Wpis z mikrobloga

Mirki, rzuciłem całkiem dobrze płatną robotę, zwolniłem moje przytulne mieszkanie z siłownią i basenem i po 3 latach w tropikach ruszam znów na podbój Azji. Właśnie siedzę na lotnisku, czekając na mój samolot do Ułan Bator w Mongolii.

Plan jest tam posiedzieć trochę, a potem ruszyć do Chin, później do Korei Północnej, później z powrotem do Chin i Tybetu, a potem przez Himalaje do Nepalu, żeby tam coś pochodzić po górach. Mam też wizę do Indii, więc o ile mi się do tego czasu nie znudzi to i tam się wybiorę. A jak dalej będzie mi mało to rozważę Sri Lankę i Mjanmę

Dajcie parę plusów, a może i rzućcie jakimś dobry slowen, bo jednak mimo, że już tak raz zrobiłem w życiu, ze rzuciłem pracę i ruszyłem w nieznane to jednak teraz już jestem trochę starszy i przez ostatnie 3 lata przyzwyczaiłem się do wygodnego życia.

Postaram regularnie wrzucać relacje pod mój tag #jemprzeciez

#azja #podroze #podrozujzwykopem
źródło: comment_fBugyvX3JyKCcVHFP7TV9CYrHSnooVgT.jpg
  • 199
2k na miesiąc zarabiam


@Niebadzlosiem: Zmień pracę, weź kredyt... ¯\_(ツ)_/¯
A tak poważnie, to wszystko zależy od tego czego oczekujesz po takiej podróży i gdzie się kończy Twoja strefa komfortu. :) Można jeździć stopem, można spać w namiocie albo korzystać z Couchsurfingu (przy okazji część wyżywienia masz z głowy), żywić się jedzeniem z marketów czy lokalnych targów, czasami jakiś tani streetfood.

A dla @kotbehemoth : Baw się dobrze Mireczku. Może z
co ludzi pcha w takie miejsca jak Korea Północna? Adrenalina że można nie wrócić?


@pwnd: Słyszałem tylko o jednym przypadku, że turysta nie wrócił. Jakiś Jankes plakaty zrywał, nie wiem, jak się to ostatecznie skończyło... Z tym niewracaniem, to przesada
A po co ludzie jeżdżą? Żeby zobaczyć coś, czego jeszcze nie widzieli. I nigdzie indziej nie zobaczą. Jak ktoś już widział plażę z palmami, piękne góry w kilku wersjach, pustynię, dżunglę,
@kotbehemoth: Mjanma jest mało ciekawa i trudno jest zapłacić czymkolwiek jak gotówką. Czekałem w jakimś kantorku żeby mi wymienili euro (wiem, wiem, bez dolara tutaj ani rusz...) i mi co chwilę odrzucali kolejne banknoty, bo zużyte, oferowali różny kurs na 20 i 50, a na końcu jak zrezygnowałem to nie zrozumieli mnie, zamiast tego poinformowali że kurs właśnie wzrósł.
Singapur jednak jest trochę bardziej cywilizowany.
@kotbehemoth: ach te podróżniki... mało takiemu adrenaliny to jedzie zwiedzać pół świata... i to jeszcze w takie upały ( ͡º ͜ʖ͡º)... ale jednak pozytywne zakręcenie się przydaje ;) Powodzenia :D
@kotbehemoth: uu miłej podróży!
Jeśli masz wizę do Indii to nie #!$%@? tego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Polecałbym po Nepalu (albo przed nim) zwiedzić Himalaje po stronie indyjskiej bo to jest magiczne miejsce, do którego ciągnie wewnętrzny magnes by tam wracać. Cały Himachal Pradesh jest super. Gdybyś się zdecydował na te rejony to mogę pomóc z dobrymi tipami co warto zrobić i co zobaczyć. Spędziłem tam sporo