Wpis z mikrobloga

Znalazłem fajne mieszkanie do kupna, 3 piętro bez windy (ostatnie), blok z cegły, po termomodernizacji, bardzo dobra lokalizacja, mieszkanie po generalnym remoncie 3 lata temu. Cena do zaakceptowania po negocjacji. Brać czy nie? Dotychczas mieszkałem na parterze. Słyszałem, że ostatnie piętro to zimno zimą, gorąco latem. Wyższe koszty ogrzewania, ale z drugiej strony jest tam malutki czynsz, strop z 30 cm warstwą wełny. Mam dylemat.... #mieszkanie #nieruchomosci #budownictwo #wielkaplyta #mieszkania #pytanie #pytaniedoeksperta

3. piętro bez windy

  • TAK 71.8% (56)
  • NIE 28.2% (22)

Oddanych głosów: 78

  • 20
  • Odpowiedz
@broker: jak mieszkanie w bloku to tylko na najwyższym piętrze. Nikt Ci z góry nie puka, nikt Cię z góry nie zaleje, jako że tylko Ty i sąsiad z tego poziomu tam mieszkacie to macie mniejszy ruch pod drzwiami, śmiało możesz przed drzwi wywalić jakieś małe graty, buty, itp. A odnośnie że zimno zimą, gorąco latem, to jeśli termomodernizacja wykonana prawidłowo, panele szybowe masz z niskim współczynnikiem przenikania to bez
  • Odpowiedz
@dracaryss29: bo nie masz sąsiada nna górze, który ma ciepłe mieszkanie. Wtedy dodatkowe piętro jest takim jakby izolatorem. A ciepło ucieka do góry, więc jeśli mieszkasz na ostatnim, to straty są większe.
  • Odpowiedz
@broker: ale jak piszesz ze na stropodachu polozyli welne to nie ma czego sie obawiac. Rownie dobrze mozesz trafic na sasiada janusza ktory nie bedzie ogrzewal tylko sepil na sasiadach ktorzy bardziej beda musieli grzac (tak sa tacy xd)
  • Odpowiedz
@broker: na poddaszu jest upal jak masz dach/stropodach o konstrukcji drewnianej, jak jest tam zelbet/strop kleina czy inny ciezki strop to on ma na tyle duza akumulacyjnosc ciepla ze caly dzien bedzie sie nagrzewal, a i tak sie nie nagrzeje
  • Odpowiedz
@broker: mieszkałem w różnych mieszkaniach, jedno z nich było na 4 piętrze bez windy, na samej górze (4 piętrowy blok). I to było najlepsze mieszkanie: nikogo nie było na górze, nikogo nie było z boku (tylko z jednego boku, bo to było mieszkanie narożne). Czy w lecie było gorąco to nie przypominam sobie, w zimie było normalnie. Co było piękne - brak sąsiadów z góry. Nikt nie tupie, nie tłucze
  • Odpowiedz
Brak windy - zupełnie bez problemu, chyba że jesteś niepełnosprawny.


@animuss: albo masz do wytargania na raz zakupy+dziecko+wózek i tak dzień w dzień. Powodzenia.
Nie mierz wszystkich swoją miarą. Przez rok mieszkaliśmy na 4 bez windy i to była męczarnia.
  • Odpowiedz
@broker brzmi spoko. 3 piętro to żadne wyzwanie na wznoszenie czegokolwiek chyba że klatka schodowa jest wąska w co wątpię przy braku windy.

Kto będzie pod tobą mieszkał? Mało osób bierze pod uwagę fakt że tych z doły też slychac szczególnie rozmowy, kłótnie i muzykę. Dodatkowo jak zamieszkasz nad jakimś zjebem to ci będzie robił boruty o każdy trzask kapcia o podłogę.

Zobacz czy będziesz mógł w razie czego zrobić izolacje
  • Odpowiedz
albo masz do wytargania na raz zakupy+dziecko+wózek i tak dzień w dzień. Powodzenia.

Nie mierz wszystkich swoją miarą. Przez rok mieszkaliśmy na 4 bez windy i to była męczarnia.


@ThorPL: wózek to jeszcze zrozumiem jeśli jest jakiś duży, ale zakupy? Nie przypominam sobie żadnych problemów z tym, chyba że ludzie dzisiaj delikatniejsi :>
  • Odpowiedz
@ThorPL: jak to było u mnie: wózek stał po prostu na dole, bo jednak klatka zamknięta za domofonem i nigdy się nie zdarzyła żadna kradzież ani wandalizm. Z wnoszeniem zakupów z kolei nie widzę żadnych problemów.
  • Odpowiedz
@broker: jak po termomodernizacji ścian i stropu to elegancko, może być kapke cieplej w lato ale to można rozwiązać roletami zewnętrznymi czy klimatyzacją, posiadanie żadnego sąsiada nad sobą jest tego warte
  • Odpowiedz