliwość jest jedna, choćby nie wiem co było w kodeksie karnym napisane. Tak jak już napisałem, kara więzienia jest niewspółmierna do czynu jakiego się dopuściło to coś.
  • Odpowiedz
  • 589
@Pimenista No cóż, prawo jest jedno i to ono decyduje. Gdyby ludzie sami wymierzali sprawiedliwość to zapanowała by anarchia. Za kradzież obcinali by ci rękę tak jak kiedyś.
  • Odpowiedz
@Banicjusz: Nie wiem czy tak trudno się domyślić, ale ciągle chodzi mi o to że nie namawiam do łamania prawa, tylko wskazuję na potrzebę zmiany prawa w pewnych przypadkach, gdyż kara za taki czyn jest po prostu śmieszna.
  • Odpowiedz
gdyż kara za taki czyn jest po prostu śmieszna


@Pimenista: A znasz wszystkie okoliczności? Możliwe, że zasłużył na czapę, ale równie możliwe, że jest chory psychicznie i nie może odpowiadać za czyn. Od takich decyzji są sądy nie Ty, bo dysponują wiedzą której nie posiadasz.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Banicjusz: podżeganie do popełnienia przestępstwa jest karalne, życzenie komuś śmierci, czy ogólnie źle, nie. Co do prawa kary są za niskie i zbyt duzo czasu zajmuje cały proces od złapania do jej wymierzenia.
  • Odpowiedz
@Banicjusz: szkoda że mordercą nie jest jakiś polityk / adwokat / sędzie albo inna osoba powiązana z władzą i układami. Wtedy nic by mu nie zrobili, byłby uniewinniony a naród może by w końcu się obudził i ruszył przeciwko elytom i polskojęzycznemu rządowi w warszawie.
  • Odpowiedz
@Banicjusz: ale po co takiego geniusza trzymać w więzieniu? Dobrze wiem jak tam żyją, jakie mają warunki, a więźniowie sami mówią że to nie jest dla nich kara siedząc tam i całe dnie leżąc na łóżku.

Karą powinno być dla mnie, ze codziennie pracuje ciężko fizycznie na jedzenie, prąd, środki czystości itp. A nie leżą i jeszcze wymagają
  • Odpowiedz