Wpis z mikrobloga

Ciąg 310kg... FAIL nagrany, wina egooo jak zwykle lol.

Dzisiaj w ogóle nie powinienem robić żadnego ciągu, nie było tego w planach, szczególnie że ledwo 5tygodni temu sprawdzałem 1rm w ciągu, ale sobie ubzdurałem, że co ja nie dam rady?! A wszystko mówiło żeby tego nie robić, fatalne samopoczucie, zmęczenie treningami, mocno obolały jestem, rozgrzewka szła fatalnie, zero dynamiki, ale pomyślałem że wpadnę w odpowiedni szał i siłą woli to podniosę... Heh a ostatnio się cieszyłem jak z głową podchodzę do treningu lol :P Ale jak zawsze nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, trochę izometrii było w treningu hehe.

I mam pewną teorię co do mojego ciągu i problemu z lockoutem... #!$%@? bandaże na kciukach, zobaczcie co się stało, bandaż zaczął schodzić z kciuka, aż spojrzałem w dół... a w ostatniej sekundzie ciągu, bandaż wystrzelił z kciuka widać an nagraniu lol (lewa strona). Nie wiem czy nie przejdę na ciąg w paskach na jakiś czas, żeby po prostu sprawdzić tą teorię - wykluczyć problem z chwytem. Niestety w paskach nie potrafię ciągnąć więc też będę musiał się tego poduczyć.

Kolejne ćwiczenie, ogromny overload, high pin SSB squat + bands, nie wiem czy to można siadem nazwać, bardziej ściąganiem sztangi ze stojaków, w każdym razie ~350kg x 5 całe plecy i bebech popracowały przy tym nieziemsko

DL 310kg x 0
SSB high pin squat + bands - ~310x5 ~330x5 ~350x5
Reverse hypers 3x20
Band ham curls + band facepull 3x20

Kolejna dobra rzecz, #!$%@?łem ten ciąg... kiedyś bym po czymś takim olał resztę treningu, dzisiaj przeciwnie przyłożyłem się do wszystkiego, do każdej asysty, niszcząc sie jeszcze bardziej lol. Jestem pewien że to kiedyś zaprocentuje :)

W każdym razie, #!$%@?łem, trudno, sytuacja przeanalizowana wnioski wyciągnięte i jazda dalej.

#strongaf #silownia #mirkokoksy #mikrokoksy
IntruderXXL - Ciąg 310kg... FAIL nagrany, wina egooo jak zwykle lol.

Dzisiaj w ogó...
  • 20
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@IntruderXXL: ja ciągle trenuje na Eleiko Powerlifting Bar, jak kiedyś będę chciał testować maksa na klasycznym DL to chyba zrobię na jakiejś miękkiej z crossfitowymi krążkami żeby jak najwięcej podnieść :P
  • Odpowiedz
ja ciągle trenuje na Eleiko Powerlifting Bar, jak kiedyś będę chciał testować maksa na klasycznym DL to chyba zrobię na jakiejś miękkiej z crossfitowymi krążkami żeby jak najwięcej podnieść :P


@biamiVajs: Oj żebyś się nie zdziwił jak ja :P Myślałem że dodam ~20kg... nie mogłem się bardziej pomylić heh. Teraz nie wiem, musiałbym spróbować na twardej sztandze jaka byłaby różnica.

Wszystko zależy od tego jak ciągniesz i czy masz problem
  • Odpowiedz
klasyk i problem na dole, od kolan to jakbym miał pustą sztangę


@biamiVajs: No to miękka sztanga by pomogła :). A problem gdzie dokładnie? Na samym dole, przy odklejaniu sztangi z ziemi? Czy raczej pod kolanem?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@IntruderXXL: przy odklejaniu, teraz robiłem ciągi rwaniowe (maksymalny możliwy chwyt) z 7cm deficytem, później ciągi rwaniowe, teraz zwykle ciągi z deficytem 5cm. Czworogłowy słaby był bo bardzo siła w siadach poszła. Za 2 miesiące będę gdzieś testował maksa to zobaczę co będzie teraz padało i na tym się skupie.
  • Odpowiedz
@biamiVajs: Czyli dobrze robisz, jak jest problem z odklejeniem to właśnie deficyty, aby nauczyć się angażować leg drive bardziej, do tego dodatkowo czwórki męczyć, no i bardzo ważne nie zapomnij BRZUCH. On też odpowiada właśnie za start.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@IntruderXXL: wiem, wiem, wszystko jest robione, czwórki na osobnym treningu jak mam rwaniowy, jak sam deficyt to lekko czwórki w ten dzień i ostro z przysiadami, brzuch na obu, no i dół pleców zawsze na wysokiej objętości leci bo jego nigdy mało.
  • Odpowiedz
jaki cel mają te pin squats? Wydaje się strasznie mały zakres ruchu


@inplaz: Celem jest góra pleców, dół pleców, brzuch, trzymanie tego wszystkiego przy dużym obciążeniu + dodatkowa nauka zbierania sztangi z monolift-u.
  • Odpowiedz
mi sie wydawalo ze wszyscy ludzie wiecej moga wziac w martwym ciagu niz w przysiadzie :o


@japecznikow: To co piszesz dotyczy początkujących i ogólnie mniej zaawansowanych osobników. U mutantów, ciężkich zawodników to wygląda inaczej... I właściwie zawsze siad jest mocniejszy niż ciąg. Ciąg to bój najmniej zależy od masy ciała, a najbardziej od indywidualnej budowy, układu dźwigni, ba zdarza się tak że dodatkowe kilogramy na wadze zmniejszają wynik w ciągu.
  • Odpowiedz