Wpis z mikrobloga

@mijkron: Szanuje i podziwiam (żyć za 1k/mc :o) za dążenie do celu. Nie wiem czy to ekonomicznie uzasadnione (vs. kredyt - niskie stopy, inflacja; jeszcze teraz masz zagwozdke z wykończeniem) ale nie znam osoby z taką dyscypliną wydatkową (i jest ich chyba promil w społeczeństwie). Powodzonka w remoncie! :)
@pasio9: Nie oszczędzam jakoś bardzo - 2 razy w roku jeżdżę na wakacje, wychodzę do knajp i restauracji. Po prostu wydaję mało na ubrania i sprzęt ( laptop i telefon mam służbowy) a wydatki związane z mieszkaniem mnie nie dotyczą (czynsz, jedzenie) co jest największą oszczęnością.
@mijkron: racja + proszki, pasty i jesli nie placisz za jakikolwiek transport (benzyna/bilet)
anyway, przy 3k na 2x wakacje w roku wychodzi 750/mc, 25zl/dzien, ja bym miesiaca nie dal rady ;)
ceny mieszkań w tej okolicy wzrosły o 1,5-2k za metr ( ͜͡ʖ ͡€)


@mijkron: jak to przeczytałam to od razu do głowy przyszedł mi Kraków, i chyba zgadłam xD
Można powiedzieć że tak naprawdę od rodziców dostałaś więcej niż 30k, skoro nie musiałaś się dorzucać do żarcia i czynszu ;) z drugiej strony, jestem w podobnym wieku i gdybym miała mieszkać teraz z rodzicami to po jakimś
250-350k, to oszczedzanie 5-7k rocznie przez 50 lat, 45% Polaków nie ma żadnych oszczędnosci ( ͡° ͜ʖ ͡°) w tym tylko 23% z tej grupy przeżyłoby za nie poł roku (wiec >15000)


@pasio9: Czy ty umiesz mnożyć i dzielić? (ʘʘ) Jak odkładasz 5k/msc, to 250k-350k odłożysz w 4-6 lat, a nie 50... Wstydziłbyś się takie głupoty pisać, przecież to nie jest poziom matury