Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#zwiazki #kosciol #slub #chrzest #rozwod
Mirki potrzebuję rady - tydzień temu urodził mi się syn, lecz moja dziewczyna mnie zdradzała i nie będziemy dalej razem. Dziecko jest moje ponieważ robiłem testy, z jednej strony się cieszę, z drugiej jednak nie. Mam dowody co do jej zdrady i chciałbym uzyskać pełne prawa do opiekowania się dzieckiem (dopiero za tydzień wszystko się rozpocznie), a może zająć to sporo czasu. Problem w tym, że za miesiąc zaplanowała już chrzest dziecka (ma księdza w rodzinie, który jej wszystko ogarnął). Nie chcę, żeby moje dziecko było chrzczone i dlatego chciałbym jakoś to ogarnąć. Pisać do kurii czy co robić? Pomóżcie.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok
  • 17
@AnonimoweMirkoWyznania ¯_(ツ)/¯ możecie nie być razem, ale dziecko jest wasze i z tego co wiem to zdrada nie powoduje że można zabrać matce prawa rodzicielskie. Musiała by w jakiś sposób zaniedbywać dziecko, albo znęcać się nad nim itp.
Takie rzeczy jak chrzest to już sprawa rodziców i musicie się dogadywać wspólnie. Nie będziecie parą, ale w kwestii dziecka musicie podejmować decyzje razem ¯_(ツ)
@Garztam: xD To bait? 1. Co się stanie jak zostanie ochrzczone? Odpowiem ci jako agnostyk: nic. Jakiś szaman zrobi wolololo nad twoim dzieckiem, a ono dalej przecież będzie takie samo, wiec w czym masz problem? Na zawsze dane dziecka będą wpisane do kartotek kościelnych i "nie", nie da się tego usunac; żadne rodosrodo. Oni później wykorzystują liczbę ochrzczonych do statystyk jako liczbę wierzących (stąd 90% katolików w Polszy) - nawet jak