Wpis z mikrobloga

Równość + tolerancja w kilku słowach.

W #pracbaza jest kobitka - 165cm wzrostu i 80 albo więcej kg wagi. Ja i kolega z pracy jesteśmy raczej z kategorii szczypiorów - wysocy i chudzi. Od wspomnianej koleżanki z pracy, codziennie mogliśmy słyszeć zdania takie jak:
- Ciebie to przydałoby się dokarmić
- Masz tu XXXXX zjedz sobie w końcu może zaczniesz wyglądać jak facet
- Ty to nawet dupy dobrej nie masz
- Ja to bym Cię utuczyła jak należy

Może to zabrzmi zabawnie, ale oboje czuliśmy się mało komfortowo, czasami wręcz zaszczuci przez to, że jesteśmy szczupli. Podobne teksty były też od kobiety, która ma ~170cm wzrostu i jakieś 75kg wagi, jak nie lepiej. Co ciekawe - żaden z nas nie ma NIC do osób grubych czy otyłych, wisi nam to, jak ktoś wygląda, to jego sprawa. Od nas nigdy żadne komentarze odnośnie wagi nie padły... do czasu, o czym niżej.

Długo nie robiliśmy z tym nic. Wiele osób powtarzało, żeby olewać. Wszyscy wiedzieli, że jesteśmy obrażani, nikt z tym nic nie robił. Od wczoraj zaczęliśmy więc robić to samo, ale w drugą stronę. Ciekawi byliśmy reakcji. Padło kilka tekstów:
- No za to Ty masz dupę jak cztery moje
- Nie siadaj na tym krześle bo ono do 70kg jest
- W sumie jak siedzisz to nie wiem gdzie masz brzuch a gdzie cycki

Wszystko w takiej samej formie - z uśmiechem na twarzy, żartując sobie. Jak to się skończyło? A jakże inaczej, wielka inba łącznie z powiadomieniem kierownictwa. Osoby, które dotychczas milczały i mówiły by to zlewać, stanęły okoniem i mało nie zostaliśmy pogryzieni. Byliśmy bezczelnymi chamami bez ogłady i poczucia humoru.

Mimo tej awantury nie żałuję i obiecałem sobie, że nie pozwolę więcej na to, aby ktoś na mnie leczył swoje własne kompleksy.

#bekazpodludzi #logikarozowychpaskow #bekazgrubasow
  • 134
  • Odpowiedz
No i zdecydowanie masz racje, ze ta „tolerancja” jakoś nie działa tak jak należy. Świat powoli staje na głowie, grubych ludzi nie wolno uświadamiać „obrażać” (XD), ze są grubi, ale wmawianie kompleksów ludziom szczupłym już jest całkowicie akceptowalne (myśle, ze znajda się tez takie osoby, które jednak może to z jakiegoś powodu zaboleć. Mogą mieć różne choroby jelit, anoreksję itp, ale nikt na to nie patrzy. A jak powiesz grubej losze, ze
  • Odpowiedz
  • 0
@KanPracy to zdanie, że "weź sobie to zjedz" to pomyśl, że za darmo dostajecie jedzenie, to może puścić głupie teksty mimochodem i pasożytem być xD
  • Odpowiedz
Mogę jeszcze coś napisać? XD
Grube lochy zawsze przy swoich szczuplejszy j koleżankach STRASZNIE NARZEKAJĄ NA SWOJE CYCKI.
O JEZU, ALE JA MAM DUŻE CYCKI, ZA DUŻE, TY NIE WIESZ JAK TO JEST
XDDDD

W gimbazie na biologii uczono nas, ze cycki składają się z gruczołów i TŁUSZCZU. Wiec #!$%@? schudnij, jak Ci naprawdę przeszkadzają xDDDDDD
  • Odpowiedz
@Twinkle: Oj tak. Zauważyłam, że jak otyli nie mają o czym mówić, brakuje im tematu, to wchodzą na temat wagi szczupłych. "Ile posiłków dziennie jesz"? "Ty to chyba musisz się ubierać w 5, 10, 15", "Ale chudziutka jesteś, byłaś z tym u lekarza"?, "Same kości"

Nosz...
A teraz brzuch mam ciążowy, nogi mi spuchły i słyszę "powinnaś tak wyglądać zawsze", "w końcu trochę ciałka".
  • Odpowiedz
@KanPracy: Całe życie mam podobnie (od małego miałem sporą niedowagę, już nie mam ale to i tak 61 kg przy 180 cm) i zawsze mnie #!$%@?ło, że wytykanie i wyśmiewanie mojego wyglądu jest przez wszystkich akceptowane i na porządku dziennym, a jak zrobisz to ulańcowi to inba i jesteś cham i prostak xD podwójne standardy.
Ps. Jak żartuje sobie ze mnie gruba flądra to zawsze się odgryzam bo to już
  • Odpowiedz
@KanPracy: xD co za przegrywy. Jakieś grube baby z pracy was w zasadzie zaczepiają, a wy jak pipki czujecie się urażeni i koniecznie musicie #!$%@?ć grubasom. #!$%@?ć grubasy, ale wy jesteście takie pipki, że chroń mnie panie, żebym z takimi lalusiami nie musiał pracować i co dziennie chodzić na paluszkach, żeby nie urazić. Do tego jeszcze się w koło ludziom żalicie jak was "obrażają" - nie wiem czego się spodziewaliście,
  • Odpowiedz
  • 2
@KanPracy niech to będzie dla Ciebie nauczka. Z ludźmi się rozmawia a nie odpłaca pięknym za nadobne. Oko za oko nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem. Trzeba było jej powiedzieć jak sie z tym czujesz a nie "długo z tym nic nie robić". Druga sprawa to to że cały ten tekst to fake. Elo.
  • Odpowiedz
@KanPracy: za każdy tekst - zjedz bo za chudy - daj mi swoje sniadanie, bo tobie już wystarczy. Brawo, tak trzymac chłopaki. I sami możecie zgłosić mobbing
  • Odpowiedz
Bo mi jest przykro jak tak mnie próbujesz osmieszyc" albo "czemu dyskryminujesz chude osoby?


@nicari: a jak podchodzi ktoś z nożem to mówisz "Dlaczego to robisz, rodzice Cię nie kochali ?" Nie wiesz, że to niebezpieczne?" "Możesz kogoś skrzywdzić". Z chamstwem się nie dyskutuje.
swoją drogą to pasta, bo już było.
  • Odpowiedz
@Raffaello96: Wbrew temu co się uważa, dobre geny czy też metabolizm ma osoba, która je tyle co potrzebuje i absorbuje składniki odżywcze, natomiast ktoś kto je dużo i nie przybiera na wadze może mieć problemy z jelitami przez co pokarm przez niego po prostu przechodzi
  • Odpowiedz