Wpis z mikrobloga

Robiłem dzisiaj martwy, udało mi się fajnie pracować brzuchem, ale znowu czuję coś koło żeber.

Coś jakby mięsień przeskakiwał nad kością (podobnie jak w przedramieniu)

Spotkał się ktoś z takim czymś?
Tak, byłem u lekarza a nawet łącznie 5.

Usg na nfz (narządy wewnętrzne - wszystko git), usg prywatnie - wszystko w porządku, badanie krwi - wszystko w porządku ale każdy lekarz potwierdzał, że coś przeskakuje ale nie wiedzą co xD

Nie wiem czy to może być jakiś zerwany mięsień brzucha bo nie dźwigam po 300kg na serie a znowu zaczynam się martwić ( ͡° ʖ̯ ͡°)
wpis 1
wpis 2

#mikrokoksy #medycyna
źródło: comment_BwiAxGAd3KCYmT5MmkZflHqyd1KPTOpt.jpg
  • 8
@psposki: > Tak, byłem u lekarza a nawet łącznie 5.
To idź do kolejnego. Od dawna widzę, że zalezienie ogarniętego lekarza w dowolnej dziedzinie to niezłe wyzwanie. Szukaj fizjoterapeutów sportowych - najlepiej takich którzy sami aktywnie ćwiczą na siłowni. Pytaj trenerów w klubach sportowych - tam gdzie ludzie na co dzień spotykają się z różnymi urazami u kogo warto szukać diagnozy. K*rwa - 5 lekarzy i żaden nie potrafił postawić diagnozy
@spaghetti_galopuje-2: I możliwe, że to powraca co jakiś czas?

@ToNieOn: Wiesz, zlecili badania krwi, sprawdzili narządy wew. czyli to co potrafili ( ͡° ʖ̯ ͡°)
U fizjo byłem 2 razy w zeszłym tyg ale praktycznie zapomniałem o to spytać, bo już o tym zapomniałem.

@psposki: Jakie badanie krwi? Na przykład morfologia z rozmazem pokazuje tylko czy nie masz jakichś stanów zapalnych. Jak się suplementujesz omega3 czy większą ilością witaminy C to niewiele pokaże bo oba potrafią działać przeciwzapalnie. Tak jak pisałem - szukaj dobrego fizjoterapeuty sportowego. Możesz mieć poskracane, ściągnięte mięśnie w tułowiu które wymuszają na tobie nieprawidłową postawę w trakcie ćwiczeń i w konsekwencji nadmiernie rozciągasz w innym miejscu ścięgna. Czasami ból w jednym
@psposki możesz iść do ortopedy który robi usg i powiedzieć mu co jak i gdzie cie boli żeby przyłożył głowice. Na NFZ raczej nikt ci takiego usg nie zrobi bo to nie jest standardowe badanie.